Справа №2-131 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2007 року Семенівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - голови суду Любицького В.О.;
при секретарі - Підгорна С.М.. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Семенівка справу за позовом ОСОБА_1, зацікавлена особа Богданівська сільська рада, про продовження строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернувся до Семенівського районного суду з позовом про надання йому додаткового строку для прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач всі заявлені в позовній заяві вимоги підтримав. Суду пояснив, що рідний дід ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Після померлого залишилась спадщина - земельна частка (пай) розміром 4,27 умовних кадастрових гектар. За життя померлий склав заповіт на користь позивача.
Позивач ОСОБА_1. звернувся до Семенівської Державної нотаріальної контори для видачі йому свідоцтва про спадщину, та йому у видачі свідоцтва було відмовлено з зв'язку з тим, що останній пропустив строк, який потрібен для подання зави про оформлення спадщини. Строк пропустив, оскільки не знав про зміни в законодавстві.
Представник Богданівської сільської ради проти заявлених вимог не заперечував, направив до суду заяву в якій прохав справу розглянути без його участі.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши заяву зацікавленої особи, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав:
Судом по справі встановлено, що після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживав в АДРЕСА_1 Семенівського району Полтавської області, залишилася спадщина - земельна частка ( пай) розміром 4,27 умовних кадастрових гектар, яка знаходиться на території Богданівської сільської ради. Померлий за життя склав заповіт на користь свого онука позивача по справі ОСОБА_1., посвідчений 25,07,2002 року секретарем Богданівської сільської ради Семенівського району Полтавської області. Оскільки у встановлений строк який дано для подання заяви про прийняття спадщини позивач до нотаріальної контори не звернувся, йому було відмовлено у видачі свідоцтва про спадщину. Про зміни в законодавстві не знав, тому вчасно й не звернувся до Семенівської Державної нотаріальної контори .
Оскільки, згідно ст. 1269 Цивільного кодексу 2003 року, чинного на даний час, - спадкоємиць, який бажає прийняти спадщину має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, - але позивачем ОСОБА_1 цього зроблено не було, оскільки останній не знав, що для прийняття спадщини необхідно звертатись з заявою до нотаріальної контори.
Тому суд вважає, що строк для прийняття спадщини позивачем пропущений з поважних причин і йому необхідно продовжити строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 1270,1272 ЦК України та ст.ст. 213-215, ЦПК України, суд -
РІШИВ:
Позов ОСОБА_1. задовольнити.
Визнати поважними причини пропуску позивачем ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його діда ОСОБА_2, 1913 року народження, який помер в АДРЕСА_1 Семенівського району Полтавської області ІНФОРМАЦІЯ_1.
Надати позивачу ОСОБА_1. додатковий строк для прийняття спадщини протягом двох місяців, після вступу в законну силу даного рішення.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про його оскарження та поданням після цього протягом наступних 20 днів апеляційної скарги з подання її копії до апелляційного суду.