Справа № 2-73 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2007 року. Семенівський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Шудря В.І. секретарі - Сінельник С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Семенівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. 06.12.2006 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2. про розірвання шлюбу.
Позивач в судовому засіданні яке призначалось на 22.12.2006 року позовні вимоги підтримав, прохав суд шлюб розірвати.
Відповідачка в судовому засіданні проти позову заперечила . Прохала суд надати порружжю строк для примирення. Відповідно до ст. 111 Сімейного кодексу України судом надано подружжю строк для примирення до 22 лютого 2007 року.
В судовому засіданні позивач суду пояснив, що не примирився з відповідачкою, і підтримує свої заявлені позовні вимоги.
Відповідачка в судове засідання не з'явилась, про час, місце та дату розгляду справи відповідним чином повідомлялась, про причини неявки суд не повідомила. Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи суд дійшов висновку , що даний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні 26.06.1979 року сторони вступили в зареєстрований шлюб. Реєстрація шлюбу була проведена в Ульянівській сільській раді Білопольського району Сумської області, за актовим записом НОМЕР_1. Від даного шлюбу сторони мають повнолітніх дітей. Сторони тривалий час проживають окремо, спільного господарства не ведуть, майнових спорів не мають. Сім"я розпалась по причині несумісності характерів та нерозуміння одне одного.
Сторонам згідно ст. 111 Сімейного кодексу України за проханням відповідачки сторонам надано строк для примирення до 22.02.2007 року. Примирення між сторонами не відбулося, а отже за таких умов суд вважає позов підлягаючим до задоволення.
Згідно ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановлює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено , що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, інтересам дитини, що має істотне значення.
Відповідно до ст. 113 СКУ особа, яка змінила прізвище у зв"язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
На підставі наведеного , керуючись ст. ст. 111-113 СК України, ст.ст. 213-215, 224-227, 294 ЦПК України , суд
РІШИВ:
Шлюб укладений 26.06.1979 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований в Ульянівській сільській раді Білопольського району Сумської області за актовим записом НОМЕР_1-розірвати.
Стягнути з ОСОБА_1 при реєстрації розірвання шлюбу держмито на користь держави в розмірі 17 грн. Відповідачку від сплати держмита звільнити.
Після розірвання шлюбу відповідачці залишити прізвище ОСОБА_2 Заочне рішення може бути переглянуте судом , що його ухвалив, за письмовою
заявою відповідача.Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.