- Відповідач (Боржник): Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області
- Позивач (Заявник): Павлюченко Ганна Григорівна
- заінтересована особа: Бородянський районний відділ державної міграційної служби України в Київській області
- заінтересована особа: Пісківська селищна об'єднана територіальна громада Бородянського району Київської області
- заявник: Павлович Едуард Юрійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 січня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/221/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
15 січня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив таке.
Згідно із приписами частини другої статті 160 КАС України позовна заява подається в письмові й формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Оглядом позовної заяви, заяви про поновлення строку звернення до суду та клопотання про відстрочення сплати судового збору встановлено, що на них відсутня дата документу.
Відповідно до вимог пункту 4.1 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, готуючи та оформлюючи документи, використовують, зокрема, такий реквізит як дата документу.
Згідно із пунктом 5.11 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» дата документа - це дата його підписання, затвердження, прийняття, зареєстрування, яку оформлюють цифровим способом. Елементи дати наводять арабськими цифрами в один рядок у послідовності: число, місяць, рік.
Всупереч зазначених вимог позивачем в позовній заяві, заяві про поновлення строку звернення до суду та клопотанні про відстрочення сплати судового збору не зазначено дату документу.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог статі 160 КАС України.
Крім того у позовній заяві позивачем заявлено клопотання про визнання його справи типовою, тобто такою яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні від 03.05.2018 по зразковій справі № 805/402/18 та розглянути її з врахуванням правових висновків викладених у вказаному рішенні з типовим застосування норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши клопотання позивача, суд встановив таке.
Частиною першою статті 167 КАС України визначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Позивачем у позовній заяві не вказано жодних підстав цих клопотань.
Відповідно до частини першої статті 290 КАС України якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.
З огляду позовної заяви вбачається, що позивач в даній справі є пенсіонером, якій призначено пенсію згідно із Законом № 1058-VI, та яка є внутрішньо переміщеною особою. Відповідачем є територіальний орган Пенсійного фонду України, на обліку у якого перебуває позивач, спір виник у зв'язку із припиненням відповідачем виплати пенсії позивачу як внутрішньо переміщеній особі, що не містить норм, які можуть викликати неоднозначність у її застосуванні.
Таким чином, дана справа має ознаки, визначені Верховним Судом у рішенні від 03.05.2018 ухваленому у зразковій справі № 805/402/18 (Пз/9901/20/18).
Крім того суд зауважує, що нормами КАС України не передбачено право позивача заявляти подібні клопотання.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовну заяву слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 12, 160, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Позивачу протягом п'яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду:
- позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статті 160 КАС України, а також належним чином оформлені: заяву про поновлення строку звернення до суду та клопотання про відстрочення сплати судового збору, та їх копії для вручення відповідачу
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
СуддяС.М. Чиркін
- Номер: п/360/226/19
- Опис: визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання поновити нарахування і виплату пенсії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 360/221/19
- Суд: Луганський окружний адміністративний суд
- Суддя: Чиркін С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.01.2019
- Дата етапу: 18.03.2019
- Номер: 2-о/360/15/19
- Опис: про встановлення юридичного факту
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 360/221/19
- Суд: Бородянський районний суд Київської області
- Суддя: Чиркін С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.02.2019
- Дата етапу: 28.03.2019