Справа № 2-о-31/2007 рік
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.02.2007 року Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого: Дворніченка В.І.,
народних засідателів: ОСОБА_3., ОСОБА_4,
при секретарі: Ворю Ж.В.,
за участі заявниці: ОСОБА_1, представника зац.осіб: Турянчик В.І.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні в місті Виноградові справу за заявою ОСОБА_1; зацікавлені особи: відділ реєстрації актів цивільного стану Виноградівського райуправління юстиції Закарпатської області; Управління праці та соціального захисту населення у Виноградівському районі про визнання фізичної особи безвісно відсутньою,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1 звернулася в суд з заявою про визнання безвісно відсутнім її чоловіка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, останнє місце проживання якого було АДРЕСА_1.
Вимоги заяви мотивовані тим, що заявниця з 25.11.1997 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2. Від даного шлюбу народилося двоє дітей - дочка ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 та син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4. З 2000 року чоловік заявниці під час вагітності її залишив, і з того часу вже більше року немає ніяких відомостей про нього в місці його народження та останнього проживання, і місце його фактичного перебування також нікому невідоме. Розшукові заходи вжиті ОСОБА_1 позитивних результатів не дали. В жовтні 2006 року заявниця звернулась в суд з позовом про розірвання шлюбу, вказавши адресу його проживання за місцем народження, однак 01.12.2006 року зі Славутського міськрайонного суду ухвалу Виноградівського райсуду про проведення окремого допиту ОСОБА_2 повернуто без виконання, оскільки такий на території Славутського району не проживає. Дана обставина підтверджується також відмітками поштового відділення м.Славута та листом начальника ВГІРФО Славутського РВ УМВС в Хмельницькій області. Оскільки ОСОБА_1 вирішила розірвати шлюб з чоловіком, а також оформити соціальну допомогу на дітей, вона змушена звернутися в суд з заявою про визнання його безвісно відсутнім.
В попередньому судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 підтримала вимоги заяви та обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень, та просила визнати її чоловіка безвісно відсутнім, оскільки з 2000 року він не надав про себе ніякої звістки, не написав їй листа та не телефонував, і його рідні батьки також не змогли нічого повідомити про місце його перебування.
Представник зацікавленої особи Управління праці та соціального захисту населення в попередньому судовому засіданні заявлені ОСОБА_1 вимоги визнала повністю та не заперечила щодо
задоволення таких.
Представник зацікавленої особи Виноградівського РАЦСу в попереднє судове засідання не з'явилася, однак від неї до суду поступила заява, в якій зазначає, що вимоги заявлені ОСОБА_1 визнає повністю, заперечень щодо їх задоволення не має, та просить розглянути справу у її відсутності.
Заслухавши пояснення сторін, думку народних засідателів, та враховуючи, що у справі наявні достатні матеріали про права і взаємовідносини сторін, суд приходить до висновку, що заява є підставною та підлягає задоволенню, оскільки в попередньому судовому засіданні встановлені ті обставини на які
посилається заявниця в своїй заяві, представниками зацікавлених осіб повністю визнано вимоги та обставини заяви, і вони не заперечують щодо задоволення таких, що не порушує закону та будь-чиїх охоронюваних законом прав та інтересів.
Суд констатує, що дані конкретні правовідносини регулюються нормами Цивільного кодексу України та Цивільно-процесуального кодексу України.
В відповідності до ст. 43 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання не має відомостей про місце її перебування.
Порядок визнання громадянина безвісно відсутнім визначається Гл.4 розділу IV ЦПК України.
В судовому засіданні встановлено, що заявниця з 25.11.1997 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2.(а.с.7). Від даного шлюбу народилося двоє дітей - дочка ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 та син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4(а.с.8,9). З 2000 року чоловік заявниці під час вагітності її залишив, і з того часу вже більше року немає ніяких відомостей про нього в місці його народження та останнього проживання, і місце його фактичного перебування також нікому невідоме(а.с.11). Розшукові заходи вжиті ОСОБА_1 позитивних результатів не дали. В жовтні 2006 року заявниця звернулась в суд з позовом про розірвання шлюбу, вказавши адресу його проживання за місцем народження, однак 01.12.2006 року зі Славутського міськрайонного суду ухвалу Виноградівського райсуду про проведення окремого допиту ОСОБА_2 повернуто без виконання, оскільки такий на території Славутського району не проживає. Дана обставина підтверджується також відмітками поштового відділення м.Славута та листом начальника ВГІРФО Славутського РВ УМВС в Хмельницькій області(а.с. 10, 12, 13).
Визнання чоловіка безвісно відсутнім необхідне заявниці для надання їй можливості розірвання шлюбу та оформлення соціальної допомоги на дітей.
Тому, на підставі всього вище викладеного, суд приходить до переконання, що вимоги ОСОБА_1 є підставними і підлягають до задоволення в повному обсязі, оскільки вже протягом року в місці постійного проживання ОСОБА_2. немає відомостей про його фактичне місце перебування.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 31, 60,п.4 ст.130, ст.ст.212-215, Гл.4 розділу IV ЦПК України, ст.ст.43 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, останнє місце проживання якого було АДРЕСА_1, - безвісно відсутнім.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з наступного дня після проголошення рішення, а також апеляційна скарга протягом двадцяти днів з наступного дня після подання заяви про апеляційне оскарження, через даний районний суд.