Справа №2-1665/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2008 року м. Димитров
Дністровський міський суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Перекупка І.Г.
при секретарі - Альберті О.В.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у заочному відкритому судовому засіданні у м. Димитров Донецької
області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2
Іванівни про визнання особи такою, що втратила право користування жилим
приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання її втратившою право користування жилим приміщенням.
У судовому засіданні в обґрунтування своїх позовних вимог позивач пояснив, що він мешкає у місті Димитров Донецької області, м-н «Східний», буд. б кв.62. Підставою для прописки у вказаній квартирі явилося заява про згоду основного наймача, ОСОБА_3 в квартиру АДРЕСА_1 на прописку з 10 березня 2001 року позивача. В квартирі позивач мєщкав разом з батьком до дня смерті останього, 06 серпня 2005 року. Разом з позивачем за цією адресою зареєстрована дружина його померлого батька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
18 березня 1987 року батьку позивача, ОСОБА_3 було видано ордер на житлове приміщення № 2074 серія ДИ з сім'єю із одного чоловіка на право зайняття житлового приміщення житловою площею 27, 0 м2 яке складається з двох кімнати у квартирі ізольованій за адресою мікрорайон "Східний" будинок № бАДРЕСА_2 у місті Димитров.
Відповідач як дружина основного наймача ( свідоцтво про реєстрацію шлюбу від 06.03.1987 року , запис у реєстрі № 97) оселилась і прописалася у вказаній квартирі 03.04.1987 року.
Відповідач з 1999 року не з'являється у квартирі АДРЕСА_3 , де на сьогодення позивач проживає один.
Всі обов'язки, шо випливають з договору найму житлового приміщення, виконує лише позивач. Відповідач жодним чином не приймає участі в утриманні квартири з того часу коли вона перестала мешкати разом з батьком позивача.
Відповідач до судового засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся у передбаченому цивільно-процесуальним кодексом порядку. Суд вважає, що в справі є достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін і не має необхідності вислуховувати особисті пояснення особи, яка не з'явилася до суду.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що квартира за адресою: АДРЕСА_4 належить батьку позивача, ОСОБА_4 що підтверджується ордером на жиле приміщення № 2074 від 18.03.1987 року (а.с. 8).
У вказаній квартирі зареєстровані: батько позивача, позивач та відповідач В.В. (а.с. 5).
Згідно акту від 26.05.2008 року, складеним КП "СЕЗ" (а.с. 10), відповідач з 1999 року у квартирі за адресою: АДРЕСА_4 не проживає. Цей факт також підтверджують свідки: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7
Згідно з ч. 2 ст. 405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_2 не проживав в зазначеній квартирі з січня 1999 року. Поважних причин непроживання ОСОБА_2 у квартирі за адресою: АДРЕСА_4 не встановлено.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що належать задоволенню.
Керуючись ст. 405 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 213, 214, 215, 224, 225, 226, 294 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги позивача задовольнити.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, визнати втратившою право користування жилим приміщенням в квартирі № 62 будинку № 6 на м-ні "Східний" м. Димитров Донецької області.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.