Судове рішення #7802140

№ 2-5943/2008

РІШЕННЯ

Іменем України

13.08.2008г. Малиновський районний суд м. Одеси в складі: головуючого -   Вербицької Н.В. при секретарі - Солтис О.Ю.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності на частку квартири в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася із позовом до ОСОБА_2 про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності на частку в квартирі в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_3, яка сталася 22.04.2000 року. Свій позов ОСОБА_1 обґрунтувала тим, що вона фактично прийняла спадщину у вигляді частки квартири АДРЕСА_1, залишаючись проживати в зазначеній квартирі після смерті спадкодавця. Зазначена квартира належить їй, відповідачу та її матері ОСОБА_3 Сьома Одеська державна нотаріальна контора відмовила їй у прийнятті спадщини в зв'язку з тим, що у свідоцтві на право власності на спірну квартиру не зазначені частки кожного із співвласників, в зв'язку з чим вона просила визначити частки сторін у спільній власності, встановивши їх рівними. В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач надав заяву про визнання позову в повному обсязі, в судовому засіданні підтвердив свою позицію.

Виходячи з наведеного відповідно до п.4 ст.130 ЦПК України, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ст.174 ЦПК України, тобто у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за наступними обставинами.

В судовому засіданні встановлено, що квартира АДРЕСА_1 на лежить на праві спільної сумісної власності:

•   -     ОСОБА_2,

•   -     ОСОБА_1,

•   -     ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 16.07.1993 року управлінням житлово-комунального господарства виконкому Одеської міської ради згідно розпорядження № 15042 від 16.07.1993 року. Право власності зареєстроване в КП «ОМБТІ та РОН» 12.07.2001 року за № 140 стр.112, кн..411 пр.

22.04.2000 року ОСОБА_3 померла. Спадщину після її смерті у вигляді частки квартири АДРЕСА_1 прийняла її дочка - ОСОБА_1, яка постійно проживала з матір'ю однією сім'єю в цій квартирі, будучи співвласником спірної квартири. Після відкриття спадщини вона фактично вступила в управління спадковим майном, продовжуючи проживати в спірній квартирі, підтримує її в належному стані, здійснює оплату за квартиру. Той факт, що позивач є донькою спадкодавця підтверджується довідкою відділу ЗАГС ОСОБА_4 про народження Саваріної (тепер ОСОБА_1) ОСОБА_5. Згідно ст.529 ЦК України позивач є спадкоємцем першої черги.

Інший співвласник квартири - ОСОБА_2 - відповідач по справі в судовому засіданні відмовився від прийняття спадщини після смерті матері дружини на користь ОСОБА_1 Сьома Одеська державна нотаріальна контора листом від 26.06.2008 року відмовила позивачу у видачі свідоцтва про прийняття спадщини, посилаючись на відсутність часток співвласників квартири АДРЕСА_1 в свідоцтві про право власності на житло. Інших спадкоємців на спадщину після смерті ОСОБА_3 немає, що підтверджується листом державної контори від 07.08.2008 року.

Оцінюючи зібрані по справі докази, враховуючи положення ст.549 ЦК України (в ред. 1963 року) суд вважає доведеним обставини фактичного прийняття ОСОБА_1 спадщини на частку квартири АДРЕСА_1 після смерті матері ОСОБА_3

Визначаючи частку спадкодавця та сторін в квартирі АДРЕСА_1 суд виходить з наступного.

Відповідно до п.5 постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22.12.1995 року із послідуючими змінами та доповненнями «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» квартира, передана при приватизації з державного житлового фонду за письмовою згодою членів сім'ї наймача у їх спільну сумісну власність (ст.8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду») є їх спільною сумісною власністю. Частка учасника спільної сумісної власності визначається при поділі майна, відкриття після нього спадщини та інше. За відсутністю доказів про те, що участь когось із учасників спільної сумісної власності (крім сумісної власності подружжя) у надбанні майна була більшою або меншою, частки визначаються рівними.

Враховуючи, що будь-якої домовленості при визначення часток у спільній власності між співвласниками АДРЕСА_2 не було, що підтверджено поясненнями сторін в судовому засіданні, суд вважає частки кожного з них рівними

Керуючись ст.ст.549,529 ЦК України (в ред.1963р.), ст.ст. 10,11,60,174,209,213-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкуванні за законом після смерті матері ОСОБА_3, яка сталася 22.04.2000 року.

Визначити частки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в спільному майні - квартирі АДРЕСА_1, встановивши їх по 1/3 частині.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі до Малиновського районного суду м.Одеси заяви про апеляційне оскарження на протязі 10 днів з дня проголошення рішення з подальшою подачею апеляційної скарги - на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація