Судове рішення #7785676

Справа №2-99/2010

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

і м е н е м    У к р а ї н и

11 лютого 2010 року                                                                           смт.Куликівка

Куликівський районний суд Чернігівської області в складі:

                                             головуючого судді   –   Войтеха О.І.

                                  з участю секретаря  –  Гуртової Я.М.

заслухавши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2;

до відповідача:

Смолянської сільської ради, місцезнаходження: 16333 Чернігівська область Куликівський район село Смолянка вулиця Вікторова 68, телефон 2-81-44;

третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача:

Куликівської державної нотаріальної контори, місцезнаходження: 16300 Чернігівська область смт.Куликівка вулиця Коцюбинського 27, телефон 2-14-31;

Відділу Держкомзему у Куликівському районі, місцезнаходження: 16300 Чернігівська область смт.Куликівка вулиця Щорса 100, телефон 2-15-34;

про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

Позивачка звернулась до суду з позовною заявою де просить визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини померлого батька ОСОБА_2 та продовжити строк на прийняття спадщини померлої матері ОСОБА_3.

В обґрунтування позовних вимог позивачка вказала, що її батьки проживали в ІНФОРМАЦІЯ_3.

За життя вони заповіту не складали.

30.04.2003 року померла мати, а 08.12.2008 року помер батько.

Спадкоємицею майна померлих за законом залишилась позивачка. Інших спадкоємців, які б мали обов’язкову частку у спадщині померлих немає.

В нотаріальні органи для оформлення спадщини позивачка своєчасно не звернулась, оскільки не була обізнана в цивільному законодавстві, знаходилася в тяжкому матеріальному становищі, в звязку з чим не мала змогу одержати належну правову допомогу в сільській місцевості, і вважала, що стала власницею спадкового майна за фактичним прийняттям спадщини, а тому додаткового оформлення права власності на спадщину не потрібно.

Коли ж позивачка звернулась до держнотконтори для оформлення спадщини, їй було відмовлено через те, що вона пропустила шестимісячний термін для подання заяви про прийняття спадщини.

    В зв’язку з тим, що позивачка пропустила термін прийняття спадщини і державний нотаріус не може видати їй свідоцтва про право на спадщину, то просить визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини померлого батька та продовжити строк на прийняття спадщини померлої матері.

    Справу просить розглядати у її відсутність.

Відповідач––Смолянська сільська рада позов визнала та заявила, що позивачка є спадкоємицею майна померлих за законом.

Від Куликівської державної нотаріальної контори надійшла письмова заява з проханням розглядати справу у відсутності їх представника. Заперечення на позов не надходили.

Від відділу державного комітету земельних ресурсів у Куликівському районі надійшла письмова заява з проханням розглядати справу у відсутності їх представника. Заперечення на позов не надходили.

    Розглянувши письмові заяви позивачки, відповідача та третьої особи, а також дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає  задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка є спадкоємицею майна померлого батька ОСОБА_2 та матері ОСОБА_3 за законом.

Позивачка своєчасно не звернулась за отриманням свідоцтва про право на спадщину з поважних причин, оскільки не була обізнана в цивільному законодавстві, знаходилася в тяжкому матеріальному становищі, в звязку з чим не мала змогу одержати належну правову допомогу в сільській місцевості.

Визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, віднесено до компетенції суду. Ця норма чинного ЦК України може бути застосована до правовідносин, які виникли після смерті батька позивачки ОСОБА_2

Разом з тим, оскільки мати позивачки померла 30.04.2003 року, то рішення по справі повинне бути прийнятим відповідно до норм ЦК України 1963 року.

Продовження строку на прийняття спадщини віднесено до компетенції суду.

Відповідач визнав позов. Визнання ним позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

При викладених обставинах є всі підстави визначити позивачці додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2, та продовжити позивачці строк на прийняття спадщини померлої матері ОСОБА_3.

Судові витрати відшкодуванню не підлягають, оскільки строк оформлення спадщини порушений з вини позивачки.

На підставі викладеного, керуючись, ст.ст.524, 529 та 550 ЦК України 1963 року, ст.ст. 1216, 1220, 1223, 1258, 1261, 1262, 1268-1270 та 1272 ЦК України, а також ст.ст. 3, 5, 6, 7, 8, 10, 15, 129-130, 174, 213-218 ЦПК України, суд, -

В  И  Р  І  Ш  И  В:

1.   Позов задовольнити частково і визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини померлого батька ОСОБА_2, протягом трьох місяців з моменту вступу рішення в законну силу, а також продовжити позивачці строк на прийняття спадщини померлої матері ОСОБА_3 до 01.06.2010 року.

2.   Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається апеляційному суду через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Куликівського

районного суду                                                                                               ОСОБА_4

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація