Копія: Справа № 1-57/2010р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2010р. Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді: - ОСОБА_1
при секретарі: - ОСОБА_2
за участю прокурора: - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайську кримінальну справу по обвинуваченню:
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, що має середню спеціальну освіту, неодруженого, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше судимого:
- 6.08.2009р. Первомайським міськраойнним судом Миколаївської області за ч.1 ст. 186 КК України до 240 годин громадських робіт,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 186 КК України;
ВСТАНОВИВ:
6 серпня 2009р. ОСОБА_4 був засуджений Первомайським міськрайонним судом Миколаївської області за ч.1 ст. 186 КК України до громадських робіт строком у 240 годин.
31 серпня 2009р. в порядку виконання вище вказаного вироку інспектором Первомайського МВ КВІ УДДУ ППВП підсудний був направлений до Софіївської сільської ради Первомайського району для відбування призначеного судом покарання.
Софіївським сільським головою Первомайського району Миколаївської області були затверджені графіки виконання ОСОБА_4 громадських робіт на вересень, жовтень та листопад місяці, які передбачали щоденні по 4 години роботи по прибиранню території, чистки узбіччя дороги та підрізки кущів. Підсудний з даними графіками був ознайомлений та 7 вересня повинен був з`явитися для відбуття покарання.
Однак у вересні 2009р. та у липні 2009р. ОСОБА_4 до Софіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області для відбуття покарання умисно без поважних причин не з`явився, а у жовтні 2009р. він відпрацював лише 40 годин громадських робіт.
Зізнаючись у вчиненому, підсудний пояснив, що дійсно 6 серпня 2009р. він був засуджений Первомайським міськрайонним судом Миколаївської області за ч.1 ст. 186 КК України до громадських робіт строком у 240 годин та 31 серпня 2009р. був направлений до Софіївської сільської ради Первомайського району для відбування призначеного судом покарання. Однак за вересень, жовтень та листопад місяці він відпрацював лише 40 годин з призначених 240. ніякої поважної причини для неявки у нього не було: весь час від вживав спиртні напої, наймався на роботи до приватних осіб, декілька дні в хворів, але до лікарні не звертався, працівників сільської ради не повідомляв. У вчиненому розкаявся.
Викладене обвинувачення підтверджується сукупністю доказів, досліджених у судовому засіданні.
Так, викладенні показання підсудного об’єктивно узгоджуються з даними вироку Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області, відповідно до якого ОСОБА_4 був засуджений за ч,1 ст. 186 КК України до покарання у вигляді громадських робіт строком у 240 годин (а.с.5).
З підписки від 31.08.2009р. (а.с.6) вбачається, що ОСОБА_4 був ознайомлений з порядком та умовами відбуття покарання, попереджений про кримінальну відповідальність у разі порушення порядку та умов відбування покарання.
Згідно направлення від 21.08.2009р. ОСОБА_4 був направлений до Софіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області для відбуття покарання у вигляді 240 годин громадських робіт (а.с.7).
Відповідно до графіків щодо виходу на роботу покараного до громадських робіт ОСОБА_4, затверджених Софіївським сільським головою Первомайського району Миколаївської області (а.с. 9,10), засуджений повинен був щоденно по 4 години виконувати роботи по прибиранню території, чистки узбіччя дороги та підрізки кущів.
17 листопада 2009р. ОСОБА_4 був письмово попереджений щодо порушення порядку та умов відбуття покарання, повторно ознайомлений з порядком та умовами відбуття покарання, попереджений про кримінальну відповідальність у разі продовження порушення порядку та умов відбування покарання (а.с.13).
З табелів виходу на роботу у вересні, жовтні та листопаді 2009р. (а.с.19,20,21) вбачається, що ОСОБА_4 у вересні та листопаді 2009р. взагалі не з`являвся для відбуття покарання, а у жовтні 2009р. з призначених у цьому місяці 88 годин громадських робіт відпрацював лише 40 годин.
Фактичні обставини злочину свідчать про те, що ОСОБА_4 умисно ухилився від відбування громадських робіт.
Таким чином, суд вважає, що дії підсудного вірно кваліфіковані органами досудового слідства за ч.2 ст. 389 КК України як ухилення від відбування громадських робіт особою, засудженою до цього покарання.
Обираючи міру покарання підсудному суд враховує, що він вчинив злочин невеликої тяжкості, як особа за місцем проживання характеризується посередньо.
Обставинами, що пом’якшують покарання підсудного, суд вважає повне визнання своєї вини та щире каяття у скоєному.
На думку суду обставини, що пом’якшують покарання ОСОБА_4, дані про його особу, незважаючи на ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, дають підстави для висновку про можливість його виправлення без відбування покарання, з випробуванням відповідно до ст.. 75 КК України, з покладенням на нього обов’язків, передбачених ст. 76 КК України.
У зв’язку з тим, що підсудний має не відбуте покарання за вироком Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 6.08.2009р. у вигляді 200 годин громадських робіт, суд вважає за необхідне відповідно до ч.1 ст. 71, 72 КК України до призначеного покарання частково приєднати не відбуту частину покарання за попереднім вироком, яке з розрахунку, що 8 годин громадських робіт дорівнюють одному дню обмеження волі, дорівнює 25 дням обмеження волі.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд –
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 389 КК України та призначити йому покарання у вигляді обмеження волі строком на 1 (один) рік.
На підставі ст. 71, 72 КК України частково приєднати не відбуте покарання за вироком Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 6 серпня 2009р. та остаточно призначити засудженому покарання у вигляді обмеження волі строком на 1 (один) рік 20 (двадцять) днів.
На підставі ст. 75 КК України засудженого від призначеного покарання звільнити з випробуванням строком на 1 (один) рік, з покладанням на нього обов’язків не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи та періодично з’являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію відповідно до п.2,3,4 ч.1 ст. 76 КК України.
Строк відбуття покарання засудженому рахувати з моменту проголошення вироку.
Запобіжний захід засудженому, до вступу вироку в законну силу, залишити обраний раніше - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
На вирок може бути подана апеляція в Апеляційний суд Миколаївської області протягом 15 днів через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області з моменту його проголошення.
СУДДЯ: підпис
Копія вірна: СУДДЯ: