Справа №2-а-3655/08/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«02» лютого 2010 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменко К.С. при секретарі Іванової Е.Х., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання бездіяльність неправомірною та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
З позовом до суду звернувся ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання бездіяльність неправомірною та зобов’язання вчинити певні дії.
В судовому засіданні 02.02.2010 року позивачем були підтримані позовні вимоги в повному обсязі. Представник відповідача в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутності, а тому на підставі положень ст.128 КАС України справа слухалась за відсутності представника відповідача за наявними в справі запереченнями та доказами.
Заслухавши пояснення позивача та дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить до висновку про необхідність відмовити в задоволенні позовних вимог з наступних підстав:
Відповідач - Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення» є місцевим підрозділом центрального органу державної виконавчої влади та згідно ст.10 цього ж Закону здійснює повноваження щодо нарахування, встановлення, перерахунку та виплати державних пенсій громадянам та доплат до них у тому числі й військовослужбовцям за період з 01.01.2007 року, а тому його рішення, дії чи бездіяльність з цього приводу на підставі ст.55 Конституції України, п.п.1 ч.1 ст.17,104 КАС України можуть бути оскаржені до суду в порядку адміністративного судочинства.
Позивач є пенсіонером Міністерства оборони України, що підтверджується посвідченням Одеського обласного військового комісаріату Серія НОМЕР_1 (а.с.3).
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їхні службові й посадові особи повинні діяти порядком та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.43 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» в редакції Закону станом на 01.04.2007 року, при обчисленні пенсії особам офіцерського складу враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавка за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2007 року № 594 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році» дозволено Міністерству оборони здійснювати у поточному році починаючи з 1 квітня преміювання військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу (насамперед осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, осіб рядового, молодшого та середнього начальницького складу та осіб молодшого офіцерського складу) понад встановлений законодавством розмір у межах видатків, передбачених для грошового забезпечення у 2007 році.
На виконання зазначеної постанови №594 наказом Міністра оборони України від 14.04.2007 року №175 введені в дію з 01.04.2007 року граничні розміри премії, виходячи з посадових окладів і стажу безперервної служби з урахуванням розділу 34 Положення про порядок виплати грошового забезпечення.
Постанова Кабінету Міністрів України від 28.03.2007 року №594 та наказ Міністра оборони України від 14.04.2007 року №175 мають дозвільний, а не обов’язковий характер, визначений зазначеними актами порядок преміювання обмежувався 2007 роком та здійснювався виключно в межах видатків, передбачених для грошового забезпечення військовослужбовців у 2007 році.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1998 року у №452 «Про упорядкування додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців», якою затверджені додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, премія, яка виплачується військовослужбовцями, не віднесена до додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, відсутні правові підстави для перерахунку пенсії позивачу на підставі ч.3 ст.63 Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» у зв’язку із виданням Міністром оборони України наказу від 14.04.2007 року №175.
За таких підстав, у задоволенні позовних вимог про визнання бездіяльність неправомірною та зобов’язання Відповідача – Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок розміру раніше призначеної пенсії позивачу, у зв’язку із виданням наказу Міністром оборони України від 14.04.2007 року №175 слід відмовити повністю на підставі положень ч.1 ст.162 КАС України.
Судові витрати розподілити за правилами ст.94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання бездіяльність неправомірною та зобов’язання чинити певні дії – відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня виготовлення та підписання повного тексту постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя Єфіменко К.С.