ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
"15" серпня 2006 р. |
справа № 20-3/287 |
За позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, 16/56)
До Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1)
Про стягнення 170,00 грн.
суддя Гоголь Ю.М.
В засіданні приймали участь представники:
від позивача: Стефкова Т.М., довіреність № 0005 від 07.08.2006 року;
від відповідача: не з'явився;
СУТЬ СПОРУ:
Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя звернулося до суду з позовною заявою до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 170,00 грн.
Відповідач в судове засідання не з`явився, відзив на позов не надав, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином у встановленому порядку.
Відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішив можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами у відсутності Відповідача.
Згідно зі ст. 27, ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України представнику позивача роз'яснені його процесуальні права та обов'язки.
Відповідно до статей (, 10 Конституції України, статті 9 Європейської Хартії регіональних мов (ратифікована Законом України від 15.05. 2003 № 802-ІУ), статті 10 Закону України “Про судоустрій України” від 07.02. 2002 № 3018-ІІІ, статті 18 Закону України “Про мови в Українській РСР” від 28.10. 1989 № 8312-ХІ та за клопотанням позивача судочинство здійснювалося на російській мові.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши представлені докази, суд
встановив:
Згідно Положення «Про Пенсійний Фонд України», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №345 від 01.06.1994 року, Пенсійний Фонд України є центральним органом державної виконавчої влади і здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення.
Відповідно до Положення про районне, міське, районне в місті управління ПФ України, затвердженого Постановою Правління ПФ України №6-3 від 21.07.1999 року, районне в місті управління ПФ України є органом Фонду.
Основними задачами управління є збір і акумуляція в районі грошових коштів на обов'язкове державне пенсійне страхування, а так само фінансування витрат на виплату пенсій.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності є страхувальниками. Невчасне надходження збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України заподіює істотний збиток інтересам держави.
Згідно до розділу 4 Інструкції про порядок числення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України для працедавців - підприємств, установ, організацій встановлений розмір внесків страховок 32,3 % від суми фактичних витрат на оплату праці працівників і 1-5 % внесків страховок утримуються з доходу найманих працівників у вигляді заробітної платні, залежно від суми.
Розділом 5 Інструкції №21-1 внески страховок нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати і використовування, а так само незалежно від того, чи були вказані суми фактично сплачені після їх нарахування.
Нараховані за відповідний базовий звітний період внески страховок сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду, незалежно від виплати заробітної платні, на суми яких нараховуються внески страховок .
Відповідно до п.11.12 Інструкції платники страхових внесків -суб'єкти підприємницької діяльності фізичні особи надають до органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за звітний рік до 01 квітня наступного за звітним роком за формою, затвердженою вказаною Інструкцією.
Термін сплати страхових внесків суб'єктами підприємницької діяльності -фізичними особами визначено п.п. 5.3.2 п. 5.3 Інструкції, відповідно до якого страхові внески вказаною категорією платників сплачуються до 01 квітня наступного року за звітним на підставі даних річної податкової декларації.
Платники страхових внесків фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності сплачують за себе (членів сім'ї, якщо вони беруть участь у підприємницькій діяльності СПД) протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада сплачують авансові платежі у розмірі 25% річної суми страхового внеску, обчисленого від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності. Суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється до 01 квітня наступного за звітним року. При цьому розмір місячного страхового внеску повинен бути не менш мінімального розміру страхового внеску за кожен місяць, розрахованого шляхом множення розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць на 32%.
У наданому СПД ОСОБА_1 розрахунку за 2005 рік сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування склала 648,00 грн., яка частково сплачена Відповідачем у розмірі 478,00 грн.
Таким чином заборгованість СПД ОСОБА_1 перед бюджетом по сплаті страхових внесків складає 170,00 грн.
Згідно ст. 106 Закону України №1058-IV від 09.07.2003 року, суми внесків страховок, своєчасно не сплачені страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю по сплаті внесків страховок . Органи Пенсійного фонду України направляють страхувальникам, що мають недоїмку, вимоги про її сплату.
У виконання вимог вказаного Закону, Позивачем надіслана на адресу Відповідача вимога про сплату заборгованості № НОМЕР_1, яка була повернута в зв'язку з закінченням терміну зберігання.
Суд, з урахуванням викладеного, вважає вимоги Позивача обґрунтованими і підлягаючими задоволенню.
Відповідно до п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 49, 94, 158, 161_164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
1. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, відомостей про рахунки відсутні) на користь Управління Пенсійної фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, 16/56, код ЄДРПОУ 22274991, р/р 25604705100012, 25600705100113 в СМВ № 4548 ВАТ “Державний Ощадний банк України, МФО 384027) заборгованість у розмірі 170,00 грн.
2. Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження до господарського суду м. Севастополя протягом 10-ти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства -з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Копії постанови направити сторонам.
Суддя Ю.М. Гоголь