- Представник позивача: Москалюк Світлана Анатоліївна
- Представник відповідача: Присяжнюк Роман Валерійович
- відповідач: Тарнавський Руслан Васильович
- позивач: ПАТ КБ "Приват банк" м. Дніпро
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
__________________________________________________________________________
Справа № 684/197/17
Провадження № 22-ц/4820/808/19
УХВАЛА
15 березня 2019 року м. Хмельницький
Хмельницький апеляційний суд у складі судді Гринчука Р.С., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 19 лютого 2019 року про залишення зустрічного позову без розгляду у справі за позовом Публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» про відшкодування моральної шкоди,
встановив:
ОСОБА_1 на вказану ухвалу суду подав апеляційну скаргу, однак за її подачу не сплатив судовий збір та звернувся з клопотанням про звільнення від його сплати, у зв'язку із незадовільним матеріальним становищем. При цьому вказав, що підставою звільнення його від сплати судового збору також є порушення його прав як споживача внаслідок вчинення відповідачем відносно нього незаконних дій.
Частинами 1, 3 ст. 136 ЦПК України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно ч. ч. 1. 2 ст. 8 ЗУ «Про судовий збір» зазначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно з роз'ясненнями Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, зазначеними у п. 29 постанови № 10 "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" від 17 жовтня 2014 року, відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Апелянтом не надано відповідних письмових доказів, які підтверджують його майновий стан.
ОСОБА_1 оскаржує судове рішення за наслідками розгляду зустрічного позову про відшкодування моральної шкоди в порядку ст. 23 Цивільного кодексу України, внаслідок вчинення відповідачем відносно нього незаконних дій. Однак ці дії не були пов'язані з порушенням його прав як споживача в розумінні Закону України «Про захист прав споживачів», а тому підстави для звільнення апелянта від сплати судового збору відсутні.
Відповідно до п. 1.9 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI, за подання фізичною особою апеляційної скарги на ухвалу суду судовий збір сплачується у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ч. 1 ст. 1 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII, прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921 грн.
Враховуючи дату подання апеляційної скарги до апеляційного суду, апелянту необхідно сплатити судовий збір в розмірі 384 грн. 20коп. (1921х0,2) за наступними реквізитами: отримувач УК у м. Хмельниц./м.Хмельниц./22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 38045529, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО ГУДКСУ)899998, номер рахунку 34318206080005, Код класифікації доходів 22030101, призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), пункт 1.9 (де пункт 1.9 пункти таблиці ставок судового збору).
Згідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення статті 185 ЦПК (залишення без руху).
Таким чином, подальший рух апеляційної скарги неможливий.
Керуючись ст.ст. 356, 357 ЦПК України,
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 19 лютого 2019 року про залишення зустрічного позову без розгляду залишити без руху та надати строк 10 днів з дня вручення копії даної ухвали для сплати судового збору в розмірі 384 грн. 20коп. та подання оригіналу квитанції про його сплату за вищевказаними реквізитами до Хмельницького апеляційного суду.
У разі невиконання цих вимог до вказаного строку апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
- Номер: 2/684/2/2020
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 684/197/17
- Суд: Старосинявський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Гринчук Р.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.03.2017
- Дата етапу: 28.02.2020
- Номер: 22-ц/4820/808/19
- Опис: за позовом ПАТ КБ «Приватбанк» до Тарнавського Р.В. про стягнення кредитної заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 684/197/17
- Суд: Хмельницький апеляційний суд
- Суддя: Гринчук Р.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.03.2019
- Дата етапу: 06.05.2019