Справа №1-28/2007р.
ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 березня 2007 року Путильський районний суд Чернівецької області у складі: головуючого судді Лисака І.Н. при секретарі Танасійчук Н.М. за участю прокурора Вудвуда A.M. розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Путала справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., уродженки та жительки АДРЕСА_1, громадянки України, українки, з неповною середньою освітою, одруженої, пенсіонерки, не судимої, за ст. 2 03 ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудна ОСОБА_1 займалася господарською діяльністю, щодо якої є спеціальна заборона, встановлена законом, при наступних обставинах.
Так, підсудна ОСОБА_1 в грудні 2006 року у власному будинку за місцем проживання займалася господарською діяльністю у виді отримання та продажу спиртового напою домашнього виробництва типу "самогон", яка обмежується відповідно до Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячними і плодовими, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19.12.1995 року. Так, 12 січня 2007 року в 13-30 годин ОСОБА_1 реалізувала спиртний напій домашнього виробництва в кількості 1л ОСОБА_2 за ціною 6 грн. за 0,5л напою. Крім того, 12 січня 2007 року у підсудної за місцем проживання було вилучено ще 2л спиртового напою домашнього виробництва типу "самогон".
Підсудна ОСОБА_1 в судовому засіданні вину свою визнала в повному обсягу, щиро кається в скоєному та показала, що виготовляла "самогон" шляхом змішування у воді та доведення до бродіння цукру та дріжджів, отриману суміш через пристосовані в домашніх умовах прилади переробляла шляхом перегону, отриману рідину використовувала в для домашніх потреб, а частину продала на прохання ОСОБА_2.
Вислухавши покази підсудної, заслухавши думку прокурора, суд вважає, що органами досудового слідства дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ст.203 ч.І. КК України, як зайняття господарською діяльністю, щодо якої є спеціальна заборона, встановлена законом, а її вина у скоєному крім визнання вини доводиться наступними доказами в матеріалах справи. Так, рапортом працівника міліції від 12.01.2007 року (а.с.З) встановлений факт збуту алкогольного напою; актом добровільної видачі (а.с.5), відповідно до якого ОСОБА_1 добровільно видала 2л водно-спиртової суміші; протоколом вилучення грошей (а.с.6), відповідно до якого у ОСОБА_1 було вилучено 15 грн., отриманих від ОСОБА_2. за 1л самогону; протоколом вилучення (а.с.4), відповідно до якого у ОСОБА_2. було вилучену придбану у ОСОБА_1 рідину; висновком експерта № 57 від 24.01.2007 року (а.с. 16-17), згідно висновку якого вилучена у ОСОБА_2. та ОСОБА_1 рідина є спиртним напоєм домашнього виготовлення -"самогон", непромислового виробництва міцністю 37%об. Заборона на виготовлення спиртових напоїв в непромислових умовах встановлюється Законом України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячними і плодовими, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19.12.1995 року.
Призначаючи підсудній вид та міру покарання, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного.
Підсудній ОСОБА_1 як обставини, які пом'якшують покарання, суд враховує те, що вона щиро кається у скоєному та активно сприяла у розкритті злочину, позитивно характеризується по місцю проживання.
Обтяжуючих покарання обставин судом не встановлено.
За наявності вищезазначених декількох пом'якшуючих покарання обставин, суд вважає за можливе призначити підсудній мінімальне покарання у виді штрафу, встановленого санкцією статті.
Речові докази по справі: 3 л спиртних напоїв домашнього виробництва типу "самогон", вилучених у ОСОБА_1 та ОСОБА_2., підлягають знищенню, оскільки отриманні непромисловим виробництвом. В силу ст. 81 КПК України 15 грн., нажиті злочинним шляхом, так як отримані за реалізацію "самогону", конфіскувати в дохід держави.
Судові витрати на проведення експертизи в сумі 70,62грн. (а.с. 15) відповідно до ст.93 КПК України підлягають відшкодуванню підсудною.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 в скоєні злочину, передбаченого ст.203 ч.І КК України, та призначити їй покарання у виді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. з позбавленням права займатися господарською діяльністю, спеціальні обмеження щодо якої встановлюються законом, на строк два роки.
Стягнути з ОСОБА_1 70 (сімдесят) грн. 62 коп. на р/р 35220002000298 в УДК м. Чернівці, код 25575279, МФО 856135 для НДЕКЦ управління МВС України в Чернівецькій області за проведення експертизи.
До вступу вироку в законну силу залишити ОСОБА_1 запобіжний захід у виді підписки про невиїзд.
З речових доказів по справі, які зберігаються в Путильському РВ УМВС України в Чернівецькій області: 15 грн. конфіскувати в дохід держави, 3 л спиртового напою домашнього виробництва типу "самогон" - знищити.
Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Чернівецької області протягом п'ятнадцяти днів після дня проголошення через Путильський районний суд Чернівецької області.
Суддя