Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #77743721


ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/4217/18

провадження № 2/753/4160/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" листопада 2018 р. Дарницький районний суд м.Києва в особі судді Вовка Є.І., при секретарі Крамарчук А.О., в приміщенні Дарницького районного суду м.Києва, в судовому засіданні по розгляду справи за позовом Публічного акціонерного товариства „Київенерго", ЄДРПОУ 00131305, до ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Дарницького районного суду м. Києва з позовом до відповідача, в якому просив щодо стягнення на користь Публічного акціонерного товариства „Київенерго", ЄДРПОУ 00131305, адреса - м. Київ, вул. Мельникова, 31, з ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1, заборгованості:

- 21152,02 грн. за наданні послуги з центрального опалення;

- 14860,84 грн. за постачання гарячої води;

- 8684,07грн. - 3% річних та інфляційну складову боргу.

В обґрунтування заявлених вимог в позовній заяві, зокрема, вказано, що позивачем у відповідності до умов Договору про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, були виконані зобов"язання - здійснено постачання послуг з центрального опалення та постачання гарячої води відповідачу за адресою: АДРЕСА_1, проте, всупереч своїм зобов"язанням, відповідач вказані послуги не оплатив у повному обсязі, у зв»язку з чим, станом на 01.12.2017 року, у відповідача виникла вказана заборгованість перед позивачем: 21152,02 грн. - за наданні послуги з центрального опалення; 14860,84 грн. - за постачання гарячої води, а також відповідно до вимог ч.2 ст.625 ЦПК України розмір 3% річних та інфляційної складової боргу становить 8684,07 грн.


Судом враховано перевагу норм міжнародного права, а саме, що в силу вимог п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру. Обов»язок швидкого здійснення правосуддя покладається в першу чергу на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням п.1 ст.6 даної Конвенції (параграф 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі «Смірнова проти України»). Всі ці обставини слід враховувати при розгляді кожної справи, оскільки перевищення розумних строків розгляду справ становить порушення прав, гарантованих п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


Проаналізувавши наведені дані, всі матеріали справи, в тому числі, розрахунки заборгованості відповідача, суд вважає встановленими наступні факти та відповідні ним правовідносини.


Судом встановлено, що ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.17) - є споживачем послуг з централізованого опалення та гарячої води, яку постачає позивач.

ПАТ «Київенерго» є виконавцем послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання для житлових будинків комунальної форми власності у вказаний період виникнення заборгованості, в тому числі, враховуючи положення Закону України № 1198-VІІ від 10.04.2014 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії».

Згідно п.1 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Відповідно до ч. 2-4 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем.

Виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для об'єктів усіх форм власності є суб'єкт господарювання з постачання теплової енергії (теплопостачальна організація).

Відносини між учасниками правовідносин в сфері надання житлово-комунальних послуг, зокрема, в частині надання послуг з центрального опалення врегульовано нормами Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та положеннями Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 № 630.

Відповідно до п.11 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодних та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - Правила) у разі встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку, де окремі квартири обладнані квартирними засобами обліку, споживач, який не має квартирних засобів обліку, оплачує послуги згідно з показаннями будинкових засобів обліку, не враховуючи витрати води виконавця, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які є власниками або орендарями приміщень у цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями усіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, пропорційно кількості мешканців квартири в разі відсутності витоків із загально будинкової мережі, що підтверджується актом обстеження, який складається виконавцем у присутності не менш як двох мешканців будинку.

Відповідно до п.18 Правил, розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк.

Згідно з п.21 Правил, у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання, з централізованого опалення - з розрахунку за 1 кв. метр (куб. метр) опалювальної площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) та додатково за перевищення розрахункової потужності приладів опалення (радіаторів) згідно з законодавством.

Згідно з п.30 Правил, споживач зобов'язаний: 1) оплачувати послуги в установлені договором строки; 2) забезпечувати доступ до мережі, арматури, квартирних засобів обліку, розподільчих систем представника виконавця за наявності в нього відповідного посвідчення: для ліквідації аварій - цілодобово; для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічного і профілактичного огляду, зняття контрольних показників квартирних засобів обліку - згідно з умовами договору; 3) дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг; 4) забезпечувати цілісність квартирних засобів обліку та не втручатися в їх роботу; 5) у разі несвоєчасного внесення плати за послуги сплачувати пеню у встановлених законом та договором розмірі; 6) виконувати інші обов'язки відповідно до законодавства.

Згідно із п.5) ч.3 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору, вимог кодексу, актів законодавства, а при відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч.1 ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором.

Частиною другою статті 625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.


Отже, позивачем були виконані свої зобов"язання, а саме здійснено постачання послуг з центрального опалення та постачання гарячої води відповідачу за адресою: АДРЕСА_1, проте, всупереч своїм зобов"язанням, відповідач вказані послуги не оплатив у повному обсязі, у зв»язку з чим, станом на 01.12.2017 року, у відповідача виникла вказана заборгованість перед позивачем: 21152,02 грн. - за наданні послуги з центрального опалення; 14860,84 грн. - за постачання гарячої води, а також відповідно до вимог ч.2 ст.625 ЦПК України розмір 3% річних та інфляційної складової боргу становить 8684,07 грн.


Враховуючи викладене, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.


Відповідно до положень ст.141 ЦПК України, судові витрати у виді судового збору у розмірі 1762 грн. належить стягнути на користь позивача з відповідача.


На підставі викладеного, керуючись ст.ст.263-268, 270 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути на користь Публічного акціонерного товариства „Київенерго", ЄДРПОУ 00131305, адреса - м. Київ, вул. Мельникова, 31, з ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1, заборгованість:

- 21152,02 грн. за наданні послуги з центрального опалення;

- 14860,84 грн. за постачання гарячої води;

- 8684,07грн. - 3% річних та інфляційну складову боргу.

Стягнути на користь Публічного акціонерного товариства „Київенерго", ЄДРПОУ 00131305, адреса - м. Київ, вул. Мельникова, 31, з ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1, 1762,00 грн. - судовий збір.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

СУДДЯ:


  • Номер: 6/753/530/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 753/4217/18
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Вовк Є. І.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.04.2019
  • Дата етапу: 24.05.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація