Судове рішення #778246
Справа № 2 -ц- 167/07

Справа № 2 -ц- 167/07

 

УХВАЛА

 

28 лютого  2007 року. Болградській районний суд Одеської області в складі: головуючої - судді Калібової М.М. при секретарі - Войтової СИ.

у відкритому   судовому засіданні в м. Болград розглянув   цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання браку,

 

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1., звертаючись до суду із справжнім позовом, просила ухвалити рішення, яким брак, зареєстрований між нею і ОСОБА_2., розірвати, посилаючись на те, що у них різні погляди на життя.

25 грудня 2006 року, 23 січня і 28 лютого 2007 року сторони в судові засідання не з'явилися, про місце і час слухання справи сповіщені за адресами, вказаними позивачкою в позовній заяві, проте судові повістки повернені в суд з відміткою листоноші про те, що за вказаною адресою сторони не проживають.

Відповідно до ст. 77 ЦПК України сторони і інші особи, що беруть участь в справі, зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання /перебування, знаходження/ або місця знаходження під час провадження по справі. За відсутності заяви про зміну місця проживання або місця знаходження судова повістка прямує по останньої відомої суду адресі і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

Сторони і інші особи, що беруть участь в справі, зобов'язані повідомляти суд про причини нез'явлення в судове засідання. У випадку не повідомлення суду про причини нез'явлення вважається, що сторони і інші особи, що беруть участь в справі, не з'явилися в судове засідання без поважних причин.

Відповідно до ч.З ст. 169 ЦПК України у разі повторного нез'явлення в судове засідання позивача, сповіщеного належним чином, без поважної причини або не повідомлення ним про причину повторного нез'явлення, якщо від нього не поступила заява про розгляд справи в його відсутність, суд залишає заяву без розгляду.

У позовній заяві позивачка просить суд справу розглянути в її відсутності, проте відповідно до п.п. З, 4 ухвали Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах про розірвання шлюбу» вказано, що суди повинні ретельно з'ясовувати взаємостосунки сторін і вживати заходи до примирення подружжя. З цією метою суди зобов'язані у стадії підготовки справи до розгляду запрошувати подружжя для проведення бесіди і з'ясування дійсних мотивів розлучення, можливих заперечень відповідача, доказів, якими можуть бути підтверджені позовні вимоги . Подача заяв одним або обома дружинами про розгляд справи в їх відсутності не знімає з суду обов'язку викликати їх в судове засідання. Участь в справі представника дружини, що пред'явив позов про розірвання   шлюбу, не звільняє його самого від явки до суду.

При таких обставинах суд приходить до висновку про те, що позов ОСОБА_1. відповідно до ч.З ст. 169 ЦПК України підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст. 169 ч.З ЦПК України, суд

 

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу залишити без розгляду.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подана протягом 5 днів з моменту її оголошення. Апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали суду.

 

Суддя                      М.М. Калібова.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація