Справа 2-623/2007р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого2007 року Хортицький районний суд м. Запоріжжя
в складі головуючого судді Бондаренко І.В.
при секретарі Виковій С.Б.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів , -
встановив :
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини в розмірі 1/4 частини доходу відповідача та її утримання в розмірі 1/4 частини його доходу.
Відповідач у судовому засіданні з позовом погодився частково, оскільки він пенсіонер, не працює та страждає на хронічне захворювання - пієлонефрит, тому просить зменшити розмір аліментів на утримання відповідачки.
У судовому засіданні встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з ІНФОРМАЦІЯ_2. р. Від даного шлюбу мають повнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1н., який перебуває на утримані у позивача, та який є інвалідом дитинства першої групи і знаходиться на обліку у невролога з 1989 року з діагнозом: ДЦП, спастичний тетрапарез, епісиндром, природжена міонія середнього ступеня. Згідно рішення суду від 15.12.2006 р. його визнано недієздатним. Дитина потребує постійного лікування .
Позивачка не працює, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною-інвалідом , який потребує постійного стороннього догляду, тому вона також потребує матеріальної допомоги.
Відповідач не має постійного місця роботи та заробітку, є пенсіонером, інших непрацездатних осіб на його утриманні немає.
Згідно ст. 198 СК України батьки повинні утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги.
Згідно ст. 88 СК України , якщо один із подружжя, в тому числі і працездатний, проживає з дитиною-інвалідом, яка не може обходитися без постійного стороннього догляду, і опікується нею, він має право на утримання за умови, що другий з подружжя може надати матеріальну допомогу.
Право на утримання триває протягом всього часу проживання з дитиною-інвалідом та опікування нею і не залежить від матеріального становища того з батьків, з ким вона проживає.
Вислухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог, стягнення з відповідача аліментів на утримання сина в розмірі 1/4 частини та утримання позивачки - в розмірі 1/6 частини з доходу відповідача, оскільки позивач не надала доказів про те, що відповідач має постійне місце роботи та заробіток Стягнення аліментів здійснювати з 18-тиріччя дитини - з ІНФОРМАЦІЯ_3..
Керуючись ст. ст. 10, 60,209, 212-218 ЦПК України, ст. 88, 198 СК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 народження, уродженця м. Запоріжжя на користь ОСОБА_1 на утримання повнолітньої дитини -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1н.. в розмірі 1/4 частини з заробітку відповідача щомісячно, починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_3.
Стягнути аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 народження, уродженця м.Запоріжжя на користь ОСОБА_1 на її утримання в розмірі 1/6 частини з заробітку відповідача щомісячно, починаючи ІНФОРМАЦІЯ_3. протягом її проживання з дитиною.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито в держдохід у розмірі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи на депозитний рахунок 37311050000607 в УДК в Запорізькій області, отримувач платежу-ТУ ДСА в Запорізькій області, МФО банку: 813015, код ЄДРПОУ: 2616700 у розмірі 30 грн.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржено протягом 10 днів з дня його проголошення шляхом подачі заяви про його апеляційне оскарження, а протягом 20 днів з дня подання такої заяви може бути подана апеляційна скарга через суд першої інстанції.