Справа №1-633/09
В И Р О К
І М’Я М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2009 року Ленінський районний суд м. Вінниці
в складі :
головуючого судді: Осаулова А.А.
при секретарі: Бернатович О.В.
за участю прокурора: Курбатової І.Л.
адвоката: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вінниці кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Вінниці, українця, громадянина України, не одруженого, з неповною середньою освітою, не працюючого, навчається у СЗОШ №15, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,
в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст.186 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
24.09.2009 року о 16:45 годині, ОСОБА_2, перебуваючи в приміщенні «Центрального універмагу» за адресою площа Гагаріна, 2 в м.Вінниці, на першому поверсі побачив розповсюджувача лотерейних квитків ОСОБА_3, яка сиділа за столиком та реалізовувала лотерейні квитки. В цей час у ОСОБА_2 виник злочинний умисел на заволодіння частиною лотерейних квитків шляхом виграшу та особистого збагачення.
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на відкрите викрадення чужого майна, ОСОБА_2, діючи в присутності ОСОБА_3 та інших осіб, умисно з корисливих мотивів, відкрито викрав пачку лотерейних квитків в кількості 28 штук державної лотереї «Три бажання», вартістю одного лотерейного квитка – 5 грн. З викраденим майном з місця вчинення злочину зник, розпорядившись викраденим на власний розсуд, чим спричинив потерпілій ОСОБА_3 майнової шкоди на загальну суму 140 грн.
Підсудний ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину у скоєнні грабежу при зазначених обставинах визнав повністю, щиро розкаявся та суду пояснив, що хотів отримати виграш і тому викрав лотерейні квитки в присутності потерпілої. Просив суд його суворо не карати, оскільки квитки повернув, шкоду відшкодував.
Суд, відповідно до ч.3 ст.299 КПК України, з врахуванням думки учасників судового розгляду, визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Не дивлячись на повне визнання своєї вини підсудним, його винуватість у скоєнні крадіжки повністю підтверджується доказами, зібраними під час досудового слідства та дослідженими в судовому засіданні, а саме:
• протоколом заяви ОСОБА_3 про вчинений відносно неї злочин по відкритому заволодінню лотерейними квитками (а.с. 4);
• протоколом огляду місця події, згідно якого у ОСОБА_2 було вилучено лотерейні квитки, що були ним викрадені з прилавку в «Центральному Універмазі» (а.с.6);
• документами на право на зайняття ОСОБА_3 продажем лотереї (а.с.19-23);
• характеризуючими матеріалами на ОСОБА_2 (а.с. 35-40);
• протоколом огляду та постановою про визнання речовими доказами – лотерейних квитків в кількості 28 штук та розпискою потерпілої про їх отримання (а.с. 47-51).
Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що винуватість підсудного ОСОБА_2 в скоєні грабежу доведена повністю в судовому засіданні.
Зокрема, сам підсудний в своїх показаннях як на досудовому слідстві, так і в судовому засіданні давали повні і послідовні покази, не змінюючи їх, та підтвердили факт відкритого викрадення ним лотерейних квитків, що також підтверджується та узгоджується із протоколом огляду місця події (а.с.6), де у ОСОБА_2 було вилучено викрадені квитки. Таким чином, підсудний фактично відкрито викрав квитки лотереї, оскільки привласнив їх в присутності потерпілої та інших осіб та з викраденим втік, маючи реальну можливість ним розпорядитись. Вказані обставини повністю підтверджуються та узгоджуються з зібраними доказами по справі.
За таких обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_2 необхідно кваліфікувати за ч.1 ст. 186 КК України, як відкрите викрадення чужого майна - грабіж.
При визначені виду та міри покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудної та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.
Зокрема судом враховано, що ОСОБА_2 раніше не судимий (а.с.36), на обліку у Вінницькій психоневрологічній лікарні та у Вінницькому обласному наркологічному диспансері не перебуває (а.с.39-40), по місцю проживання характеризується з позитивної сторони (а.с. 37).
Обставинами, що пом’якшують покарання підсудного ОСОБА_2 суд вважає відшкодування заподіяної шкоди під час досудового слідства, щире каяття та вчинення злочину неповнолітнім.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного судом не встановлено.
З врахуванням наведених обставин справи, особи підсудного, суд вважає, що виправлення та попередження вчинення підсудним ОСОБА_2 злочинів можливе без ізоляції від суспільства, а тому йому доцільно призначити покарання у виді позбавлення волі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, –
З А С У Д И В :
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 186 КК України та призначити йому покарання у виді – одного року позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на один рік.
Запобіжний захід ОСОБА_2 у виді - підписки про невиїзд до набрання вироком законної сили - залишити без змін.
Речові докази по справі, а саме 28 лотерейних білетів, що передані на зберігання потерпілій ОСОБА_3, - залишити останній.
Вирок суду може бути оскаржений до Апеляційного суду Вінницької області через Ленінський районний суд м.Вінниці протягом 15 діб з моменту його проголошення .
Суддя: