Справа № 2а-46/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2007 року Червоноградський міський суд
Львівської області
у складі: головуючого - судді Кузьмича СМ.
при секретарі Саратовій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Червонограді адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Червонограді Львівської області про незаконність відмови в перерахунку пенсії,
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся в суд із позовом до Управління пенсійного фонду України у м.Червонограді Львівської області про незаконність відмови в перерахунку пенсії.
В обґрунтування позову покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 він звернувся до Управління пенсійного Фонду України в м.Червонограді з заявою про перерахунок призначеної раніше пенсії по віку, додавши необхідні документи. Заяву мотивував тим, що після призначення пенсії він продовжує працювати, а тому відповідно до п.4.ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» має право на здійснення такого перерахунку. Звернутись зі згаданою заявою про перерахунок його спонукав також оглядовий лист НОМЕР_1Пенсійного Фонду України ІНФОРМАЦІЯ_2 Управління пенсійного фонду в м.Червонограді відмовило у здійсненні такого перерахунку пенсії по віку зважаючи на факт відкликання оглядового листа Мінпраці України та Пенсійним Фондом України, який тлумачив можливість здійснення перерахунку призначеної пенсії працюючим пенсіонерам. Відмову в перерахунку призначеної йому пенсії, з наведених Управлінням пенсійного фонду України в м. Червонограді мотивів, вважає незаконною, оскільки правові відносини в державі регулюються нормами права незалежно від наявності оглядових тлумачень або їх відкликання. Пункт 4 с.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до цього часу ніхто не скасував і не відкликав;, а отже відповідач зобов'язаний ним керуватись при вирішенні його заяви про перерахунок пенсії по віку. Просить позов задоволити визнавши протиправною відмову управління пенсійного Фонду України в м. Червонограді і перерахуванні призначеної пенсії по віку та зобов'язати Управління пенсійного фонду України в м. Червонограді провести перерахунок призначеної йому пенсії відповідно до п.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
2
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та дав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали та пояснили, що дійсно Управлінням Пенсійного фонду України в м. Червонограді Львівської області розглянуто заяву позивача, щодо проведення перерахунку пенсії та відмовлено останньому в такому. Оскільки пенсійне забезпечення громадян в Україні здійснюється відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та інших чинних нормативне - правових актів. Розмір пенсії, обчислений за нормами цих Законів, залежить від тривалості страхового (трудового) стажу, величини середньомісячного заробітку і періоду, за який заробіток враховано для розрахунку пенсій. Відповідно до абзацу першого пункту 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" уразі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Тому, особа матиме право на перерахунок пенсії згідно з частиною четвертою ст. 42 Закону за умови наявності 24 місяців страхового стажу, набутого після призначення (перерахунку) пенсії, відповідно до листа Пенсійного фонду України від ІНФОРМАЦІЯ_2 . Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, визначені в частині першій статті 4 0 цього Закону Частиною першою статті 4 0 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь - які 60 календарних місяців страхового стажу до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Позивачу призначена пенсія за віком на пільгових умовах за списком НОМЕР_2, яку з ІНФОРМАЦІЯ_3 за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яку нараховано виходячи з найбільш вигідного середньомісячного заробітку, за період роботи з ІНФОРМАЦІЯ_4 -24 місяці, що становить 624.16 грн. Страховий стаж дорівнює 35 років 04 місяці 22 дні, в тому числі 17 років 07 місяців -підземний.
ІНФОРМАЦІЯ_5 позивач звернувся за перерахунком пенсії за віком з додаванням стажу роботи після призначення пенсії та заробітку, долучивши при цьому пакет документів: - довідку НОМЕР_3 про роботу в ІНФОРМАЦІЯ_6, індивідуальні відомості про застраховану особу за 2006 рік, де зазначені суми заробітку за 06 - 07 місяці; копію трудової книжки; копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду..
Оскільки в даному випадку не виконані умови пункту 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (позивачем не відпрацьовано повних два роки після перерахунку пенсії), право на перерахунок пенсії згідно чинного законодавства відсутнє.
3
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1. було відмовлено в перерахунку пенсії рішення управління від ІНФОРМАЦІЯ_7). Листом управління від ІНФОРМАЦІЯ_8 позивача було запрошено на засідання комісії по призначеннях (перерахунках) пенсій, яке відбулося ІНФОРМАЦІЯ_7 о 10.00 годині, однак останній на засідання не з'явився.
Враховуючи наведене, вважають, що позовна заява задоволенню не піддягає як необгрунтована, та як така, що суперечить чинному законодавству. Окрім цього пояснили, що до липня 2006 року Управлінням пенсійного фонду в м.Червоноград проводилися відповідні перерахування пенсій і ті особи, яким такий перерахунок був проведений , на даний час отримують дещо більшу пенсію. Також пояснила, що позивачу протягом 2002 по 2006 рік неодноразово проводилися перерахунки пенсії, але це були перерахунки за попередні періоди. Крім того виходячи з того, що був відкликаний огляд Р 9 у Фонду не було нормативних підстав для здійснення позивачу перерахунку пенсії по віку.
Заслухавши пояснення позивача, представників відповідача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов слід задоволити з наступних підстав, а саме.
Із заяви позивача адресованого начальнику Управління пенсійного фонду в м.Червонограді від ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.З) вбачається, що ОСОБА_1. звертається з проханням перерахувати йому пенсію.
Згідно відповіді Управління пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області від ІНФОРМАЦІЯ_9 (а.с.4) позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії, враховуючи спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від НОМЕР_4 та НОМЕР_5, яким відкликано огляд НОМЕР_1запитань і відповідей з питань застосування Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
З огляду НОМЕР_1запитань - відповідей з питань застосування Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 23.03.2006р. (а.с.7) вбачається, що до страхового стажу зараховуються періоди, протягом, яких особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески: в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок. При цьому якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою за мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу, як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати. Крім того з даного огляду вбачається, що проводився перерахунок пенсії за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу до 01.07.2000р. незалежно від перерв, та за весь період трудового стажу до ІНФОРМАЦІЯ_10.
Як вбачається з копії трудової книжки позивача (а.с.8) останній ІНФОРМАЦІЯ_11. був звільнений із займаної роботи ІНФОРМАЦІЯ_12, а наступне працевлаштування мало місце ІНФОРМАЦІЯ_13. звідки звільнений ІНФОРМАЦІЯ_9
4
З довідки ІНФОРМАЦІЯ_16 від ІНФОРМАЦІЯ_14. (а.с.14) вбачається,, що позивач працює електромонтером з ІНФОРМАЦІЯ_15
Відповідно із копією пенсійного посвідчення (а.с.9) ОСОБА_1. призначена пенсія по віку по списку НОМЕР_2
З наданої копії спільного листа Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від НОМЕР_4 та НОМЕР_5 було відкликано огляд НОМЕР_1запитань і відповідей з питань застосування Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"(а.с. 16) .
Із повідомлення Управління пенсійного фонду в м.Червонограді від ІНФОРМАЦІЯ_8. (а.с.20) вбачається, що позивача просять прийти на засідання комісії яке відбудеться 30.08.2006р. Проте з конверту в якому знаходилося дане повідомлення, вбачається, що таке було направлено позивачу ІНФОРМАЦІЯ_17., через що останній і не зміг бути присутнім на засіданні комісії.
Із розпоряджень про перерахунок пенсії (а.с.22-31) вбачається, що відповідачем на протязі 2002 року по 2006 роки проводилися перерахунки пенсії, однак як вбачається з пояснень позивача та представника відповідача такі були проведені за попередні періоди і відношення для встановлення 2-хрічного терміну для перерахунку пенсії не мають, аналогічне стверджується і матеріалами оглянутої в судовому засіданні пенсійної справи позивача.
Як вбачається з відомості про заробіток за звітній період позивачем були сплачені пенсійні внески за червень 2006р. в сумі 0,39грн., за липень 2 006р. в сумі 19,50грн., за серпень 200 6р. в сумі 15,60грн., за вересень 2006 р. 7,16грн.
Згідно п.п.3,4 ст.42 Закону України України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 28 цього Закону. Перерахунок пенсії провадиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 4 0 цього Закону - тобто для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж. За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід)
5
для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не.;більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу.
З аналізу ст..42 Закону не вбачається, що обов'язковою умовою для перерахування пенсії є наявність повно відпрацьованих двох років.
Вказана норма Закону є чинною на момент розгляду справи та звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, тому її положення про перерахунок пенсії, суд розцінює як основний принцип реалізації права даної категорії громадян на пенсійне забезпечення та вважає, що такий не може залежати від листів ні Міністерства праці та соціальної політики України, ні Пенсійного Фонду України.
Оцінюючи вищевикладене, суд вважає, що оскільки за змістом ст.24 Конституції України рівність громадян, зокрема і пенсіонерів, перед законом полягає і у їх рівному праві на соціальний захист, який гарантований ст. ст.17,46 Конституції України, а тому пенсіонери, яким проводився перерахунок пенсій до липня 200 6 року та ті яким такий проведений не був, повинні мати і однакове право на її перерахування, яке не може залежати від листів Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного Фонду України.
Враховуючи вищенаведене суд приходить до переконання, що відмова відповідача у перерахуванні пенсії є безпідставною та такою, що не відповідає вимогам Закону України України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а тому позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.11,71,86,КАС України, ст.24 Конституції України, ст.ст.40,42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд
ПОСТАНОВИВ :
Позов задоволити.
Визнати протиправною відмову Управління пенсійного Фонду України в м. Червонограді Львівської області в перерахуванні призначеної пенсії по віку та зобов'язати Управління пенсійного фонду України в м. Червонограді провести перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1 відповідно до п.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її складання в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Головуючий СМ. Кузьмич