Справа № 33-1152
Категорія: ч.1 ст. 130 КУпАП
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2009 року м. Донецьк
Суддя Апеляційного суду Донецької області Ржемовський Л.П., з участю правопорушника ОСОБА_1, розглянувши апеляційну скаргу на постанову судді Словьянського міськрайонного суду Донецької області від 17 червня 2004 року, якою
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КпАП України та призначене адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 рік.
ВСТАНОВИЛА:
Згідно зазначеної постанови суду ОСОБА_1 17 квітня 2004 року о 21 год. 25 хв., на 676 км траси Київ-Довжанськ, керував транспортним засобом марки ВАЗ 2101 д/н НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного сп’яніння, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КпАП України.
На вказану постанову суду ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу в якій прохає останню скасувати, провадження по справі закрити. Вказує на те, що судом не було повно та всебічно з’ясовано всіх обставин по справі та належним чином його не було повідомлено про місце і час розгляду справи, через що суд передчасно прийшов до висновку про винність останнього в адміністративному правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 130 КУпАП. Крім того, апелянт прохає поновити строк на апеляційне оскарження.
Згідно ст. 294 п.2 КУпАП України постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Оцінюючи вказані апелянтом причини пропуску строку на внесення протесту на постанову суду про адміністративне правопорушення, вважаю, що зазначені причини не є поважними, оскільки правопорушення було скоєне у 2004 році. Разом з тим, як вбачається з супровідного листа Словьянського міськрайонного суду від 22.10.2009 р. №33201 матеріали справи №3-2121/2004 р. відносно ОСОБА_1 знищені у звьязку з закінченням строку зберігання.
Зміненою редакцією статті 294 КУАП від 24.09.2008 року, яка набрала чинності 17.11. 2008 року передбачено, що апеляційний перегляд справ про адміністративне правопорушення здійснюється суддею судової палати апеляційного суду в кримінальних справах. До 17.11.2008 року апеляційний перегляд справ про адміністративне правопорушення не передбачався. Як видно з поданої скарги, вона була подана в порядку, який діяв до 17.11.2008 року, тобто після набрання постановою суду законної сили. Кодексом України про адміністративні правопорушення право судді судової палати апеляційного суду в кримінальних справах на перегляд постанов суду після набрання ними законної сили не передбачено. Таким чином, правових підстав для прийняття до свого розгляду даної скарги суддею кримінальної палати апеляційного суду в порядку апеляційного провадження немає.
При цьому, вказую на те, що розумні строки на апеляційне оскарження вищевказаної постанови суду минули.
За таких підстав необхідно відмовити у поновленні строку для подачі апеляції ОСОБА_1, а також відмовити у прийнятті апеляції до свого розгляду.
Керуючись вимогами ст. 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИЛА:
Відмовити ОСОБА_1 у поновленні строку на подачу апеляційної скарги та повернути ОСОБА_1 апеляційну скаргу на постанову Словьянського міськрайонного суду Донецької області від 17 червня 2004 року , якою ОСОБА_1, притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КпАП України та призначене адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 рік.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Л.П. Ржемовський