Судове рішення #77399095


Справа № 201/1765/19

Провадження № 1-кс/201/1173/2019

УХВАЛА

Іменем України




26 лютого 2019 року                                                 м. Дніпро

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Трещов В.В., з секретарем судового засідання Дідик М.Ю. розглянувши у залі суду в м. Дніпро клопотання слідчого Соборного ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_1 про залучення експерта та проведення експертного дослідження,


ВСТАНОВИВ:


Слідчий Соборного ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_1 звернулась до суду з клопотанням в кримінальному провадження №12018040650001233, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 22.05.2018 року, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, в обґрунтування якого зазначив наступне:

Досудовим розслідуванням встановлено, що в провадженні Соборного ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження зареєстрованого до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018040650001233 від 22.05.2018 за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

21.05.2018 року до Соборного ВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла заява від ОСОБА_2, про те що в проміжок часу 10.05.2018 року з 22:00 годин по 06:00 годин 11.05.2018 року о 00:00год. по 03:00 год.., невідома особа таємно викрала майно гр.. ОСОБА_2

21.05.2018 під час огляду місця події, а саме офісного приміщення №6 по пр..Праці у м. Дніпро було виявлено та вилучено 2 сліди тканини на 2 л/л. який упаковано в спеціальний пакет.

Статтею 242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з’ясування питань права.

Статтею 243 КПК України передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Статтею 244 КПК України передбачено, що у разі якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

2. У клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв’язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) виклад обставин, якими обґрунтовуються доводи клопотання;

4) вид експертного дослідження, що необхідно провести, та перелік запитань, які необхідно поставити перед експертом.

До клопотання також додаються копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання.

3. Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п’яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов’язковою.

4. Слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог частини другої цієї статті, повертає його особі, яка його подала, про що постановляє ухвалу.

5. Під час розгляду клопотання слідчий суддя має право за клопотанням учасників розгляду або за власною ініціативою заслухати будь-якого свідка чи дослідити будь-які матеріали, що мають значення для вирішення клопотання.

6. Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

7. До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.

8. При задоволенні клопотання про залучення експерта слідчий суддя у разі необхідності має право за клопотанням особи, яка звернулася з клопотанням про залучення експерта, вирішити питання про отримання зразків для експертизи відповідно до положень статті 245цього Кодексу.

9. Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Дослідивши клопотання та надані докази суд приходить до висновку про те, що клопотання подано з додержанням вимог частини другої статті 244 КПК України, та особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, довела, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Таким чином клопотання слідчого підлягає задоволенню

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242- 244 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Призначити по даному кримінальному провадженню призначити судово-трасологічну експертизу за експертною спеціальністю 4.1.


- чи придатні для ідентифікації об’єкта, що їх залишив, 5 слідів тканини, відкопійовані на 2 сліди тканини на 2 л/л вилучені 22.05.2018 р. в ході огляду місця події, а саме офісного приміщення №6 по пр..Праці у м. Дніпро?


До проведення даної експертизи залучити експерта (ів) Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України.

Для дослідження експерту надати:

-2 сліди тканини на 2 л/л вилучені 22.05.2018 р. в ході огляду місця події, а саме офісного приміщення №6 , по пр..Праці у м. Дніпро

Дозволити експерту згідно ст. 5 ЗУ «Про судові експертизи» пошкодження чи знищення речового доказу в тій іншій мірі, яке необхідно для проведення дослідження, згідно методики.


Копію рішення направити директору Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України.


Експерти призначені для проведення вказаного експертного дослідження попереджаються про кримінальну відповідальність передбачену ст. 384 (Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу), ст. 385 (Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов'язків), ст. 387 (Розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування) КК України.


Ухвала оскарженню не підлягає та підлягає негайному виконанню.

Строк дії ухвали становить 30 днів з моменту її винесення.


Слідчий суддя                                                                В.В. Трещов                                                                        



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація