№ 2-888/2010
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2010 року м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді Щербіни Д.С.
при секретарі Байдацькій О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей: доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, мотивуючи позовні вимоги тим що вона з відповідачем ОСОБА_2 розірвали шлюб, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний запис за № 193 від 17.08.2009р., від шлюбу мають дітей: доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. На даний час з відповідачем мешкає роздільно. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не оказує взагалі. У зв`язку з наведеним, позивачка просила суд стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі 1/3 частки від заробітку (доходу), але не менш, ніж мінімального розміру, встановленого для дитини відповідного віку.
Позивачка в судове засідання не з’явилась, подала заяву про розгляд справи у її відсутності, просить позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, місце, час судового засідання повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив.
Таким чином, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням статті 224 Цивільного процесуального кодексу України.
Вивчивши матеріали справи та оцінивши усі наявні по справі докази у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей, підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 11 ЦПК України, якою встановлений принцип диспозитивності цивільного судочинства, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до статті 180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Судом встановлено, що відповідач у справі є рідним батьком дитини, про що свідчить запис у свідоцтвах про народження дітей і відповідачем не спростовується (а.с. 4, 5).
На теперішній відповідач добровільно їй не оказує матеріальної допомоги на утримання дитини, у зв'язку із чим доходів позивачки не вистачає для забезпечення нормального життєвого рівня родини й на утримання дітей.
При визначенні розміру аліментів, які стягуються з відповідача на утримання дитини, суд вважає за необхідне, виходячи з принципів справедливості, добросовісності та розумності, які є одними з загальних засад регулювання сімейних відносин, стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання малолітніх дітей у розмірі 1/3 частки від заробітку (доходу), але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку.
Разом з тим, відповідно до ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову. Згідно із штампом місцевого суду на позовній заяві, позивачка здала заяву до суду 23.11.2009 року. Таким чином, з оглядом на вищевказану норму матеріального закону, аліменти потрібно стягувати з відповідача, починаючи з 23.11.2009 року.
Суд не вирішує питання про негайне виконання судового рішення у частині стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів – у межах суми платежу за один місяць, оскільки позивачка такі вимоги не заявляла.
Відповідно до положень статті 214 ЦПК України суд, під час ухвалення рішення вирішує, у тому числі, і питання щодо розподілу між сторонами судових витрат і вважає за необхідне стягнути у дохід держави судовий збір у розмірі 51 грн, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді у розмірі 120 грн.
На підставі статей 180 - 182, 191 СК України, керуючись статтями 10, 11, 60, 88, 130, 174, 209, 212 - 215, 218, 224 - 226, 294 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей – задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1, щомісячно аліменти на утримання дітей: дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частки від заробітку (доходу), але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку, починаючи з 23.11.2009 року до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 у дохід держави судовий збір у розмірі 51 (п’ятдесят одну) грн.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 (сто двадцять) грн.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому частиною 4 статті 295 Цивільного процесуального кодексу України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя