Судове рішення #76769819

                                                       

                                                                        Справа №705/464/19

                                                               1-кс/705/204/19

У Х В А Л А

Іменем України

30.01.2019                              Уманський міськрайонний суд Черкаської області

в складі: слідчого судді – Ребриної К.Г.

з участю секретаря судового засідання – Маштабей Л.В.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Умань клопотання ст. слідчого Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_1, що погоджене прокурором Уманської місцевої прокуратури Черкаської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

В С Т А Н О В И В:

Ст. слідчий Уманського ВП ГУНП в Черкаській  області  ОСОБА_1 звернувся до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що погоджене прокурором Уманської місцевої прокуратури Черкаської області ОСОБА_2 В клопотанні вказано, що в ніч на 05.01.2019 року, невстановлена особа, шляхом пошкодження замків, проникла в підвальне приміщення № 34 в буд. № 92-в по вул. Європейській м. Умань, де таємно викрала майно, що належить гр. ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, спричинивши йому матеріального збитку на загальну суму 1 800 гривень.

З метою встановлення осіб, які вчинили дане кримінальне правопорушення слідчий просить суд надати тимчасовий доступ строком на один місяць старшому слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_1, слідчому відділення у складі СВ Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6, старшому слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_8, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_9 , старшому слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_10,  слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_11, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_12,  слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_13, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_14, старшому  слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_15, заступнику начальника слідчого відділення у складі СВ Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16, старшому слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_17,  до документів (в тому числі електронних), які перебувають у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв’язку) «ВФ Україна», найменування юридичної особи: ПрАТ «ВФ Україна», юридична адреса: м. Київ, вул. Лейпцизька, 15, та зобов’язати останнього надати копію інформації в електронному вигляді про з’єднання абонентських номерів (нульової тривалості), а також SMS абонентів, в зоні дії базових станцій оператора рухомого (мобільного) зв’язку ПрАТ «ВФ Україна» з координатами LAC 9221 CID 4421, 47011, 4423, 13597, 22211, 22213, 22214, 25203, 25206, 25991, 25992, 54941, 54944, 54947, 56000731 за адресою: м. Умань, вул. Європейська, 92В, Черкаської області, в період часу з 12 год. 00 хв. 04.01.2019 по 12 год. 00 хвилин 05.01.2019. Копії зазначеної інформації надати на носії інформації в електронному вигляді у форматі Microsoft Excel, в якій обов’язково зазначити: тип, дату, час, тривалість дзвінків, номери абонентів з’єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій.

       В судове засідання слідчий Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_1 не з’явився, письмово подав на адресу суду заяву, в якій просить клопотання проводити без його участі, клопотання підтримує, просить задоволити та проводити засідання без застосування технічних засобів фіксації.           

В судове засідання прокурор Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_2 не з’явився, письмово подав на адресу суду заяву, в якій просить клопотання проводити без його участі, клопотання підтримує, просить задоволити та проводити засідання без застосування технічних засобів фіксації.

       Відповідно до ст. 31 Конституції України, кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з'ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.

       За змістом ст. 26 КПК, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень КПК, при цьому сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених КПК.

        Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

       Стаття 132 КПК України встановлює загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

       При цьому зазначено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

       Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

       До клопотання слідчого, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

       Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

       Стаття 162 КПК України встановлює перелік речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю. Серед них і інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв’язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; персональні дані особи.

       Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. При цьому при наданні тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, сторона кримінального провадження, повинна довести можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

       Таким чином, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вбачає підстави для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Керуючись ст. 31 КУ, ст.ст. 26, 131, 132,159, 162, 163, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задоволити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ старшому слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_1, слідчому відділення у складі СВ Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6, старшому слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_8, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_9 , старшому слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_10,  слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_11, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_12,  слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_13, слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_14, старшому  слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_15, заступнику начальника слідчого відділення у складі СВ Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16, старшому слідчому Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_17  до документів (в тому числі електронних), які перебувають у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв’язку) «ВФ Україна», найменування юридичної особи: ПрАТ «ВФ Україна», юридична адреса: м. Київ, вул. Лейпцизька, 15, та зобов’язати останнього надати копію інформації в електронному вигляді про з’єднання абонентських номерів (нульової тривалості), а також SMS абонентів, в зоні дії базових станцій оператора рухомого (мобільного) зв’язку ПрАТ «ВФ Україна» з координатами LAC 9221 CID 4421, 47011, 4423, 13597, 22211, 22213, 22214, 25203, 25206, 25991, 25992, 54941, 54944, 54947, 56000731 за адресою: м. Умань, вул. Європейська, 92В, Черкаської області, в період часу з 12 год. 00 хв. 04.01.2019 по 12 год. 00 хвилин 05.01.2019.

Копії зазначеної інформації надати на носії інформації в електронному вигляді у форматі Microsoft Excel, в якій обов’язково зазначити: тип, дату, час, тривалість дзвінків, номери абонентів з’єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій.

Строк дії ухвали – один місяць з дня постановлення ухвали.

Відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

           Ухвала оскарженню не підлягає.

       Слідчий суддя                                                                        К.Г. Ребрина


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація