Справа № 2а-12284/09/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2009 р.Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді - Д’якова В.І.,
при секретарі - Демченко О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції до приватного підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності,-
В С Т А Н О В И В :
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція (далі – Ніжинська ОДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просить припинити підприємницьку діяльність приватного підприємця ОСОБА_1 (далі – ПП ОСОБА_1). Свої вимоги мотивує тим, що розпорядженням виконкому Ніжинської міської ради від 17.08.2001 року зареєстровано в якості суб’єкта підприємницької діяльності фізичну особу ОСОБА_1, яка з 22.08.2001 року перебуває на обліку в Ніжинській ОДПІ як платник податків. Але всупереч вимог діючого законодавства, за даними вхідного контролю протягом останніх трьох років відповідачем не подавалась податкова звітність до Ніжинської ОДПІ, що підтверджується актом перевірки своєчасності подання звідності ПП ОСОБА_1 №295/17-115. Позивачем для залучення відповідача до декларування неодноразово направлялися нагадування про необхідність звітування перед податковим органом - письмово та в телефонному режимі. Проте, зазначені нагадування залишені відповідачем без реагування.
В судове засідання представник позивача не з’явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся в установленому порядку, про причини неявки не повідомив та заперечень на позов не подав.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ПП ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрована розпорядженням виконкому Ніжинської міської ради 17.08.2001 року та взята на облік Ніжинською ОДПІ 22.08.2001 року за №570, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи та довідкою про взяття на облік платника податків від 22.08.2001 року.
Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців № 4490463 від 18.11.2009 року місцем проживання ПП ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1, 16600.
Станом на 14.09.2009 року заборгованість по податках, зборах, обов'язкових платежах до державних позабюджетних фондів за даними податкового обліку у відповідача відсутня, що підтверджується довідкою від 14.09.2009 року №727/19-032, наявною в матеріалах справи.
Актом перевірки своєчасності подання звідності ПП ОСОБА_1 №295/17-115 встановлено, що відповідач з 01.07.2003 року по 21.09.2009 рік (на момент складання акту) знаходиться на загальній системі оподаткування, яка передбачає звітний (податковий) період, що дорівнює кварталу, є платником податку з доходів фізичних осіб і повинен подавати декларації про доходи до Ніжинської ОДПІ щокварталу наростаючим підсумком після звітного періоду протягом 40 календарних днів, тобто не пізніше 10 травня – за 1 квартал, 9 серпня - за перше півріччя, 9 листопада - за 9 місяців, 9 лютого наступного року - за звітний рік. Перевіркою також встановлено, що ПП ОСОБА_1 з 01.07.2003 року податків не сплачувала і податкової звітності до Ніжинської ОДПІ не надавала. З метою залучення відповідача до подачі податкової звітності платнику на його юридичну адресу був надісланий виклик від 02.09.2008 року, але підприємець до Ніжинської ОДПІ не з'явився.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року №1251-ХІІ платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 238 Господарського кодексу України від 16.01.2003 року № 436-IV (далі - ГК України) передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно ст. 239 ГК України до таких санкцій, зокрема, віднесено скасування державної реєстрації та ліквідація суб’єкта господарювання.
Частиною 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року №755-ІV передбачено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Відповідно до п.17 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509 –XII органи державної податкової служби в межах компетенції та у порядку, встановленим законами України, мають право звертатися у межах передбачених законом випадках до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Згідно ч. 1 ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців», суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність припинення підприємницької діяльності приватного підприємця ОСОБА_1, оскільки вимоги позивача є обґрунтованими.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції до приватного підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1, 16600).
В день набрання судовим рішенням законної сили надіслати копію постанови державному реєстратору – виконкому Ніжинської міської ради для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності приватного підприємця ОСОБА_1.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.І. Д'яков