Судове рішення #7700714

копія

справа№2-1995/09

РІШЕННЯ

іменем України

(вступна та резолютивна частина)

    24 грудня 2009 року                     м.Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

в складі:

головуючого – судді Олійника В.П.,

при секретарі – Павленко О.В.,

з участю сторін,

      розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, про звільнення від сплати заборгованості за аліментами,

встановив:

    Відповідно до правил ст.ст. 209, 218 Цивільного процесуального кодексу України, складання повного рішення відкладається до 29 грудня 2009 року.

    Враховуючи вищезазначене, на підставі ст.ст. 182, 192, 197 Сімейного кодексу України,  керуючись ст.ст. 3, 10, 60, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-      

вирішив:

     Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, про звільнення від сплати заборгованості за аліментами,-задовольнити частково.

    Розмір аліментів, визначений за рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова від 18 квітня 2005 року про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 та області, аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі ? частини заробітку, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян, щомісячно, починаючи з 03 червня 2003 року і до досягнення нею повноліття, - зменшити до 1/5 частки.

    В задоволенні інших позовних вимог-відмовити.

    Аліменти на дитину у зміненому розмірі підлягають стягненню з дня набрання рішенням законної сили.

    Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Чернігівської області через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та шляхом подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку згідно ст.295 ч.4 Цивільного процесуального кодексу України.

    Головуючий     (підпис)             суддя Олійник В.П.         .

    Рішення не набрало законної сили.

    Вірно: суддя Ніжинського

                 міськрайонного суду             ОСОБА_4

справа№2-1995/09

РІШЕННЯ

іменем України

    24 грудня 2009 року                 м.Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

в складі:

головуючого – судді Олійника В.П.,

при секретарі – Павленко О.В.,

з участю сторін,

      розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, про звільнення від сплати заборгованості за аліментами,

встановив:

    Позивач звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів до твердої грошової суми в розмірі 250 грн., про звільнення від сплати заборгованості за аліментами, яка виникла внаслідок не пред”явлення відповідачем без поважної причини виконавчого листа до виконання за місцем роботи, посилаючись на те, що згідно рішення Деснянського районного суду м.Чернігова сплачує аліменти на утримання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, у розмірі ? частки доходу, при цьому  у зв”язку із зміною сімейного стану та народженням сина, перебування на утриманні непрацездатної особи похилого віку, перебування дружини позивача у відпустці по погляду за дитиною, наявності інвалідності 03 групи та захворювання на цукровий діабет, наявні підстави для зменшення розміру аліментів та звільнення від сплати заборгованості по аліментах; відповідач має належний рівень матеріального забезпечення.

    Відповідно до заяви про зміну позовних вимог, підписаних позивачем 18 червня 2009 року, останній просить зменшити розмір аліментів за рішенням Деснянського районного суду м.Чернігова від 18 квітня 2005 року і встановити розмір аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 250 грн., 50 % яких перераховувати на адресу відповідача, інші 50% перераховувати на особовий рахунок неповнолітньої дитини у відділенні Ощадного банку України, інші позовні вимоги залишені без змін.

    В запереченнях на позов відповідач просить відмовити позивачу у задоволенні позову, оскільки позивач ухиляється від сплати аліментів в повному обсязі, виплати аліментів не проводяться із його заробітної плати, про що стало відомо у грудні 2008 року, матеріальний стан та стан здоров”я позивача не погіршився, усна домовленість про сплату аліментів лише з його пенсії відсутня; дитина перебуває на диспансерному обліку і має захворювання, що потребує додаткових витрат на її лікування.

    В судовому засіданні позивач підтримав позов за вищевикладених обставин, пояснивши, що відповідач мала відомості про місце його роботи, при цьому пред”явила виконавчий лист до примусового виконання тільки за місцем отримання пенсії; у зв”язку із зміною сімейного стану, народженням сина, погіршення матеріального стану та стану здоров”я наявні підстави для зменшення розміру аліментів до твердої грошової суми в розмірі 250 грн., при цьому сплачує аліменти на утримання ОСОБА_6 у розмірі 200 грн.; відповідач матеріально більш забезпечена.

    В судовому засіданні відповідач позов не визнала, пояснивши, що під час ухвалення рішення суду в 2005 році позивач не надав відомостей про місце його роботи, відрахування аліментів проводилось лише з його пенсії, загальний розмір аліментів складає 1300 грн., її середньомісячний дохід складає близько 3000 грн., дізналася про місце роботи позивача в січні 2009 року.

    Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову частково зі слідуючих підстав.    

    Відповідно до ст. 60 ЦПК України  кожна сторона зобов"язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, при цьому ст. 27 ЦПК України надає право особам, які беруть участь у справі, та зобов"язує їх подавати докази на підтвердження своїх вимог і заперечень.

    Статтею 10 ЦПК України передбачено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, які мають рівні права щодо подання доказів, а суд має сприяти сторонам у здійсненні їхніх прав та всебічному і повному з"ясуванню обставин справи.

    Копією рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 18 квітня 2005 року, яке набрало законної сили, і є доказом згідно ст.61 ч.3 ЦПК України, підтверджується стягнення з ОСОБА_1 аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини-Левченко О.М., ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі-дитини),  у розмірі ? частки заробітку з 03 червня 2003 року і до досягнення дитиною повноліття, при цьому дитина перебуває на утриманні відповідача, що підтверджується матеріалами справи і не заперечується сторонами в судовому засіданні.

    Положеннями ст.192 Сімейного кодексу України (далі-СК) встановлено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров"я когось із них.

    В судовому засіданні встановлено, що після ухвалення попереднього судового рішення 18 квітня 2005 року у позивача змінився сімейний стан у зв"язку із народженням дитини-Левченка А.М., ІНФОРМАЦІЯ_5, який знаходиться на утриманні позивача, тобто у сім'ї платника аліментів з"явилась особа, якій він за законом зобов"язаний надавати утримування, при цьому позивач одружився з ОСОБА_7 26 січня 2005 року, яка з 10 червня 2008 року по 05 квітня 2009 року знаходилась у відпустці по догляду за дитиною; позивач являється інвалідом третьої групи з 03 грудня 2001 року, що підтверджується копією витягу із акту огляду у МСЕК від 03 грудня 2001 року, та особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, і має захворювання, що підтверджується копією посвідчення, яке видано 31 березня 2006 року, копією консультативного висновку спеціаліста від 30 листопада 2006 року, копією консультативного висновку спеціаліста від 03 грудня 2009 року; малолітній ОСОБА_8, який знаходиться на утриманні позивача, є дитиною, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи; позивач працює в ЦЕЗ №7 Чф ВАТ "Укртелеком" з 07 липня 2003 року і по даний час, посадовий оклад складає 2337 грн., що підтверджується довідкою від 04 грудня 2009 року №90, загальна сума доходу за період з 01.09.2008 року по 28.02.2008 року становить 14850 грн. 57 коп., що підтверджується довідкою про доходи від 24.03.2009 року, тобто наявні зміни сімейного стану позивача, що є підставою для застосування до спірних відносин правил ст. 192 СК. Докази зміни матеріального стану, погіршення стану здоров"я після ухвалення попереднього судового рішення, що зумовлюють зменшення розміру аліментів, відсутні.

    В судовому засіданні встановлено, що позивач, як платник аліментів працює і має регулярний дохід, при цьому сплачує аліменти у частці від заробітку, тобто підстави для зменшення розміру аліментів до твердої грошової суми в розмірі 250 грн. не вбачаються.

    За таких обставин позовні вимоги щодо зменшення розміру аліментів підлягають частковому задоволенню.

    При визначенні розміру аліментів суд враховує обставини справи та обставини згідно ст. 182 СК- стан здоров"я та матеріальне становище дитини, як задовільні, особу платника аліментів, який працює, має регулярний дохід, має незадовільний стан здоров"я, наявність у останнього інших дітей. Суд також враховує можливість надання утримання на дитину відповідачем, яка працює і має регулярний заробіток, і вважає за необхідне зменшити  розмір аліментів до 1/5 частки  заробітку (доходу) позивача.

    Підстави для задоволення позовних вимог в частині зарахування 50 % аліментів на адресу відповідача, іншу частину на особовий рахунок дитини у відділення Державного ощадного банку України в судовому засіданні не встановлені.

    Згідно ст. 197 ч.3 СК суд може звільнити платника аліментів від сплати заборгованості, якщо буде встановлено, що вона виникла внаслідок непред'явлення без поважної причини виконавчого листа до виконання особою, на користь якої присуджено аліменти, тобто таке звільнення можливе лише у випадку коли ця заборгованість виникла у зв'язку із непред'явленням без поважної причини виконавчого листа до виконання особою, на користь якої присуджено аліменти.

    В судовому засіданні встановлено, що на виконанні в Деснянському відділі ДВС Чернігівського міського управління юстиції знаходиться виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів у розмірі ? частки, 27 серпня 2003 року виконавчий лист для виконання направлений на виконання до Пенсійного сектору ВАТ "Ощадбанк" для утримання утримань із пенсії боржника, при цьому повідомленням від 09 січня 2009 року №03-07/12 відповідачу роз"яснено право звернення щодо видачі копії виконавчого листа для проведення стягнення із заробітної плати позивача; відповідач 09 квітня 2009 року подала заяву до Деснянського відділу ДВС Чернігівського міського управління юстиції про примусове виконання рішення  Деснянського районного суду м.Чернігова від 18 квітня 2005 року, яке набрало законної сили 30 вересня 2005 року, в частині звернення стягнення на заробітну плату позивача, розмір заборгованості нараховано бухгалтерією ЦЕЗ №7 з 25 лютого 2006 року по 15.04.2009 року, що підтверджується довідкою  Деснянського відділу ДВС Чернігівського міського управління юстиції від 08 грудня 2009 року №03-20/2579, і не заперечується сторонами в судовому засіданні.

    Позивач працює в ЦЕЗ №7 Чф ВАТ "Укртелеком" з 07 липня 2003 року і по даний час, станом на час розгляду справи Деснянського районного суду м.Чернігова від 18 квітня 2005 року відомості про місце роботи позивачем суду не повідомлені, що підтверджується копією протоколу судового засідання по даній справі, в подальшому, в порушення вимог ст.11-1 Закону України "Про виконавче провадження",  відомості про зміну доходів позивачем державному виконавцю не повідомлялись, тобто не виконання позивачем обов'язків сторони у виконавчому провадженні призвело до того, що із суми заробітної плати за місцем роботи відрахування аліментів не проводилося, а отже рішення суду щодо стягнення аліментів із усіх видів заробітку виконувалося не в повному обсязі.

В даному випадку виконавчий документ про стягнення аліментів було пред'явлено до виконання своєчасно і аліменти за ним стягуються у встановленому порядку. Заборгованість по аліментам виникла у зв'язку із неповідомлення позивачем державного виконавця про зміну розміру своїх доходів, тобто у зв'язку із невиконанням ним обов'язків боржника.

    За таких обставин в задоволенні позовних вимог про звільнення від сплати заборгованості за аліментами необхідно відмовити.

    Враховуючи вищезазначене, на підставі ст.ст. 182, 192, 197 Сімейного кодексу України,  керуючись ст.ст. 3, 10, 60, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-      

вирішив:

     Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, про звільнення від сплати заборгованості за аліментами,-задовольнити частково.

    Розмір аліментів, визначений за рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова від 18 квітня 2005 року про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 та області, аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі ? частини заробітку, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян, щомісячно, починаючи з 03 червня 2003 року і до досягнення нею повноліття, - зменшити до 1/5 частки.

    В задоволенні інших позовних вимог-відмовити.

    Аліменти на дитину у зміненому розмірі підлягають стягненню з дня набрання рішенням законної сили.

    Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Чернігівської області через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та шляхом подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку згідно ст.295 ч.4 Цивільного процесуального кодексу України.

    Головуючий             суддя Олійник В.П.         .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація