Судове рішення #7697825

Справа №2о-117/08


РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2008 року Автозаводський районний суд ОСОБА_1 в складі:

головуючого судді - Соболева В.А.,

при секретарі - Підвисоцькому А.О.,
розглянувши у     відкритому судовому засіданні  в  м.   Кременчуці  справу за заявою

ОСОБА_2     про   встановлення   факту   родинних   відносин  та  факту належності правовстановлюючого документу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою про встановлення факту перебування в родинних стосунках та факту належності правовстановлюючого документу,  вказуючи,  що 4 грудня 2006 року померла його мати ОСОБА_3. ОСОБА_4 її смерті залишилось спадкове майно: частина будинку № 30 по провулку Макаренка у м.  Кременчуці та грошові збереження на рахунках в Ощадбанку. Він,  ОСОБА_2,  з матір"ю проживали в одному будинку,  доглядав та поховав її . Спадщину прийняв відповідно  ст. 1268 ч.3 ЦК України. На підставі договору №15 від 24.08.1971 р. на право будівництва індивідуального житлового будинку та відведення земельної ділянки під будівництво вони удвох з матір'ю побудували житловий будинок з господарськими будівлями по провулку Макаренка, 48 / нині № 30 з окремими входами. Договір будівництва оформлений на їх обох: ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Будинок зданий в експлуатацію та зареєстрований в Кременчуцькому МБТІ як цілий за ним та матір'ю по 1/2 частині,  що видно з реєстрового напису № 9103 в реєстровій КНИЗІ № 62 від 31.08.1992 р. на договорі про забудову та витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданого 28.09.2004 року. При зверненні до нотаріальної контори для оформлення спадщини йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину,  з-за неможливості оформлення спадщини у зв'язку з тим,  що не підтверджуються родинні відносини між ним та померлою,  маються розбіжності у прізвищі матері в правовстановлюючому документі - договорі забудови вказано «РАДОВІЛЬСЬКА» та у свідоцтві про її смерть - «РАДОВИЛЬСЬКА»,  та не визначені частки у будинковолодінні. Його прізвище згідно свідоцтва про народження та паспорта - «РАДОВІЛЬСЬКИЙ». В зв"язку з цими розбіжностями їх необхідно на підставі судового рішення усунути шляхом встановлення факту родинних відносин та факту належності померлій правовстановлюючого документу. Просив суд встановити факт,  що він,  ОСОБА_2 є сином померлої 4 грудня 2006 року ОСОБА_5 та факт належності померлій ОСОБА_5 правовстановлюючого документу - договору №15 від 24 серпня 1971 року про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на право особистої власності по провулку Макаренка №48 ,  нині №30 в м. Кременчуці в якому її прізвище записано як ОСОБА_3 .

Зацікавлена особа - Перша Кременчуцька держнотконтора - не заперечували проти задоволення заяви,  просили справу розглянути без участі їх представника.

Вислухавши пояснення заявника ,  показання свідків ОСОБА_6,  ОСОБА_7 ,  вивчивши матеріали справи,  суд знайшов заяву такою,  що підлягає задоволенню.

Судом встановлено,  що дійсно обставини,  викладені в заяві,  мали місце. 4 грудня 2006 року померла ОСОБА_5,  мати ОСОБА_2 ОСОБА_4 її смерті залишилось спадкове майно: частина будинку № 30 по провулку Макаренка у м.  Кременчуці та грошові збереження на рахунках в Ощадбанку. Заявник з матір'ю проживали в одному будинку,  він доглядав та поховав її . Інших дітей у неї не було,  тому він є її спадкоємцем за законом.  На підставі договору №15 від 24.08.1971 р. на право будівництва індивідуального житлового будинку та відведення земельної ділянки під будівництво заявник з матір'ю побудували житловий будинок з господарськими будівлями  по  провулку Макаренка, 48 / нині  №  30  з  окремими     входами.  Договір будівництва оформлений на їх обох: ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Будинок зданий в експлуатацію та зареєстрований в Кременчуцькому МБТІ як цілий за ним та матір'ю по 1/2 частині,  що видно з реєстрового напису № 9103 в реєстровій КНИЗІ № 62 від 31.08.1992 р. на договорі про забудову та витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданого 28.09.2004 року.
В даний час ОСОБА_23вернувся до нотаріальної контори для оформлення спадщини.
Нотаріус відмовив йому у видачі свідоцтва у зв'язку з тим,  що не підтверджуються родинні відносини
між ним та померлою,  маються розбіжності у прізвищі матері в правовстановлюючому документі -
договорі забудови - вказано «РАДОВІЛЬСЬКА»,  а у свідоцтві про її смерть - «РАДОВИЛЬСЬКА».
Його прізвище згідно свідоцтва про народження та паспорта - «РАДОВІЛЬСЬКИЙ». При обміні
матір"ю   паспорту   і   перепрописці     07.11.   2001   року   її   прізвище   записали      українською

«РАДОВИЛЬСЬКА»,  що видно із запису в будинковій КНИЗІ під № 13 та виданого на підставі паспорта свідоцтва про смерть. В результаті неправильного запису її прізвища у 2001 році при обміні паспорта у їхньому з нею прізвищі виникли розбіжності,  які нотаріусом до уваги не приймаються,  а тому на підставі судового рішення необхідно їх усунути шляхом встановлення факту родинних відносин та факту належності померлій правовстановлюючого документу.

Даний факт в судовому засіданні був підтверджений показаннями заявника,  показаннями свідків та сукупністю зібраних документів.

Керуючись  ст. . 10,  11,  213,  215, 256, 257 ЦПК України,  суд,

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_2 задовольнити: встановити факт родинних відносин,  що ОСОБА_2 є сином померлої 4 грудня 2006 року ОСОБА_5

Герасимівни.

Встановити факт належності померлій ОСОБА_5 правовстановлюючого документу - договору №15 від 24 серпня 1971 року про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на право особистої власності по провулку Макаренка №48 ,  нині №30 в м.  Кременчуці.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його оголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Автозаводський райсуд м.  Кременчука.

В разі неподання заяви про апеляційне оскарження рішення набирає чинності після закінчення десятиденного терміну з дня його оголошення , а в разі неподання апеляційної скарги - після закінчення двадцятиденного терміну.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація