справа № 2о – 11/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 січня 2010 року Антрацитівський міськрайонный суд Луганської області в складі
головуючої судді Філіпенко Л.П.
народних засідателів: Федаш М.М. Ларіної В.В.
при секретарі : Самофатової Л.С.
за участю прокурора Донец А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою
Антрацитівського обласного психоневрологічного диспансеру про продовження амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку психічно хворому ОСОБА_1
В С Т А Н О В И В :
Антрацитівський обласний психоневрологічний диспансер (далі АОПД) звернувся до суду із заявою, в якої просить викласти рішення про продовження амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку психічно хворому ОСОБА_1 у зв'язку із закінченням 6-ти місяців після призначення амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку. В обґрунтування заяви вказано, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає за адресою м. Антрацит, вул. Корчагіна, 54-а, знаходиться на обліку у лікаря-психіатра з 2004 року з діагнозом «Наслідки органічного ушкодження ЦНС (перінатальна патологія, електротравма, алкогольна наркотична енцефалопатія), значний психо-органічний синдром по експлозивному типу, шизофреноподібний органічний розлад, афективно-параноідний синдром», признаний інвалідом Ш групи у зв’язку з ампутацій руки. У клініці захворювання мають місце суспільно-небезпечні тенденції: агресія, вживання спиртного, галюцінаторно-маячна симптоматика, у зв'язку з чим уявляє небезпеку для себе та оточуючих, потребує постійного вживання підтримуючої допомоги, постійного нагляду. При цьому відмовлявся від постійного нагляду лікаря-психіатра, регулярного прийому підтримуючого лікування. Рішенням Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області від 25 червня 2009 року (справа № 2о-97/09) йому призначена амбулаторна психіатрична допомога у примусовому порядку. 28 грудня 2009 року був оглянутий комісією лікарів-психіатрів, яка підтвердила обгрунтованість необхідності продовження амбулаторної примусової психіатричної допомоги згідно Закону України "Про психіатричну допомогу" (агресія, зловживання спиртним, відмова від лікування).
У судовому засіданні заявник - головній лікар АОПД ОСОБА_3 підтримала вимоги, просить винести рішення про продовження амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку ОСОБА_2 у зв'язку із закінченням 6-ти місяців після призначення вперше амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.
Заінтересована особа – ОСОБА_4 у судове засідання не з’явився, судом викликався належним чином .
Суд, заслухавши представника заявника, який підтримав заявлені вимоги, прокурора, представника органу опіки та піклування ОСОБА_5, які вважають заяву такою, що підлягає задоволенню, дослідивши інші докази у справі, суд вважає що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно до положень статті 8 Закону України «Про психіатричну допомогу» психіатрична допомога надається в найменш обмежених умовах, що забезпечують безпеку особи та інших осіб, при додержанні прав і законних інтересів особи, якій надається психіатрична допомога.
Заходи фізичного обмеження та (або) ізоляції особи, яка страждає на психічний розлад, при наданні їй психіатричної допомоги застосовуються за призначенням та під постійним контролем лікаря-психіатра чи іншого медичного працівника, на якого покладені обов'язки з надання психіатричної допомоги, і застосовуються лише в тих випадках, формах і на той час, коли всіма іншими законними заходами неможливо запобігти діям особи, що являють собою безпосередню небезпеку для неї або інших осіб.
Згідно ст.12 Закону України «Про психіатричну допомогу» амбулаторна психіатрична допомога надається лікарем-психіатром на прохання, або за усвідомленою згодою особи.
Амбулаторна психіатрична допомога може надаватися без усвідомленої згоди особи, або без згоди її законного представника у разі встановлення у неї тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона завдасть значної шкоди своєму здоров'ю у зв'язку з погіршенням психічного стану у разі ненадання їй психіатричної допомоги. Амбулаторна психіатрична допомога особі без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника надається лікарем-психіатром в примусовому порядку за рішенням суду. Питання про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку вирішується судом за місцем проживання особи. Заява про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку направляється до суду лікарем психіатром.
Дійсно, рішенням Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області від 25 червня 2009 року (справа № 2о-97/09) титаренко В.І. призначена амбулаторна психіатрична допомога у примусовому порядку (а.с.4), він оглядався лікарем-психіатром не рідше одного разу на місяць, а комісією лікарів-психіатрів - 28 грудня 2009 року для вирішення питання про продовження чи припинення надання їй такої допомоги.
Згідно висновку комісії лікарів-психіатрів у ОСОБА_2 встановлено діагноз: наслідки органічного ушкодження ЦНС (перінатальна патологія, електротравма, алкогольна наркотична енцефалопатія), значний психо-органичний синдром по експлозивному типу, шизофреноподібний органічний розлад, афективно-параноідний синдром. Оскільки встановлена необхідність продовження надання ОСОБА_2 амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку понад 6 місяців, лікар-психіатр надіслав до суду за місцем проживання ОСОБА_2 заяву про продовження надання йому амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку (а.с.1). Відповідно до виписки з історії хвороби ОСОБА_2 , останній неодноразово лікувався стаціонарно, остання госпіталізація з 13 жовтня по 17 листопада 2008 року. (а.с.2). До заяви, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої допомоги (а.с.3).
Надані заявником дані дають підстави вважати, що ОСОБА_1 дійсно необхідно продовжити амбулаторну психіатричну допомогу , оскільки іншими законними заходами неможливо запобігти його можливим діям, що можуть являти собою безпосередню небезпеку для нього самого та інших осіб.
Суд також доходить висновку, що внаслідок тяжкого психічного розладу, який виявлений в нього, ОСОБА_2 може завдати значної шкоди своєму здоров'ю у зв'язку з погіршенням психічного стану у разі не продовження надання йому психіатричної допомоги.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 279-282 ЦПК України, ст.ст. 12 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд,-
В И Р І Ш И В:
Заяву Антрацитівського обласного психоневрологічного диспансеру задовольнити.
Продовжити амбулаторну психіатричну допомогу у примусовому порядку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: м. Антрацит, вул.Корчагіна,54-а.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Антрацитівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя:
Народні засідателі :
рішення надруковане в нарадчий кімнати
Суддя підпис
Народні засідателі підпис підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Антрацитівського міскрайоного суду Філіпенко Л.П.
Рішення не скасоване, не змінене, набуло законної сили 25 січня 2010 року, оригінал рішення перебуває в цивільній справі № 2о - 11/10
Суддя Антрацитівського міскрайоного суду Філіпенко Л.П.