Справа № 1-96
21 вересня 2009року
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2009року Радивилівський районний суд Рівненської області
в складі:
головуючого Кохно В.І.
при секретарі Гуменюк Г.В.
за участю прокурора Самсонової Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Радивилів справу по обвинуваченню ОСОБА_1, 28 вересня 1946року народження, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1 та жительки с.Іванівка, Радивилівського р-ну, Рівненської області, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, вдову, на утриманні неповнолітніх дітей не має, пенсіонерку, раніше не судима за ст. 310 ч.1 КК України,
в с т а н о в и в :
Підсудна ОСОБА_1 весною 2009року на присадибній земельній ділянці, що в с.Іванівка, Радивилівського р-ну Рівненської області, одноособово посіяла та вирощувала снотворний мак у кількості 257 рослин з метою отримання зерен маку для кулінарних цілей, без мети збуту макової соломки.
20.07.2009року приблизно о 15.20 год. на присадибній земельній ділянці ОСОБА_1 в с.Іванівка, Радивилівського району, Рівненської області, працівниками міліції Радивилівського РВ УМВС в Рівненській області в ході проведення оперативно-профілактичної операції «Мак-2009», було виявлено незаконний посів рослин снотворного маку в кількості 257 рослин, які згідно висновку експерта № 483 від 30.07.2009року – мають анатомо-морфологічні ознаки, характерні для снотворного маку , в своєму складі містять основні наркотично активні алкалоїди опію-морфін і являються снотворним маком.
В судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 винною себе визнала повністю, щиро розкаялась і підтвердила обставини вчинення злочину, викладені в обвинувальному висновку. При цьому вказала, що посіяла і вирощувала рослини снотворного маку з метою отримання зерен рослин маку для кулінарних цілей та добровільно сплатила витрати по справі в сумі 328.44 грн.
Відповідно до ст.299 КПК України суд за клопотанням учасників судового розгляду, визнав недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, з”ясувавши правильне розуміння підсудною та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин за відсутності сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, роз”яснивши їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку, суд вважає вину підсудної ОСОБА_1 доведеною і кваліфікує її дії як орган досудового слідства за ч.1 ст.310 КК України, як незаконний посів або вирощування снотворного маку у кількості понад сто рослин.
При призначенні покарання підсудній, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого нею злочину, ненастання тяжких наслідків, дані про особу винної, яка вперше притягується до кримінальної відповідальності, пенсійний вік, позитивну характеристику та обставини, які пом»якшують та обтяжують покарання.
Обставинами, що пом”якшують покарання підсудної судом визнано – щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання підсудної судом не встановлено.
Враховуючи обставини справи, ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної та обставини, що пом”якшують та обтяжують покарання суд знаходить, що ОСОБА_1 має бути призначене покарання необхідне та достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів у виді штрафу.
По справі прокурор району заклав цивільний позов в інтересах держави до ОСОБА_1 про стягнення витрат держави в сумі 328.44 грн.
В судовому засіданні прокурор просив суд позов залишити без розгляду, в зв”язку з добровільним відшкодуванням витрат державі.
Підсудна позовні вимоги визнала, при цьому вказала, що вона добровільно відшкодувала витрати державі в сумі 328.44 грн
За таких обставин суд вважає, що позов слід залишити без розгляду, в зв”язку з добровільним відшкодуванням витрат державі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винною за ч.1 ст.310 КК України і призначити їй покарання у вигляді штрафу сто десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1 870 (одна тисяча вісімсот сімдесят) гривень.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу ОСОБА_1 залишити попередню – підписку про невиїзд.
Речові докази по справі: (а.с.45-46) – знищити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Рівненської області протягом п”ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою, в той же строк з дня отримання копії вироку, шляхом подачі апеляції через Радивилівський районний суд.
Головуючий: Кохно В.І.