ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2010 р. Справа № 2-а-5388/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Чернюк Алли Юріївни,
при секретарі судового засідання: Котюжанській Тетяні Олександрівні
за участю представників сторін:
позивача : не зявився
відповідача : не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м.Вінниці
до: субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
Заявлено позов управління Пенсійного фонду України у Замостянському районі Вінницької області до суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 1656,16 гривень заборгованості зі сплати страхових внесків.
Позов мотивований, тим, що згідно рішень про застосування штрафних санкцій та пені за відповідачем рахується заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1656,16 грн.
В судове засідання представник позивача не з’явився, проте надав заяву від 13.01.2010 року, в якій просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з`явився, причини неявки суду невідомі. Про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується реєстрами рекомендованих листів поштових відправлень від 29.12.2009 року. Суд вважає, що вжив достатні заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю або участю повноважного представника відповідача, для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Відповідно до ч.1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим кодексом, тому неявка відповідача у судове засідання без повідомлення причин свідчить про умисне затягування розгляду справи, що може потягнути за собою порушення строків провадження у справі. За таких обставин суд вирішив за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, суд встановив, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 являється платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Замостянському районі м.Вінниці.
Згідно ст.1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”(далі Закон) “страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.6 ст.20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах .
В порушення вимог ст. 20 Закону, відповідачем порушувались строки сплати внесків до Пенсійного фонду України в Замостянському районі м.Вінниці, в зв’язку з чим, станом на 15 грудня 2009 року виникла заборгованість в сумі 1656,16 гривень, що підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за березень-серпень 2008 року (а.с. 8-13).
Згідно картки особового рахунку (а.с.14-15) кошти до управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м.Вінниці в рахунок сплати страхових внесків за період з 01.04.2008 року по 15.12.2009 року не надходили.
Таким чином станом на 15.12.2009 року, загальний борг суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 становить 1656,16 гривень.
На час розгляду справи відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості перед позивачем, вимоги позивача про сплату заборгованості в судовому порядку не оскаржував, крім того, не виявив бажання з’явитися в судове засідання для надання відповідних пояснень.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАС України).
З урахуванням викладеного, оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст. ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м.Вінниці задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м.Вінниці (21100, м.Вінниця, вул.50-річчя Перемоги,7 р/р25605323530103 в ОПЕРВ ВАТ "Держощадбанк", МФО 302076, код ЄДРПОУ 20097763) заборгованість в сумі 1656,16 грн. (тисяча шістсот пятдесят шість гривень шістнадцять копійок).
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 14.01.10
Суддя Чернюк Алла Юріївна