Судове рішення #781275
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22ц-771 2007 р.                          Головуючий у 1 інстанції Ковтун Л.М.

Категорія 54                                                  Доповідач Спірідонова Л.С.

РІШЕННЯ

Іменем України

22 травня 2007 р. Судова палата в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:

Головуючої - Спірідонової Л.С.

Суддів - Белінської І.М., Потапенка В.І.

при секретарі - Шевченко Н.П. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді на рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від ІНФОРМАЦІЯ_1 року, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою про встановлення факту перебування в Чорнобильській зоні та взяття участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у період з ІНФОРМАЦІЯ_2 р. по ІНФОРМАЦІЯ_3 року, що дає йому право на пільгову пенсію відповідно до абз. 2 ч.1 ст. 55 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Рішенням Ленінського районного суду м. Кіровограда від ІНФОРМАЦІЯ_1 р. заяву задоволено.

Встановлено факт перебування ОСОБА_1 в Чорнобильській зоні та взятті участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та зобов'язано зацікавлену особу Управління пенсійного фонду України в м. Кіровограді провести призначення пенсії.

В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Зазначається, що суд мав вирішити питання про встановлення факту перебування в зоні відчуження т. як це дає право на пенсію зі зниженням віку. Висновок суду про зобов'язання управління призначити пенсію є передчасним, оскільки спір стосовно даного питання не розглядався і такі вимоги не заявлялись.

Перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку, що скарга підлягає задоволенню частково, рішення суду скасуванню з ухваленням нового рішення по суті заявлених вимог.

З матеріалів справи вбачається, що з ІНФОРМАЦІЯ_4 року включно ОСОБА_1працював на будівництві шляху Зелений Мис - Чорнобильська АЕС через Копачі, Лелів, про що свідчить довідка НОМЕР_1, видана по формі, затвердженою Постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальним питанням НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_5 р.

 

При цьому в довідці зазначено, що заявник був безпосередньо зайнятий на роботах, які дають йому право на державну пенсію на пільгових умовах (а. с. 6).

Крім того, ІНФОРМАЦІЯ_6 року ОСОБА_1. було видано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у ІНФОРМАЦІЯ_7 році безстроково, де також вказується на те, що пред'явник посвідчення має право на пільги та компенсації встановлені для осіб, які брали участь у роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у ІНФОРМАЦІЯ_7-ІНФОРМАЦІЯ_8 р.

Таким чином, потреби у встановленні факту перебування заявника у Чорнобильській зоні та взятті участі у ліквідації аварії на ЧАЕС немає, оскільки ці обставини підтверджуються визначеними законом документами, зокрема ст. 10-14, 65 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (надалі Закон).

Зокрема, ч.3 ст. 65 Закону передбачає, що посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" є документом, що підтверджує статус громадянина, та надає право користування пільгами, встановленими цим Законом.

Стосовно доводів апеляційної скарги, що заявник повинен доводити факт виконання роботи на території, що відноситься до зони відчуження колегія суддів зазначає слідуюче.

Відповідно до ст. 2 Закону зона відчуження - це територія з якої проведено евакуацію населення у ІНФОРМАЦІЯ_7 році. Межі цих зон встановлюються та переглядаються Кабінетом Міністрів України на основі експертних висновків Національної комісії радіаційного захисту населення України та інших компетентних органів за поданням обласних Рад і затверджуються Верховною Радою України.

Карти зазначених зон, перелік населених пунктів, віднесених до цих зон, друкуються в центральній та місцевій пресі для загального відома і зберігаються у центральних та місцевих органах влади.

Таким чином, встановлення факту, що територія, на якій працювала особа, віднесена до зони відчуження також не потребує окремого підтвердження в судовому порядку, оскільки вже визначені постановами Кабінету Міністрів України.

Оскільки заявник по питанню призначення пенсії на пільгових умовах до Управління пенсійного фонду ще не звертався, вирішення даного питання, як про це зазначається в апеляційній скарзі, є передчасним.

Разом з тим, колегія суддів погоджується з тим, що суд зобов'язавши УПФ призначити ОСОБА_1. пенсію, вийшов за межі заявлених вимог, порушивши норми ст. ст. 215,259 ЦПК України.

Неправильне застосування норм матеріального та процесуального права є підставою для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення.

Керуючись ст. ст. 307 ч.1 п.2, 309 ч.1 п.4, 313-314, 316 ЦПК України, колегія суддів, -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу задовольнити частково.

Рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від ІНФОРМАЦІЯ_1 року скасувати і ухвалити нове рішення, яким у задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення факту перебування в Чорнобильській зоні та взятті участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у період з 7.09. по ІНФОРМАЦІЯ_3 року -відмовити.

 

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржено до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуюча: підпис

Судді: підписи                                               

Згідно з оригіналом:                    

Суддя апеляційного суду     

Кіровоградської області        Л.С. Спірідонова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація