Судове рішення #78598
У Х В А Л А

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

 

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

Верховного Суду України у складі :

 

 

головуючого

Шелеста М.А.,

суддів

Кривенди О.В., Самелюка П.О.,

 

 

розглянула в судовому засіданні у м. Києві 10 серпня 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на судові рішення щодо нього.

 

               Вироком Бахчисарайського районного суду АР Крим від 2 листопада 2004 року

 

                            ОСОБА_1,

                             ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,

                             не судимого,

засуджено за ч. 2 ст. 191 КК України на три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-господарчих та організаційно-розпорядчих обов'язків строком три роки.

              На підставі ст. 75 КК України засудженого звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю два роки.

             Постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь ІНФОРМАЦІЯ_2 590 гривень на відшкодування матеріальної шкоди.

             Ухвалою апеляційного суду АР Крим від 28 лютого 2006 року зазначений вирок залишено без зміни.

             ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він, обіймаючи посаду заступника директора по виробництву ІНФОРМАЦІЯ_2, шляхом зловживання своїм службовим становищем у липні 2003 року привласнив метал, який отримав по накладній №НОМЕР_1 від  ПП “ІНФОРМАЦІЯ_3” для потреб БКП “ІНФОРМАЦІЯ_2”, вартістю 590 гривень.

            У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1 зазначає, що він не причетний до вчинення злочину, а вирок ґрунтується на суперечливих показаннях свідків, які його обмовляють. Просить скасувати судові рішення щодо нього, а справу - закрити.

             Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, перевіривши  матеріали справи та доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що вона задоволенню не підлягає з таких підстав.

         Висновок суду про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного у вироку злочину ґрунтується на доказах, зібраних у встановленому законом порядку, досліджених у судовому засіданні, належно оцінених судом і є обґрунтованим.

         Так, свідок ОСОБА_2, який працював директором БКП “ІНФОРМАЦІЯ_2”, вказував, що в період виконання його посадових обов'язківОСОБА_1підприємством, яке він очолює, було перераховано 590 гривень на рахунок ПП “ІНФОРМАЦІЯ_3” за поставку металу, проте метал на склад підприємства не надходив (т.1 а.с.164).

         Свідок ОСОБА_3 підтвердила, що ОСОБА_1 звертався до неї з проханням продати для БКП “ІНФОРМАЦІЯ_2” метал, вона виписала рахунок на суму 590 гривень, а після надходження оплати по рахунку метал був відпущений (т.1 а.с. 173-174).

         Свідок ОСОБА_4, яка працювала бухгалтером ПП “ІНФОРМАЦІЯ_3”, зазначала, що ОСОБА_1 цікавився наявністю на складі підприємства листового металу, отримував рахунок на оплату та особисто приїздив за металом (т.1 а.с. 179-180).

         Згідно з висновком судово-почеркознавчої експертизи, підпис на накладній №НОМЕР_1 від 29 липня 2003 року про отримання металу від ПП “ІНФОРМАЦІЯ_3” ймовірно виконаний ОСОБА_1(т.2 а.с. 82-86).

         Оцінивши ці та інші докази в справі в їх сукупності, суд дійшов правильного висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу злочину, передбаченого ч.2 ст. 191 КК України.

         За таких обставин, колегія суддів вважає необґрунтованими доводи касаційної скарги щодо непричетності ОСОБА_1 до вчинення злочину.  

           Покарання ОСОБА_1 призначено з дотриманням вимог ст. ст. 65, 75 КК України.

 Перевіряючи інші доводи скарги, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції та апеляційним судом не було допущено таких порушень вимог кримінально-процесуального законодавства, які перешкодили чи могли б перешкодити повно та всебічно розглянути справу і постановити законні,  обґрунтовані і справедливі судові рішення.    

           Таким чином, колегія суддів вважає, що передбачені ч.1 ст. 398 КПК України підстави для скасування судових рішень щодо ОСОБА_1 відсутні.    

                На підставі наведеного та керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України, -

 

у х в а л и л а :

 

              у задоволенні касаційної скарги засудженогоОСОБА_1 відмовити.

 

судді:

 

 

          Шелест М.А.                        Кривенда О.В.                       Самелюк П.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація