АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 лютого 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого: Нагорняка В.А.
суддів: Мартьянової Л.І., Пащенко Л.В.
при секретарі: Снєжко О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Вінницького районного суду Вінницької області від 11 листопада 2009 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання договору та відшкодування збитків, -
в с т а н о в и л а :
Позивачка звернулася до суду з даним позовом в якому зазначила, що 20.06.2007 року уклала договір підряду № 18 з підрядником ОСОБА_1 Об'єктом договору було визначено будівництво будинку згідно проекту та кошторисної документації, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1. Сторонами була складена кошторисна документація щодо будівництва даного будинку. Згідно умов договору позивачкою була внесена попередня оплата для виконання умов договору, а саме, 20.06.2007 року – 50 000 грн., 31.07.2007 року – 65 000 грн., 15.08.2007 року – 30 000 грн., а всього 145 000 грн. Згідно умов договору сторони визначили ціну предмету договору в розмірі 500 000 грн. Позивачка, як замовник, передала ОСОБА_1 145 000 грн. та надала кошторисну документацію від 21.05.2007 року. Проте, ОСОБА_1 істотно відступив від умов договору підряду, а саме, виконав неякісні будівельні роботи по будівництву цокольного поверху будинку з штучного, пустотілого неприродного походження матеріалу, з грубим порушенням вимог СНиП ІІ-22-81, чим істотно порушив умови договору та права позивачки.
Рішенням Вінницького районного суду Вінницької області від 11 листопада 2009 року позов ОСОБА_2 задоволено.
Не погодившись з даним рішенням, ОСОБА_1 оскаржив його в апеляційному порядку. У поданій апеляційній скарзі просить рішення суду скасувати, направивши справу на новий розгляд до суду І інстанції. Вважає рішення суду незаконним, необґрунтованим, оскільки судом неповно з'ясовано обставини, які мають значення для справи, порушено норми процесуального та матеріального права.
Розглянувши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. ст. 213, 214 ЦПК України рішення повинно бути законним і обґрунтованим та відповідати на питання: чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги і заперечення, якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правовідносини випливають із встановлених обставин, яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин тощо.
Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з’ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Умовами обґрунтованості є повне і всебічне з’ясування обставин, що мають значення для справи, доведеність тих обставин, які суд вважає встановленими, відповідність висновків суду обставинам справи. Суд повинен кожен доказ проаналізувати, оцінити його достовірність та допустимість.
Рішення суду першої інстанції не відповідає цим вимогам.
Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_2, суд першої інстанції ухвалив рішення без повного і всебічного з'ясування обставин по справі, не надавши доказам належної об'єктивної оцінки.
Так, при розгляді справи судом не досліджено належним чином висновки судової будівельно-технічної експертизи № ОС-41 від 07 серпня 2009 року, поза увагою суду залишились пояснення відповідача по справі – ОСОБА_1
Окрім того, справа заслухана ОСОБА_1 та його представників і дані про належне повідомлення про виклик їх в судове засідання в матеріалах справи відсутні, в зв’язку з чим порущені вимоги ст.ст.169,224 ЦПК України.
Оскільки рішення суду ухвалено з порушенням норм чинного законодавства, воно не може залишатись в силі та підлягає скасуванню, а справа направленню на новий судовий розгляд. При новому розгляді справи суду слід усунути зазначені вище порушення і вирішити спір у відповідності з вимогами закону.
На підставі викладеного, керуючись п. 5 ч. 1 ст. 307, ст. 311,ст.ст. 313- 315 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволити .
Р ішення Вінницького районного суду Вінницької області від 11 листопада 2009 року скасувати, справу направити на новий розгляд в той же суд іншим його складом.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня її проголошення до Верховного Суду України.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно: