Справа № 2-431/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2009 року Ананьївський районний суд Одеської області
в складі: головуючого судді Скуртова М.І.
при секретарі Гула О.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач посилається на те, що вона перебуває у шлюбі з відповідачем по справі, що зареєстрований 14 квітня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Ананьївського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис №14.
Від вказаного шлюбу мають одну неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Їх спільне життя не склалося, сімейних стосунків не підтримують, дитина проживає разом з матір’ю та знаходиться на її повному утриманні, відповідач добровільно матеріально не допомагає, хоча працює та регулярно отримує заробітну плату, подружжя проживає окремо. В зв”язку з наведеним просить стягнути з відповідача на її користь аліменти в твердій грошовій сумі – в розмірі 300 гривень до виповнення дитині 3-х років.
При розгляді справи по суті позивач повністю підтримала свої позовні вимоги.
Відповідач позовні вимоги визнав та повідомив, що згоден сплачувати аліменти у встановленому законом розмірі.
Заслухавши позивача, відповідача та вивчивши документи справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.
Із пояснень позивача та матеріалів справи слідує, що позивач — ОСОБА_1, перебуває у шлюбі з відповідачем по справі — ОСОБА_2, з 14 квітня 2007 року, про свідчить копія свідоцтва про шлюб (а.с.3). Від цього шлюбу мають одну неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.4). Їх сімейне життя не склалося, спільного господарства не ведуть, дитина залишилися на утриманні позивачки, яка ніде не працює і знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, що підтверджується довідкою Коханівської сільської ради Ананьївського району Одеської області (а.с.5).
При таких обставинах, враховуючи матеріальний стан відповідача та те, що з нього вже стягуються аліменти на утримання дитини в примусовому порядку, а позивачка ніде не працює – доглядає за сином і період протягом якого стягуватимуться аліменти на утримання дружини є порівняно незначним, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача аліментів на користь позивача на її утримання в розмірі 300 гривень щомісячно.
Вирішуючи питання щодо витрат по справі, їх покласти на відповідача, посилаючись на матеріальне становище сторін.
Сторонам роз’яснено вимоги ст. 174 ЦПК України й наслідки відповідних процесуальних дій.
Керуючись ст. ст. 79, 80, 81, 84 СК України, ст.ст. 10,11,60,88,174,209,212-215,367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання, в розмірі 300 щомісячно, починаючи з 28.08.2009 року і до досягнення сином, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трирічного віку тобто до 10.11.2010 року.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито до прибутку держави в розмірі 51 гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею витрати за надання юридичної допомоги в розмірі 50 гривень 00 копійок.
В частині стягнення аліментів рішення підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Ананьївського районного суду
Одеської області: ОСОБА_4
Рішення набуває законної сили „___” ______________200__р.