Судове рішення #7781975

                                                              Справа №3-582/10 р.

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 лютого 2010 року   Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області  в складі:

                       головуючого                           Берегуляка Ф.Г.

                       за участю секретаря                    Малко Н.В.

                       прокурора                             Попович В.І.

розглянувши матеріали, які надійшли від управління по боротьбі з  організованою злочинністю УМВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Високе Монастириського району, громадянина України, одруженого, освіта вища, проживаючого у АДРЕСА_1, працюючого головою Яргорівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області,

за  п.»г» ч.1 ст. 5 Закону України „ Про боротьбу з корупцією ”,-

ВСТАНОВИВ:

    ОСОБА_1, працюючи на посаді голови Яргорівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, будучи посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, ознайомленим з вимогами Закону України "Про боротьбу з корупцією", в порушення функціональних обов"язків, що виразилось в недотриманні вимог ст. 8 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", ст.ст. 10, 21 Закону України "Про інформацію", що регламентують надання інформації органами місцевого самоврядування та дотримання законності, в жовтні 2009 року, умисно, використовуючи своє службове становище, з метою надання робочого місця своїй дружині ОСОБА_2, не надав інформацію в Центр зайнятості населення Монастириського району про наявність вакантного робочого місця опалювача на зимовий період з 15 жовтня 2009 року по 15 квітня 2010 року в Яргорівській сільській раді, видав відповідне розпорядження №27 від 14.10.2009 року про прийняття на робоче місце опалювача в зимовий період своєї дружини ОСОБА_2, вчинивши таким чином адміністративне правопорушення, передбачене п.»г» ч.1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

    ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адмінправопорушення визнав повністю, щиросердечно розкаявся та пояснив по обставинах справи.

    Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у порушенні п.»г» ч.1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» повністю доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме протоколом про порушення Закону України «Про боротьбу з корупцією» від 25.01.2009 року; довідкою з Монастириського районного центру зайнятості в 2009 року про те, що від Яргорівської сільської ради у вказаний центр зайнятості дані про наявні вільні робочі місця (постійні, тимчасові, сезонні) не надавалися; розпорядженням Яргорівського сільського голови №27 від 14.10.2009 року про призначення ОСОБА_2 з 15.10.2009 року опалювачем сільської ради на період паливного сезону; розрахунком до штатного розпису працівників апарату правління Яргорівської сільської ради, який укомплектований 4 посадами : голова сільської ради, секретар, бухгалтер, технічний працівник та сезонний працівник – опалював на зимовий період; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.01.2010 року, якими підтвердив умисне ненадання інформації про наявність вільного вакантного робочого місця, з метою отримання додаткового доходу в сім"ї; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 25.01.2010 року, з яких вбачається, що остання, з метою особистого працевлаштування на посаді опалювача на зимовий період,  попросила свого чоловіка – ОСОБА_1 не надавати інформацію про наявність вакантного робочого місця в районний центр зайнятості та відповідних оголошень для жителів АДРЕСА_1; листом Яргорівської сільської ради №16 від 25.01.2010 року про те, що ОСОБА_2  тимчасово згідно розпорядження сільської голови прийнята на посаду опалювача Яргорівської сільської ради; листом обласного центру зайнятості №0818 від 21.01.2010 року, з якого вбачається, що обов"язковість та необхідність надання такої інформації передбачена ч.4 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення"; посадовою інструкцією сільського голови; іншими матеріалами справи.

    Суд, заслухавши думку прокурора, пояснення порушника ОСОБА_1, приходить до переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні порушення п.»г» ч.1 ст. 5 Закону України „ Про боротьбу з корупцією ” повністю доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні.

     Згідно ст. 10 КУпАП, всі корупційні правопорушення за своєю правовою природою є правопорушення з умисною формою вини. Корупційне діяння може вчинюватись тільки з прямим умислом.

    Суд, враховуючи вищенаведені обставини, вважає, що дії порушника ОСОБА_1 являються умисними, оскільки він, працюючи на посаді голови Яргорівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, будучи посадовою особою органів місцевого самоврядування, уповноваженою на виконання функцій держави, не дотримався вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Закону України "Про інформацію", що регламентують надання інформації органами місцевого самоврядування.

За таких обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого  п.»г» ч.1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією”, тобто будучи службовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, не надав інформації, яка передбачена нормативно – правовим документом,  а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу.

    При обранні виду адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, повне визнання вини, особу винного, позитивну характеристику, сімейний стан – одружений, на вихованні неповнолітня дитина – дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, та стан здоров»я.

           На підставі наведеного, керуючись ч. 1 ст. 8 Закону України „Про боротьбу з корупцією”, ст.ст. 247, 256, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

    ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні порушення вимог п.»г» ч.1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією”, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 (двісті п"ятдесят п"ять) грн. в доход держави.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.

Головуючий:                                    

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація