№2-28/07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
І ME НЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2007 року Васильківський районний суд Дніпропетровської області у складі: судді - Волошин М.П. при секретарі - Холоповій Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Васильківка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського кооперативу „Ілліча-2000" Васильківського району «Про визнання договору купівлі-продажу будинку дійсним і визнання права власності на житловий будинок і прибудови" ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Васильківського суду з позовом до СК „Ілліча-2000" Васильківського району «Про визнання договору купівлі-продажу будинку дійсним і визнання права власності на житловий будинок і прибудови" , пославшись в обґрунтування заяви на те, що 25.03.1992р на загальних зборах колгоспу імені Ілліча Васильківського району Дніпропетровської області було вирішено продати наданий їй для проживання будинок в с Богданівка Васильківського району за 4000 крб. Для укладення угоди 21.07.1992р. члену колгоспу ОСОБА_2 було видано доручення , після чого була складена технічна документація на будинок, гроші у сумі 4 000грн. за будинок були внесені до каси колгоспу, але договору купівлі-продажу так і не було оформлено. Просить суд визнати договір купівлі-продажу будинку житлового будинку, сараю, підвалу, паркану, розташованих на земельній ділянці 0,46 га в с Богданівка по АДРЕСА_1, укладений між нею і колгоспом ім. Ілліча Васильківського району 21 липня 1992 року , а зараз з відповідачем, як правонаступником, визнати дійсним.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала зазначені позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився хоча й був повідомленим про час, місце та дату розгляду справи. Враховуючи, що представник не вказав причину неявки та в порядку ст. 169 ЦПК України, суд вирішив розглядати справу на підставі наявних у ній даних та доказів .
Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Так, укладення договору купівлі-продажу від 21.07.1992р. між колгоспом ім. Ілліча Васильківського району в особі ОСОБА_2 та позивачкою підтверджується :
· доданими копіями технічної документації на будинок в АДРЕСА_1, де власником будинку записана ОСОБА_1 (а.с.9-11);
· випискою з протоколу № 3 від 25 березня 1992 р загальних зборів колгоспу імені Ілліча Васильківського району Дніпропетровської області, на якому було прийняте рішення про продаж житлового будинку в АДРЕСА_1 гр. ОСОБА_1 ( а.с. 8);
· дорученням від колгоспу ім. Ілліча Васильківського району на ім'я ОСОБА_2 для оформленню документів по продажу-купівлі жилого будинку в с Богданівка. (а.с. 7);
· довідкою колгоспу ім. Ілліча Васильківського району Дніпропетровської області від 12.08.1992р. № 176 в тім, що правлінням колгоспу продано житловий будинок, розташований в с.Богданівка гр. ОСОБА_1 за ціною -4000грн.(а.с. 6);
· довідкою виконавчого комітету Богданівської сільської ради про те , що за гр. ОСОБА_1 рахується житловий будинок розміром 8, 80 на 6,40 м , розташований на присадибній ділянці 0,46 га земель Богданівської сільради (а.с. 5).
Сторонами фактично виконано умови договору купівлі-продажу. Одна сторона-
колгосп імені Ілліча Васильківського району передав іншій стороні - ОСОБА_1 у власність житловий будинок , а остання внесла до каси колгоспу його вартість у сумі 4000 грн.
На запит суду від 15.01.07р. відділ статистики у Васильківському районі підтвердив, що 04.05.1992р. колгосп ім. Ілліча був реорганізований в КСП ім. Ілліча, а з 05.09.2000р. в сільськогосподарський кооператив "Ілліча - 2000" Васильківського району (а.с.16 ).
Описані правовідносини є цивільно-правовими, тому, враховуючи час їх виникнення, слід примінити Цивільний Кодекс України в редакції 2004року, ст.655 якого вказує на те, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно( товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Стаття 392 ЦК України передбачає, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності . В свою чергу, в ст. 16 ЦК України визнання права визначається як спосіб захисту цивільних прав та інтересів.
З огляду на вищезазначене позивачкою було придбано вказаний будинок й за нею слід визнати право власності на нього та інші будівлі, розташовані на присадибній ділянці.
На основі вищевикладеного та керуючись ст. 16, 392, 655 ЦК України(2004р), ст. 60, 62, 212, 213,215 , 225, 226, ЦПК України, суд -
ВИРІ ШИВ:
1. Позов ОСОБА_1 до сільськогосподарського кооперативу „Ілліча-2000" Васильківського району Дніпропетровської області «Про визнання договору купівлі-продажу будинку дійсним і визнання права власності на житловий будинок і прибудови"- задовольнити.
2.Визнати договір купівлі-продажу будинку за адресою: АДРЕСА_1, укладений 21.07.1992р. між ОСОБА_1 та колгоспом ім. Ілліча Васильківського району дійсним.
3. Визнати за громадянкою ОСОБА_1 право власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1. та сарай, підвал, паркан, розташовані на цій присадибній ділянці.
Заяву про апеляційне оскарження даного рішення може бути подано до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Васильківський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути поданою до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Васильківський районний суд Дніпропетровської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з одночасним направленням її копії до Апеляційного суду Дніпропетровської області або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, подэрою протягом десяти днів з дня отримання його копії.