ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2010 р. №2-а-10386/09/2270/9
Хмельницький окружний адміністративний суд в складі:
судді Фелонюк Д.Л.
при секретарі судового засідання Буяновській М.С.
за участю представника позивача: Семенець М.М. – за довіреністю від 21.01.2010 №81/06
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Хмельницького району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Хмельницькому районі до закритого акціонерного товариства «СПМК-1» м.Хмельницький про стягнення 935,34 грн.
У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся із позовом до суду, згідно якого просить посилаючись на вимоги Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” стягнути з відповідача 935,34 грн. заборгованості по відшкодуванню фактичних виплат на доставку та виплату пільгових пенсій, призначених за Списком №2, що виникла станом на 30.11.2009р.. В підтвердження позовних вимог посилається на ч.2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року №1058-IV, абз.4 п.1 ст.2 Закону України „Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.97р. №400/97-ВР, ч.1 п.п.6.1 п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/9663 щодо сплати заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 у розмірі 100% .
22.01.2010 року до суду від прокуратури Хмельницького району данійшло клопотання, у відповідності до якого просять судовий розгляд провести без участі прокурора, зазначають, що позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримує у повному обсязі та наполягає на їх задоволенні, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.
Відповідач у судове засідання не з’явився, ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду разом із повісткою, копією позовної заяви з додатками направлені за адресою, за якою зареєстрований відповідач (згідно реєстру поштових відправлень).
Розглядом наданих матеріалів справи встановлено :
Закрите акціонерне товариство «СПМК-1» зареєстроване як юридична особа 31.01.2001 року Хмельницькою районною державною адміністрацією Хмельницької області, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію, включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України – довідка Хмельницького обласного управління статистики №1790 та перебуває на обліку в управлінні ПФУ в Хмельницькому районі, відповідно до п.1 ст.14 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Станом на 30.11.2009 року у відповідача утворилась заборгованість по відшкодуванню фактичних виплат на доставку та виплату пільгових пенсій, призначених за Списком №2 в розмірі 935,34 грн., що підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до п.”б-з” ст.13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” з травня-червень 2008 р., карткою особового рахунку платника, розрахунком суми позову.
Позивачем, відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року №1058-IV , ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та п.6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України вручено відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах.
На день розгляду справи заборгованість відповідача не погашена в добровільному порядку, в зв’язку з чим прокурором в інтересах держави в особі позивача подано позов про її стягнення в судовому порядку.
Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне:
Відповідно ст.1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.1 ст.14 зазначеного Закону, страхувальниками, відповідно до цього Закону, є: роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року №1058-IV, абз.4 п.1 ст.2 Закону України „Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.97р. №400/97-ВР, ч.1 п.п.6.1 п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/9663 , відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 у розмірі 100 відсотків.
Відповідно до абз.4 п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97р. №400/97-ВР об'єктом оподаткування для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, є фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" -"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до п.п.6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663, підприємства та організації зобов'язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Судом зважається на те, що позивачем вручено відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій на пільгових умовах, проте відповідач покладеного на нього обов’язку щодо погашення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у встановлений термін не виконав. Судом також приймається до уваги, що відповідачем не оскаржено в судовому порядку вимоги позивача про сплату заборгованості. Доказів про сплату заборгованості суду не подано.
За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному об’ємі.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позов прокурора Хмельницького району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Хмельницькому районі до закритого акціонерного товариства «СПМК-1» м.Хмельницький про стягнення 935,34 грн. задоволити.
Стягнути з закритого акціонерного товариства «СПМК-1» (м.Хмельницький, вул. Академіка Курчатова 14, пр 26009272912001 ХФ КБ «Приватбанк», код 0329288, МФО 315405) на користь управління Пенсійного фонду України в Хмельницькому районі (м.Хмельницький, вул. Кам’янецька 122/2, рр 25603301825 у ВАТ «Державний ощадний банк» м.Хмельницький, МФО 315784, код 14149786) 935,34 грн. (дев’ятсот тридцять п’ять гривень 34 коп.) заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складений та підписаний 25.01.2010р.
Суддя Д.Л.Фелонюк