- позивач: Денисенко Тетяна Олександрівна
- відповідач: ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об"єднання"
- Представник відповідача: Горпинченко Наталія Вікторівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №592/13583/18 Головуючий у суді у 1 інстанції - Котенко О. А.
Номер провадження 22-ц/816/2000/19 Суддя-доповідач - Ткачук С. С.
Категорія -
У Х В А Л А
05 березня 2019 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
Ткачук С. С. . , розглянувши матеріали за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання»
на ухвалу Ковпаківського районного суду м. Суми від 24 січня 2019 року
в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» про стягнення заробітної плати,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Ковпаківського районного суду м. Суми від 24 січня 2019 року заяву ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» про перегляд заочного рішення визнано неподаною та повернуто заявнику.
Вказану ухвалу ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» оскаржило в апеляційному порядку, проте до апеляційної скарги не додало документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до п.п. 9) п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду юридичною особою апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 1921,00 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи викладене, ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» за апеляційний перегляд ухвали суду необхідно сплатити судовий збір в сумі 1921,00 грн на рахунок:
КБКД - 22030101
Рахунок - 34316206080029
Одержувач УК у м. Сумах (м. Суми), 22030101
Банк одержувача - Казначейство України (ЕАП)
ЄДРПОУ - 37970593
МФО - 899998
Призначення платежу - *;101; код ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8); Судовий збір, за позовом ОСОБА_3., Сумський апеляційний суд.
Оригінал квитанції про сплату судового збору надати Сумському апеляційному суду.
Крім того, звертаючись з апеляційною скаргою, ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» пропустило строк на апеляційне оскарження.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Заявляючи клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Ковпаківського районного суду м. Суми від 24 січня 2019 року, ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» посилається на те, що оскаржувана ухвала отримана товариством 30 січня 2019 року, проте ця обставина не є поважною причиною пропуску строку на оскарження, оскільки суперечить матеріалам справи.
Так, з матеріалів справи вбачається, що копію оскаржуваної ухвали уповноважена особа ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» отримала 28 січня 2019 року (а.с. 53), тому відповідач повинен був в строк до 12 лютого 2019 року подати апеляційну скаргу. Проте зі штампу Ковпаківського районного суду м. Суми вбачається, що апеляційна скарга подана лише 14 лютого 2019 року з пропуском встановленого законом строку (а.с. 55). Реєстрація в канцелярії ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» кореспонденції з суду 30 січня 2019 року, не є доказом отримання ухвали суду саме цього дня, оскільки належним доказом вручення оскаржуваної ухвали є лише розписка (а.с. 53).
Згідно з ч.ч. 3,4 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Оскільки підстави, вказані ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» для поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення, визнані неповажними, заявник має право протягом десяти днів з дня вручення ухвали, звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою, вказавши в ній інші підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження. Якщо ці підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Виходячи з викладеного вище, апеляційну скаргу ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» слід залишити без руху та надати строк для усунення зазначених вище недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» на ухвалу Ковпаківського районного суду м. Суми від 24 січня 2019 року залишити без руху.
Надати Публічному акціонерному товариству «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для сплати судового збору в сумі 1921,00 грн, а також роз'яснити, що у разі невиконання цих вимог, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Надати Публічному акціонерному товариству «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для звернення до суду апеляційної інстанції з заявою, вказавши інші підстави для поновлення строку, а також роз'яснити, що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Копію ухвали направити ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Сумського апеляційного суду С.С. Ткачук
- Номер: 2/592/4897/18
- Опис: про стягнення невиплаченої заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 592/13583/18
- Суд: Ковпаківський районний суд м. Сум
- Суддя: Ткачук С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.09.2018
- Дата етапу: 19.11.2018
- Номер: 2-п/592/221/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву про перегляд заочного рішення
- Номер справи: 592/13583/18
- Суд: Ковпаківський районний суд м. Сум
- Суддя: Ткачук С.С.
- Результати справи: відмовлено у відкритті провадження
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.12.2018
- Дата етапу: 12.04.2019
- Номер: 22-ц/816/2000/19
- Опис: Денисенко Т.О.до ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» про стягнення заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 592/13583/18
- Суд: Сумський апеляційний суд
- Суддя: Ткачук С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.03.2019
- Дата етапу: 12.04.2019