Судове рішення #77243257

Справа № 372/3945/18

Провадження 1-кс-334/19

ухвала

Іменем України


20 лютого 2019 року                                        Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області Тиханський О.Б.,

при секретарі судового засідання Авсюкевич Н.В.

розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В:

Слідчим відділом Обухівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області розслідується кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110230001137 від 05.12.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

На обґрунтування клопотання зазначив, що 04.12.2018 року о 18 год. 04 хв. до Обухівського ВП ГУ НП в Київській області від ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, надійшло повідомлення про те, що в період часу з 16 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. 04.12.2018 невстановлені слідством особи, шляхом зламу метало пластикових дверей будинку № 9-А, що по вул. Хуторній в с. Дерев’яна Обухівського району Київської області, проникли до приміщення будинку, звідки викрали грошові кошти в сумі 6000 грн. та 14 400 доларів США, після чого з місця вчинення злочину зникли, обернувши викрадене на свою користь.

Зважаючи на викладене у досудового слідства виникла необхідність для встановлення базових станцій мобільних операторів, що розташовані поблизу адреси вчинення злочину.

Враховуючи те, що під час вчинення кримінального правопорушення злочинці могли користуватися послугами операторів телекомунікації було встановлено базові станції (сукупність обладнання операторів) операторів телекомунікацій.

У ході розслідування кримінального провадження у місці вчинення даного правопорушення проведено радіорозвідку з метою встановлення базових станцій операторів стільникового зв’язку під час якого встановлено, що місце вчинення злочину та можливі шляхи відходу та приходу злочинців знаходиться в зоні дії базових станцій операторів мобільного зв’язку:

- ПрАТ «Київстар» з наступними координатами:

Київська область, Обухівський район, с. Дерев`яна, 9-а, місце скоєння злочину

LAC: 26747 CID: 11289931.

LAC: 27031 CID: 6503,19053.

LАC: 27047 CID: 28991, 28993, 28992, 28435, 18435.

Київска область, Обухівський р-н, с. Дерев`яна, база «Восход»

LAC: 26747 CID: 11289933

LAC: 26765 CID: 11486343, 11486342

LAC: 26768 CID:11290042

LAC: 27047 CID: 28993, 11021, 28992, 44731, 28437, 18437, 38416.

Київська область, Обухівський р-н., с. Трипілля, вул. Лермонтова 1.

LAC 26731 CID 11190533, 11090532, 11090531, 11290532.

LAC 27031 CID 1051, 19053, 31052, 14503, 1052, 29052, 18367, 28367,

39726.

LAC 27047 CID 30441.

АЗС «Сокар» Київська область, м. Обухів

LAC 26747 CID 11290231

LAC 27047 CID 29719, 19719, 39719

Встановлення осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення можливе лише шляхом перевірки інформації про з’єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, які могли перебувати в період часу з 00 год. 00 хв. 03.12.2018 до 00 год. 00 хв. 05.12.2018, у зоні дії зазначених базових станцій операторів телекомунікацій на місці вчинення злочину.

Враховуючи, що інформація про з’єднання кінцевих обладнань споживачів  телекомунікаційних послуг, зберігається  обмежений  час, а також може бути змінений або знищений можливий речовий доказ по кримінальному провадженню, прошу Вас дане клопотання розглядати без участі представника ПрАТ «Київстар» у володінні яких знаходиться інформація.

Беручи до уваги викладене вище, а також тяжкість злочину

і неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що

у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про з’єднання споживачів телекомунікаційних послуг у зоні дії покриття зазначених базових станцій операторів телекомунікацій, які перебувають у володінні ПрАТ «Київстар».

Відповідно до п. 16 листа ВССУ від 05.04.2013 року № 223-558/0/4-13 «Про деякі питання здійснення слідчим суддею першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження» слідчі судді мають враховувати, що однорідні питання, які потрібно з’ясувати в рамках одного кримінального провадження шляхом застосування одного або різних видів заходів забезпечення, пов’язаних між собою (при цьому необхідність з’ясування таких питань обґрунтовується однаковими обставинами), можуть ініціюватися слідчим (прокурором) у рамках одного клопотання та вирішуватися слідчим суддею в одній ухвалі. Таких підхід доцільно застосовувати для розгляду клопотань про надання тимчасового доступу до документів, які знаходяться в операторів і провайдерів телекомунікацій та містять інформацію про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо (ст. 159, п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК)».

Слідчий СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, в клопотанні просила розглянути його без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримує в повному обсязі, також просила не здійснювати фіксацію судового засідання за допомогою технічних засобів.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов’язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи, що слідчий та прокурор в судове засідання не з’явилися, на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши матеріали справи, вважаю клопотання таким, що підлягає частковому задоволенню зважаючи на наступне.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовано клопотання, враховуючи вищевикладене, і неможливість отримати відомості в інший спосіб,  те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вважаю за необхідне задовольнити дане клопотання та надати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ПрАТ «Київстар».

Разом з тим вивчивши матеріали клопотання, вважаю клопотання слідчого таким, що підлягає задоволенню частково, оскільки дані, викладені в матеріалах клопотання дають підстави для висновку, що з метою виявлення фіксації відомостей щодо обставин вчинення цього злочину проведення зазначених слідчих дій є необхідним, але відповідних доказів щодо підстав для надання доступу до документів слідчому слідчого відділу Обухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 та в порядку ст. 40 КПК України, за дорученням оперативним працівникам Обухівського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, не надано. Враховуючи викладене у вказаній частині клопотання є необґрунтованим.

Відповідно до ст.ст.3, 9, 40, 160, 214 КПК України, вважаю, що тимчасовий доступ до інформації може бути наданий лише слідчим, уповноваженим в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування даного кримінального правопорушення (злочину).

Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі передбачені ст. 132, ч. ч. 5-7 ст. 163 КПК України, підстави до часткового задоволення внесеного слідчим клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163-166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів – задовольнити частково.

Надати дозвіл слідчим слідчого відділення Обухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_1, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, на тимчасовий доступ до інформації та документації, яка перебуває у володінні ПрАТ «Київстар» розташованого за адресою: юридична адреса: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53, а саме:

- роздруківки абонентів телекомунікаційних послуг, які здійснювали з’єднання в період часу з 00 год. 00 хв. 03.12.2018 до 00 год. 00 хв. 05.12.2018 через базові станції :

- ПрАТ «Київстар» з наступними координатами:

Київська область, Обухівський район, с. Дерев`яна, 9-а, місце скоєння злочину

LAC: 26747 CID: 11289931.

LAC: 27031 CID: 6503,19053.

LАC: 27047 CID: 28991, 28993, 28992, 28435, 18435.

Київска область, Обухівський р-н, с. Дерев`яна, база «Восход»

LAC: 26747 CID: 11289933

LAC: 26765 CID: 11486343, 11486342

LAC: 26768 CID:11290042

LAC: 27047 CID: 28993, 11021, 28992, 44731, 28437, 18437, 38416.

Київська область, Обухівський р-н., с. Трипілля, вул. Лермонтова 1.

LAC 26731 CID 11190533, 11090532, 11090531, 11290532.

LAC 27031 CID 1051, 19053, 31052, 14503, 1052, 29052, 18367, 28367,

39726.

LAC 27047 CID 30441.

АЗС «Сокар» Київська область, м. Обухів

LAC 26747 CID 11290231

LAC 27047 CID 29719, 19719, 39719

Зобов’язати ПрАТ «Київстар» виготовити на паперовому та/або електронному носії документ за вказаними вище координатами та періодом часу з наступними відомостями:

-ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі – ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонент А);

-адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв’язок абонентів А;

-типи з’єднання абонентів А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація тощо;

-дата, час та тривалість з’єднань, у тому числі з’єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам А;

-ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв’язку абонентів А (абоненти Б).

Строк дії ухвали визначити до 20 березня 2019 року.

Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.


  Слідчий суддя: О.Б. Тиханський


       


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація