< Список >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
< (ВСТУПНА ТА РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА) >
10 лютого 2010 р. Справа № 2а-984/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Гелети С.М. за участю секретаря судового засідання - Михайленко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція в місті Суми (далі - ДПІ в м. Суми, позивач) звернулася до суду з позовом, в якому просить припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідача). Свої вимоги мотивує тим, що відповідач зареєстрований приватним підприємцем виконавчим комітетом Сумської міської ради Сумської області, взятий на облік, як платник податків та зборів в державній податковій інспекції в м. Суми, але всупереч вимог законодавства, а саме з 01.01.2008 року до дня звернення з позовом до суду, порушуючи вимоги п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, не подає до податкового органу податкової звітності.
В адміністративному позові позивач просить розглянути справу без участі в судовому засіданні представника позивача (а.с.2) за наявними в ній матеріалами.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, за останнім відомим місцем реєстрації. Тому суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні сторін на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Приватний підприємець - ОСОБА_2 зареєстрований виконавчим комітетом Сумської міської ради Сумської області як фізична особа - підприємець з 21.09.2005 року, що підтверджується копією свідоцтва серія НОМЕР_2 про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця від 21.09.2005р. (а.с.6).
Як вбачається із довідок державної податкової інспекції в м.Суми №61127/Є/19-009 від14.09.2009р., №63706/Є/17-212 від 25.09.2009р., податкова звітність ОСОБА_2 (і.к.НОМЕР_3) починаючи з 01.01.2008 року не подавалась (а.с.4), заборгованість із сплати податків, зборів станом на 03.09.2009р. відсутня (а.с.5).
Згідно Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 № 80 (надалі - Порядок) платники податків - це фізичні особи, які мають статус підприємців (самозайнятих осіб) чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до п. 5.1 Порядку, узяття на облік фізичної особи - підприємця здійснюється за місцем проживання такої особи відповідним органом державної податкової служби на підставі відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни; допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться, зокрема, у разі винесення судового рішення про припинення такої діяльності з підстав неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Пунктом 17 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів з заявою (позовною завою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Враховуючи неподання відповідачем більше року органам державної податкової служби документи фінансової звітності, відсутність у відповідача податкової заборгованості, а також право органів державної податкової служби на звернення до суду із адміністративним позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи –підприємця в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Відповідно до ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст.86,94,98,158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в місті Суми до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності -задовольнити в повному обсязі.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи ОСОБА_2 (40030, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрованого 21.09.2005 року виконавчим комітетом Сумської міської ради Сумської області.
Копію постанови направити державному реєстратору за місцем проживання відповідача для внесення відомостей про судове рішення до Єдиного державного реєстру.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.М. Гелета
Повний текст постанови складено та підписано 15.02.2010 року.