Справа № 2- 64/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2010 року. смт Межова
Межівський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Риб'янець С.А.,
при секретарі Головатенко А.О.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Кредитної спілки «Союз – Дніпро» до ОСОБА_2 про стягнення боргу за кредитним договором,-
ВСТАНОВИВ:
17 листопада 2009 року до Межівського районного суду Дніпропетровської області звернулась Кредитна спілка «Союз - Дніпро» з позовною заявою про стягнення боргу за кредитним договором до ОСОБА_2. В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що 20 липня 2007 року між Кредитною спілкою «Союз - Дніпро», як кредитором та ОСОБА_2, як позичальником, був укладений кредитний договір № 1701/07.
Згідно умов кредитного договору позивач надав відповідачу кредитні кошти у сумі 4 480 гривень 00 копійок строком на 24 місяця починаючи з 20 липня 2007 року по 19 липня 2009 року, а відповідач ОСОБА_2 зобов'язалася повернути отриманий кредит, сплатити відсотки за користування кредитом згідно умов кредитного договору (п.п. 1.1.,2.4., 2.5.. 2.6.. 3.2.1.,3.2.2., 3.2.3).
Кредит був отриманий відповідачем 20 липня 2007 року, що підтверджується видатковим касовим ордером № 1945 від 20 липня 2007 року на суму 4480 гривень.
Відповідно до п.п. 1.1., 3.2.1. кредитного договору № 1701/07 від 20 липня 2007 року ОСОБА_2 зобов'язалася погашати заборгованість по кредитному договору щомісячно у період з «20» по «30» число кожного місяця згідно з графіком погашення заборгованості по кредитному договору, яка складається з заборгованості по кредиту та відсотків за користування кредитом. Кредит мав бути повністю повернутий відповідачем у строк до 19 липня 2009 року. Проте ОСОБА_2 належним чином не виконувала свої зобов'язання по кредитному договору. Порушення при виконанні зобов'язань виявились у тому, що ОСОБА_2 несвоєчасно сплачувала заборгованість по кредиту, відсоткам за його користування, а з листопада 2008 року взагалі припинила виконувати свої зобов'язання за кредитним договором. Строк дії кредитного договору № 1701/07 від 20 липня 2007 року закінчився 19 липня 2009 року. Станом на 10 лютого 2010 року загальний розмір заборгованості по кредиту, сплаті відсотків і сум штрафних санкцій, а також залишеної частини кредиту у відповідачки ОСОБА_2В перед позивачем складає 7110 гривень 87 копійок. Однак, ОСОБА_2 було оплачено лише 1924 гривень 37 копійок, з яких: 773 гривні 63копійки - погашення кредиту, 1150 гривень 74 копійки - погашення процентів за кредит. Тобто, після закінченая терміну дїї кредитного договору заборгованість за кредитним договором складає 4866 гривень 03 копійки.
Згідно з ст. 549 ЦК України та пункту 4.2 кредитного договору №1701/07 від 20 липня 2007 року за прострочену заборгованість за кредитом ОСОБА_2 нарахована плата із рахунку подвійної процентної ставки від суми залишку по невиплаченому кредиту за кожний календарний день прострочення, яка складає – 2244 гривні 84 копійки. Всього заборгованість за кредитним договором з урахуванням процентів при простроченні платежу складає 7110 гривень 87 копійок, з яких 4866 гривень 03 копійки – заборгованість за кредитом, 2244 гривень 84 копійки – сума процентів при простроченні заборгованості за кредитом.
В судовому засідання представник позивача кредитної спілки «Союз – Дніпро» підтримала змінені позовні вимоги у повному обсязі та просила суд стягнути судові витрати по сплаті державного мита у розмірі 71 гривну 11 копійок, сплату витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу у розмірі 120 гривень з відповідача ОСОБА_2 та накласти арешт на все належне майно відповідача ОСОБА_2.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала повністю і згідна відшкодувати заборгованість.
Суд, вислухавши думку сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, вважає позов підлягаючим задоволенню.
Принцип забезпеченості кредиту означає наявність для захисту своїх інтересів, недопустимість збитків неповернення боргу із-за неплатоспроможності боржника. Кредит видається також на принципі повернення строковості та платності, що означає, що кредит може бути повернутий позичальником у встановлений в кредитному договорі строк з відповідною сплатою за його користування, тобто сплатою відсотків.
Згідно ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або фінансова установа (кредитор) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальнику у розмірі і на підставах, передбачених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
У матеріалах справи систематичне невиконання відповідачем умов кредитного договору в частині сплати періодичних платежів на погашення кредиту та відсотків за користування кредитними коштами, неустойки підтверджується претензіями № 655 від 27.06.2008 року, № 656 від 27.06.2008 року ( а.с. 13-14), розрахунком за кредитним договором у № 1701/07 від 20 липня 2007 року.
На підставі ст.88 ЦПК України на відповідача слід повністю покласти судові витрати позивача по сплаті державного мита у розмірі 71 гривні 11 копійок та сплату витрат на інформаційно-технічного забезпечення судового процесу у розмірі 120 гривень, а всього 191 гривню 11 копійок.
На підставі ст. ст. 526, 527, 549-552, 553, 554, 623, 1048-1050, 1054 ЦК України, та керуючись ст.ст.209,213-216 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Кредитної спілки «Союз – Дніпро» до ОСОБА_2 про стягнення боргу за кредитним договором задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Кредитної спілки «Союз – Дніпро» за кредитним договором № 1701/07 від 20 липня 2007 року 7110 гривень 87 копійок та судові витрати по сплаті державного мита у розмірі 71 гривну 11 копійок та сплату витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу у розмірі 120 гривень, а всього 7301 гривню 98 копійок.
В накладенні арешту на майно відповідача ОСОБА_2 відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до апеляційного суду Дніпропетровської області через Межівський районний суд протягом десяти днів після його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя С.А. Риб'янець