Справа № 2-883-07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2007 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі: головуючого: судді Бахаєва І.М.
при секретарі: Волкової Ю.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мелітополі справа за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання особи такою , що втратила право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернувся з позовом до Мелітопольського міськрайонного суду у якому просить визнати відповідача такою особою, що втратила право користування житловим приміщенням за адресою АДРЕСА_1 у зв'язку з тим, що відповідач з 1990 року за даною адресою не проживає. Мотивуючи свої вимоги тим, що їй на праві особистої власності на підставі договору купівлі - продажу НОМЕР_1, належить АДРЕСА_1 У квітні 1990 року відповідач ОСОБА_2 забравши свої речі пішов з дому у невідомому позивачці напрямку. З того часу позивачці невідомо місце його проживання, тому вона вимушена звернутись до суду з заявою про визнання ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
У судове засідання відповідач, не з'явився з невідомою суду причини, про причини своєї неявки не суд попередив.
Згідно п. 9 ст. 74 відповідач місце проживання або місцезнаходження якого позивачеві не відоме, викликається в суд через оголошення у пресі. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи. У матеріалах справи є повідомлення про день час та місце судового засідання надруковане у газеті „ІНФОРМАЦІЯ_1" від НОМЕР_2
Третя особа у судове засідання не з'явилась, від неї надійшла письмова заява про слухання справи за її відсутністю та не заперечення проти позовних вимог позивача. ( а.с. 13)
У судовому засіданні позивачка по справі наполягала на задоволені своїх позовних вимог у повному обсязі.
Допитана у судовому засіданні свідок ОСОБА_3, суду пояснила, що вона проживає за адресою АДРЕСА_2і є сусідка матері позивачки по справі. Приблизно 37 років вона знає родину ОСОБА_1. Останній раз вона бачила відповідача по справі приблизно років п'ятнадцять тому, коли він з майном виїхав з дому у невідомому напрямку. З того часу вона його не бачила. Від позивачки вона знає, що відповідач один або два рази на рік телефонує їй. (а.с. 24).
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких обставин.
Позивачці на підставі договору купівлі - продажу НОМЕР_1, належить АДРЕСА_1 (а.с.7).
Згідно довідки з ВЖРЄУ ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2 народження зареєстровано за вищевказаної адреси. (а.с. 6)
У квітні 1990 року ОСОБА_2 забравши свої речі пішов з дому у невідомому позивачці напрямку.
Таким чином відповідач більше ніж півроку не мешкає у вказаному домі, без поважних причин, що підтверджується довідкою уповноваженою по будинку ОСОБА_4 (а. с. 5).
Згідно ст. 71 Житлового Кодексу України при тимчасовій відсутності наймача, або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Відповідно до ст.. 72 Житлового Кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться у судовому порядку.
Керуючись ст.ст. 10, 57, 60,74,130, 212,218 ЦПК України, ст. 71, 72 ЖК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, такою особою, що втратила право користування житловим приміщенням АДРЕСА_1
Рішення суду вступає у законну силу після закінчення терміну подання заяви про апеляційне оскарження, як що заява про апеляційне оскарження не була подана.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана апеляційному суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або може бути подана в десятиденний строк без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.