- Представник позивача: Дєхтяренко Юрій Олексійович
- відповідач: Амін Нурул
- позивач: Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м.Києві та Київській області
- Представник відповідача: Адвокат Самолюк Василь Васильович
- Відповідач (Боржник): Громадянин Народної Республіки Бангладеш Амін Нурул
- Позивач (Заявник): Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Справа362/1631/19
Провадження 2-а/362/86/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" березня 2019 р. Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого - судді С.В.Корнієнко, з участю: секретаря судового засідання - Кострубицької Т.М., представника позивача - Корнієнко С.М., відповідача - ОСОБА_2, перекладача -Солеман Мохаммед,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Василькові Київської області адміністративну справу за позовом Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області до громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_2 про затримання з метою ідентифікації з поміщеням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні та примусове видворення з України,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в обґрунтування вимог якого зазначив, що 16.03.2019 року під час перевірки законності перебування іноземних громадян в місті Києві працівниками Управління міграційного контролю, протидії нелегальні міграції та реадмісії Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області у м. Васильків Київської області по вул. Донбасівська було виявлено громадянина Народної Республіки БангладешОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - Відповідач), який перебував на території України без законних підстав та документів, які б надавали право Відповідачу законно перебувати на території України на визначний строк, чим порушив вимоги Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства в Україні».
Також, 16.03.2019 року Відповідача було затримано для з'ясування причин та обставин правопорушення і умов, що їм сприяли, у порядку ч. 2 ст. 263 Кодексу України про адміністративні правопорушення, строком на 72 години та поміщено до Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні (далі - ПТПІ).
У ході перевірки було встановлено, що громадянин Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, прибув в Україну в липні 2018 року поза пунктом пропуску державного кордону. Паспортний документ у іноземця відсутній. Близьких родичів серед громадян України не має, постійного джерела доходів, гарантійприймаючої сторони в Україні не має, тобто підстави для подальшого перебування на території України відсутні.
Представник позивача в судовому засіданні вимоги позову підтримав та просив суд їх задовольнити, з підстав зазначених в позові.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі в їх сукупності, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
В силу вимог ч. 3 ст. 3 розділу І Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» - іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 23 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» - Іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування в Україні або які не можуть виконати обов'язок виїзду з України, не пізніше дня закінчення відповідного строку їх перебування у зв'язку з відсутністю коштів або втратою паспортного документа можуть добровільно повернутися в країну походження або третю країну, у тому числі за сприяння міжнародних організацій.
Згідно з ч. 1 і ч. 2 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773/VІ, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо:
- вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення;
- або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 289 КАС України - за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів: затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України; затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; взяття іноземця або особи без громадянства на поруки підприємства, установи чи організації; зобов'язання іноземця або особи без громадянства внести заставу.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 371 КАС України суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
14.08.2018 року Головним Управлінням ДМС України в м. Києві відносно Відповідача було подано позов до Дніпровського районного суду м. Києва про його затримання з метою ідентифікації особи з поміщенням до ПТПІта примусового видворення за межі України.
14.08.2018 року Дніпровський районний судм. Києва задовільнив адміністративний позов у справі № 755/12143/18 та ухвалив рішення примусово видворити за межі України громадянина Народної Республіки БангладешОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, та відповідно до вимог п. 1 ст. 289 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) затримати Відповідача з метою ідентифікації особи та забезпечення примусового видворення з поміщенням до ПТПІ строком на шість місяців.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції Відповідач подав до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу. Розглянувши в порядку письмового провадження вказану вище апеляційну скаргу на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 14.08.2018 року апеляційним судом винесено постанову, якою апеляційну скаргу громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_2 залишено без задоволення, а рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 14.08.2018 року - без змін.
Пунктом 14 статті 1 Закону визначено, іноземець або особа без громадянства, перетнули державний кордон поза пунктами пропуску і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України - є нелегальним мігрантом.
Враховуючи викладене, а також те, що громадянин Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, порушив законодавство України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства не виконав в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення, не має документа та коштів на виїзд з України, що є обґрунтованою підставою вважати, що Відповідач ухилятиметься від виконання рішення про примусове видворення, а також існує ризик його втечі з метою забезпечення вимог законодавства України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, інтересів національної безпеки України та охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян Українисуд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 3, 23, 30Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 р. № 3773/VІ,ст.ст. 2, 6, 9, 10, 11, 77, 90, 242-246, 250, 288, 289, 371 КАС України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов - задовольнити.
Затримати з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України строком на 6 (шість) місяців з метою ідентифікації та примусового видворення за межі України громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Шостого адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя С.В.Корнієнко
- Номер: 2-а/362/86/19
- Опис: про затримання з метою ідентифікації з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, строком на шість місяців, та виконання рішення Дніпровського районного суду м.Києва в частині примусового видворення за межі України громадянина Народної Республіки Бангладеш Амін Нурул
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 362/1631/19
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Корнієнко С.В.
- Результати справи: скасовано
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.03.2019
- Дата етапу: 22.04.2019
- Номер: А/855/7042/19
- Опис: про затримання з метою ідентифікації з поміщеням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні та примусове видворення з України
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 362/1631/19
- Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Корнієнко С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.04.2019
- Дата етапу: 22.04.2019