Справа № 2-а-10686/09/1570
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2010 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Стефанова С.О.,
секретаря судового засідання Мірзи О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Котовський хлібозавод» до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області про скасування рішення №084930 від 12.08.2009 р. –
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Котовський хлібзовод» (надалі по тексту – Позивач) звернулось до суду з позовом до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області (надалі по тексту – Відповідач) про скасування рішення №084930 від 12.08.2009 р.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі посилаючись на те, що до Позивача помилково було застосовано ч. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», оскільки Позивач не є суб’єктом господарської діяльності, який займається наданням послуг з перевезення.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав пославшись на те, що ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачений пакет документів, для осіб які здійснюють вантажні перевезення для власних потреб, а тому даний Закон розповсюджується і на Позивача.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, перевіривши їх доказами, суд встановив наступне.
24.07.2009 р. Відповідачем виписано завдання на перевірку №009399 для здійснення рейдової перевірки автомобільного транспорту в строк до 31.07.2009 року.
31.07.2009 р. посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області було складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №141591. Даним актом виявлено перевезення Позивачем кондитерських виробів без належним чином оформленого дорожнього листа, а саме відсутня відмітка лікаря про проходження медичного огляду водієм.
03.08.2009 р. Відповідачем на адресу Позивача надіслано запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, яке відбулось 12.08.2009 р.
12.08.2009 р. Відповідачем винесено постанову про застосування фінансових санкцій №084930, якою, у зв’язку з порушенням Позивачем ч. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»,до нього застосовано фінансову санкцію в сумі 1 700 грн.
Судом не приймаються посилання представника позивача на те, що Позивач не є автомобільним перевізником в контексті Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та не міг притягуватись до відповідальності згідно Закону України «Про автомобільний транспорт, оскільки згідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Відповідно до ч. 1 абзацу 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно до Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, яке затверджене наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000 р. №124/345, щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності. Результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, ф. № 137-2/о (додаток 4), після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом. Штамп видається медичному працівнику в Українському медичному центрі безпеки дорожнього руху та його філіалах після проходження навчання методів проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів.
Відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. №1567, результатами планової або позапланової перевірки за місцезнаходженням суб'єкта господарювання складається акт. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і Законами України.
Згідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації.
Відповідно до вимог п.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі викладеного, з урахуванням встановлених в судовому засіданні фактів, суд приходить до висновку про те, що при вчиненні дій та при прийнятті рішень, які оскаржує Позивач, Відповідач діяв на підставі закону, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
В ході розгляду справи Відповідачем було представлено суду належні докази в обґрунтування своїх заперечень проти позову та правомірності вчинених дій та прийнятих рішень.
Керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Котовський хлібозавод» до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області про скасування рішення №084930 від 12.08.2009 р. відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений та підписаний суддею 11.02.2010 р.
Суддя С.О. Cтефанов