Судове рішення #7799129

                                                                                                                             Справа № 1-47/10

        ПОСТАНОВА

                                                           ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

28 січня 2010р.     Бериславський районний суд  Херсонської області в складі:

 головуючого:                           Захарчук В.В.

 при секретарі:                          Соболь Г.А.

 за участю прокурора:              Краснопьорова О.О.  

 адвоката:                                   ОСОБА_1

                 

         розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Берислав Херсонської області    кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, гр. України, ІНФОРМАЦІЯ_3, приватного підприємця, депутат Бериславської районної ради п’ятого скликання, одруженого, не судимого на підставі ст. 55 КК України /в редакції КК України 1960 року/, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4, в скоєні злочину передбаченого ст.240 ч.1 КК України, суд –

                                                  В С Т А Н О В И В:

      ОСОБА_2 згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця 747 / ідентифікаційний код 2073718919\  від 03.03.1998 року являється фізичною особою підприємцем, зареєстрований Бериславською районною державною адміністрацією Херсонської області, діючи умисно, з метою промислового видобутку та розливу у пляшки питної води «Берислав» в м. Бериславі по вул. Херсонській 213, з свердловини №2-284, умисно вчинив не законне видобування   корисних копалин загальнодержавного значення - питної  підземної води, без спеціального дозволу /ліцензії/ на користування надрами, що виразилося у грубому порушенні вимог чинного Законодавства України, а саме вчинив промисловий видобуток та розлив у пляшки питної води «Берислав» на протязі 2007 року, порушивши норми законодавство: абз. 1 ст.19 Кодексу України «Про надра» від 27.07.1994 року №132/94-ВР – надра надаються у користуванні підприємствам,  установам, організаціям і громадянам, лише за наявності  у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр та ст.21 вказаного кодексу – надра у користування для видобування прісних  підземних вод надаються без надання гірничого відводу на підставі спеціальних дозволів, що видаються після попереднього погодження з органами Міністерства охорони  навколишнього природного середовища України, Державного комітету України по нагляду за охороною праці та Міністерства охорони здоров’я України на місцях, при цьому видобувши на протязі 2007 р. із вищевказаної свердловини 460 метрів кубічних підземних прісних вод з яких розлив у пляшки 390 метрів кубічних та в наслідок порушення Законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів заподіяв державі збитки в розмірі 69 грн. 55 коп..

     Досудовим слідством дії підсудного ОСОБА_2 були кваліфіковані за ст. 240 ч.1 КК України, як незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

     В судовому засіданні при розгляді справи по суті підсудним та його захисником було заявлено клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності підсудного ОСОБА_2 у зв’язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності та закриття провадження у справі.

    Дане мотивовано тим, що відповідно до ст. 12 КК України злочин передбачений ст. 240 ч.1 КК України відноситься до злочинів не великої тяжкості.

    Відповідно до ст.49 ч.1 п2. КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироку законної сили минуло три роки у разі вчинення злочину невеликої тяжкості. Злочин  вчинений в 2007 р. справа розглядається у 2010 р. тобто на час розгляду справи строки притягнення до кримінальної відповідальності підсудного за скоєний злочин сплинули.

    Прокурор в судовому засіданні заперечував проти задоволення даного клопотання, вважаючи, що  трьохрічний строк притягнення до кримінальної відповідальності підсудного ОСОБА_2 за скоєний злочин не закінчився.

    Суд, вислухавши думку учасників процесу та ознайомивши з матеріалами кримінальної справи, вважає що заявлене клопотання підсудним та його захисником, є таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

     Виходячи з пред’явленого обвинувачення, досудовим слідством достовірно був встановлений факт скоєння злочину передбаченого ст. 240 ч.1 КК України в 2007 р., що найшло своє підтвердження в судовому засіданні. При цьому  факт скоєння злочину мав місце, як вказано в обвинуваченні   на протязі 2007 р. без прив’язки до конкретної дати  та місяця вчинення злочину.  

     Виходячи з пред,явленого обвинувачення підсудному ОСОБА_2 вміняється незаконне видобування корисних копалин, загально державного значення, в даному випадку мінеральної води.

     Згідно коментаря до ст. 240 КК України злочин вважається закінченим, якщо вчинено хоча б одне з діянь, вказаних у статті.

     Таким діянням є незаконний видобуток  корисних копалин підсудним ОСОБА_2.

      Згідно податкової звітності, що міститься в матеріалах кримінальної справи, наданої ДПІ у Бериславському районі, ПП ОСОБА_2 / код 2073718919/ за період з 01.01.2007р. по 01.04.2008р. звітував та сплачував податки за видобуток та розлив мінеральної води / а.с. 33-43/

     Таким чином суд вважає, що днем вчинення злочину та його закінченням є 01.01.2007р. тобто день коли підсудним було здійснено незаконний видобуток корисних копалин – мінеральної води.

      Відповідно до ст. 12 КК України злочин передбачений ст. 240 ч.1 КК України відноситься до злочинів не великої тяжкості.

       Статтею 49 ч.1 п2. КК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироку законної сили минуло три роки у разі вчинення злочину невеликої тяжкості. Злочин  вчинений в 2007 р. справа розглядається у 2010 р. тобто на час розгляду справи строки притягнення до кримінальної відповідальності підсудного ОСОБА_2 за скоєний злочин сплинули.

     Згідно роз,яснення Пленуму Верховного суду України  № 12 от 23.12.2005г. « Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», ч.1 – звільнення особи від кримінальної відповідальності у випадках передбачених КК, здійснює виключно суд у порядку, встановленому статтями 6,7,7-1, 7-2, 11-1 КПК, під час попереднього та судового розгляду справи відповідно до статей 248, 282, 376, 400-1 та п.2 ч.1 ст. 400-1 КПК; ч.9 – особа підлягає звільненню від кримінальної відповідальності за ст. 49 КК, якщо з дня вчинення нею злочину до набрання вироком законної сили минули певні строки давності і вона не ухилялася від слідства або суду та не вчинила нового злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого.

     Відповідно до ст. 11-1 КПК таке звільнення є обов,язковим, за винятком випадку застосування давності, передбаченого ч.4 ст. 49 КК.

     Як встановлено судом за період часу з 2007р і на час розгляду справи в суді підсудний ОСОБА_2 від слідства та суду не ухилявся та не вчинив нового злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого, а тому він підлягає звільненню від кримінальної відповідальності у зв,язку з закінченням строку притягнення до кримінальної відповідальності  за скоєння злочину , передбаченого ст. 240 ч.1 КК України.

     Керуючись ст.ст. 11-1, 282 КПК України, ст.ст. 12, 49 ч.1 п.2 КК України, суд –

                                                          П О С Т А Н О В И В:

       

          Звільнити підсудного ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності за скоєння злочину, передбаченого ст. 240 ч.1 КК України у зв,язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності,  провадження у справі закрити.

     Вибраний запобіжний захід підписку про невиїзд 21.11.2008р. відносно підсудного ОСОБА_2 відмінити.

     Речові докази по справі відсутні.

     Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Херсонської обл. протягом семи діб з дня її винесення через Бериславський районний суд.

Головуючий                                                                          В.В. Захарчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація