Судове рішення #7824369

Справа № 2-а-3510

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

    16 лютого 2010 року Васильківський районний суд Дніпропетровської області  у складі: головуючого судді – Порох К.Г.

при секретарі – Холоповій Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Васильківка адміністративну  справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ВДАІ ГУМВС в Дніпропетровській області по обслуговуванню адміністративної території Васильківського району ОСОБА_2

«Про оскарження постанови  про накладення адміністративного стягнення», -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом.

    В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що 30 грудня 2009 року постановою  інспектора ДПС ВДАІ ГУМВС України  в Дніпропетровській області по обслуговуванню Васильківського району Дніпропетровської області на нього накладено адміністративне  стягнення у вигляді  штрафу  розміром 255грн., за те, що 30.12.2009 року  близько 11год.55хв.  в с. Васильківка на  вулиці Першотравневій, керуючи автомобілем М-412 державний номер 00901ЯА не виконав  вимоги дорожньої розмітки 1.10  «Зупинку заборонено», чи порушив  вимогу п.34.1.10 Правил дорожнього руху  України.

      Постанову вважає, незаконною і такою,  що підлягає скасуванню, оскільки  він 30 грудня 2009 року, близько, 9 години, рухався у вказаному місці  по вул.Першотравневій  в сел. Васильківка Дніпропетровської області, коли поставив  автомобіль на стоянку, поверхня  асфальтного покриття була вкрита кригою, через що дорожньої розмітки видно не було. Коли ж повернувся до автомобіля працівники ДАІ  звинуватили його в тому, що автомобіль стоїть  в межах дії дорожньої розмітки 1.10. Просив суд скасувати зазначену постанову як незаконну.

До розгляду справи по суті позивач ОСОБА_1 подав заяву, в якій просить  розглядати  справу у його відсутність.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином про причини неявки суд не повідомив.

    Згідно ч. 3 ст. 122  КАС України  судовий розгляд  справи  здійснюється  в порядку  письмового  провадження.

    Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню виходячи із наступного.

    Судом встановлено, що 30 грудня 2009 року постановою  інспектора ДПС ВДАІ ГУМВС України  в Дніпропетровській області по обслуговуванню Васильківського району Дніпропетровської області на ОСОБА_1 накладено адміністративне  стягнення у вигляді  штрафу  розміром 255грн., за те, що «30.12.2009 року  о 11год.55хв.  в с-щі Васильківка на вул. Першотравнева, водій ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 с. Чаплино вул. Пролетарська, 13, керуючи автомобілем М-412 д/н о0901ЯА не виконав вимог дорожньої розмітки 1.10 «Зупинку заборонено», чим порушив п.34.1.10 ПДР України», за що передбачена відповідальність  ч.1 ст. 122 КУпАП. (а.с.2)

        Аналізуючи виниклі між сторонами правовідносини, суд прийшов до висновку, що вони врегульовані нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кодексом адміністративного судочинства України.

Так, частиною 1 ст. 288 КУпАП передбачено, що може бути оскаржено постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення – у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, в районний у місті, міський чи  міськрайонний суд,  у порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими  законом.

    Згідно ст. 289 КУпАП, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення  може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

    Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених Законом.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок  щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

    Відповідно до додатку 2  Правил дорожнього руху України 34 дорожня розмітка (ДСТУ 2587-94) – горизонтальна розмітка 1.10 (лінія жовтого кольору) – вказує  місця, де заборонена стоянка. Застосовується самостійно або разом із знаком 3.35, нанесена по краю проїжджої частини або по верху бордюра.

 Відповідач - інспектор ДПС ВДАІ ОСОБА_2УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області  не надав до  суду обгрунтованих заперечень проти позову, не надав доказів  правомірності своїх дій.

Таким чином, оцінюючи усі докази, які були досліджені у судовому засіданні у їх сукупності, суд вважає винесену постанову серії № 127658 від 30  грудня 2009 року по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення на позивача за ч. 1 ст. 122  КУпАП неправомірною та такою, що підлягає скасуванню.

    На підставі вищевикладеного та  керуючись ст.247, 258, ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.70-71, 158-163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

    Позов ОСОБА_1 –  задовольнити повністю.

    Визнати дії інспектора ВДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області по обслуговуванню адміністративної території Васильківського району Дніпропетровської області ОСОБА_2 в частині  притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпроАП  неправомірними.

    Постанову інспектора ВДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області по обслуговуванню адміністративної території Васильківського району Дніпропетровської області ОСОБА_2 серії № 127658 від 30.12.2009 року по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення  на ОСОБА_1 за  ч.1 ст.122 КУпАП - скасувати.

    Провадження по справі про адміністративне правопорушення за  ч.1 ст.122 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити.

    Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

      Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація