Судове рішення #7680315

                                                                                                          Справа № 2-о-9/ 10

                         

Р І Ш Е Н Н Я

І МЕНЕМ   У К Р А Ї Н И

28 січня 2010 року Ленінський районний суд м. Харкова в складі:      

головуючого судді         Вікторова  В.В.,

народних   засідателів    Гонтар С.І. ,  Бабіч В.В.,

при секретарі                 Іванісенко Н.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, міський відділ РАЦС м. Харкова № 4 про оголошення  фізичної особи померлою, -  

В С Т А Н О В И В :

В листопаді 2009 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про визнання померлим її чоловіка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованного за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2.

У судовому засіданні заявниця підтримала свою заяву і просила оголосити ОСОБА_4 померлим, посилаючись на те, що 26 грудня 1986 р. вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 у відділі РАЦС Орджонікідзевського МУЮ м. Харкова (актовий запис № 1080). Від шлюбу народилась донька, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка на данний час змінила прізвище на «Пєтлєванна» у звязку з реєстрацією шлюбу. Так як чоловік зловживав спиртними напоями, шлюб було розірвано, згідно рішення Орджонікідзевского районного суду м. Харкова від 25 жовтня 2002 р. Але після цього шлюбно-сімейні відносини підтримувались, так як ОСОБА_4 пройшов курс лікування від алкогольної залежності. У звязку з цим свідоцтво про розірвання шлюбу у відділі РАЦС ніхто не отримував. Через деякий час ОСОБА_4 став знову зловживати алкоголем, у звязку з чим у 2005 р. шлюбно-сімейні відносини було припинено. ОСОБА_4 залишився мешкати один у квартирі за адресою: м. Харків, вул. Іллінська, б. 67, кв. 236, яка за рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від 23.04.2007 р. належить на праві спільної дольової власності. Останній раз заявниця спілкувалась з чоловіком у серпні 2006 р., після чого звязок з ним втратився. Він перестав дзвонити та приходити до доньки. За місцем мешкання його не було. Зі слів сусідів ОСОБА_4 не мешкає за місцем проживання з кінця вересня 2006 р. Останній раз він отримував пенсію на початку жовтня 2006 р., яка є єдиним джерелом його доходу. Будь-які спроби з’ясувати його місце перебування результатів не дали. На даний час він перебуває у розшуку Ленінського РВ ГУМВС України в Харківській області.  Рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від 14 січня 2008 р. ОСОБА_4  визнан безвісно відсутнім з 01 листопада 2006 р., у звязку з чим знятий з реєстрації та ніде зареєстрованим не значиться. Оголошення ОСОБА_4 померлим заявниця обґрунтовує тим, що їй необхідно оформити прийняття спадщини.

Зацікавлені особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання зявились, та проти задоволення заяви не заперечували, зазначили, що  останній раз бачили ОСОБА_4 більше 3-х років назад, де він може знаходитися їм не відомо.

Зацікавлена особа представник відділу РАЦС не зявився, надав на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Суд, заслухавши пояснення заявниці, зацікавлених осіб, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.

Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно до вимог ст. 46 ЦК України фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо за місцем її постійного перебування немає відомостей про місце її перебування впродовж трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, -  впротягом шести місяців, а за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру протягом одного місяця після завершення робои спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Факт відсутності відомостей про місце перебування ОСОБА_4 протягом трьох років підтверджується зібраними у справі доказами.

Згідно листів з Ленінського РВ ГУМВС України в Харківській області від 09.06.2008 року, 26.10.2009 р.  встановлено, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 знаходиться в розшуку та в ході проведення оперативно-розшукових заходів його місцезнаходження не встановлено. (а.с. 13,14)

 З наданої суду довідки КП «Жилкомсервіс» № 28 встановлено, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 був зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, з 19.07.2005 р., та був знятий з реєстрації 11.06.2008 р. на підставі рішення суду (а.с. 10). Згідно акту КП «Жилкомсервіс» № 28 від 26 жовтня 2009 р. ОСОБА_6 з жовтня 2006 р. за місцем реєстрації не мешкає, та його місце перебування не відоме. (а.с. 11). Згідно довідки адресно-довідкового бюро від 02.11.2009 р. ОСОБА_4 був зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, але за рішенням суду 11.06.2008 р. був знятий з реєстрації, на даний час ніде не зареєстрований. (а.с. 12).

Згідно рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від 14 січня 2008 р. ОСОБА_4 був визнаний безвісно відсутнім, та початок безвісної відсутності ОСОБА_4 вважається з 01 листопада 2006 р., тобто з моменту його зникнення пройшло три роки.

З урахуванням вище наведеного, у суду немає підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених у судовому засіданні, їх показання об’єктивно підтверджуються і не суперечать іншим, зібраним у справі доказам.

Оголошення  ОСОБА_4  померлим  має для ОСОБА_1 юридичне значення

Відповідно до ст. 47 ЦК України правові наслідки оголошення фізичної особи померлою дорівнюють правовим наслідкам, що наступають в разі смерті.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для оголошення ОСОБА_4 померлим.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 209, 212, 213, 214, 215, 218, 235, 248, 249 ЦПК України, ст. 46, 47 ЦК України , суд, -

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1, зацікавлені особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, міський відділ РАЦС м. Харкова № 4 про оголошення  фізичної особи померлою - задовольнити.

Оголосити ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 померлим.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Ленінський районний суд м. Харкова шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

        С у д д я                                                                                       ОСОБА_7

        Народні  засідателі:                                                                      С.І. Гонтар

                                                                                                               ОСОБА_8

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація