Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #78724624

25.04.2019 Справа № 756/9625/18

Унікальний №756/9625/18

Провадження №2/756/1540/19


РІШЕННЯ

Іменем України

(заочне)


25 квітня 2019 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Тітова М.Ю.

за участю секретаря судових засідань Іванової І.О.

розглянув в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості. Свої вимоги мотивує тим, що 29.10.2013 між відповідачем та позивачем був укладений договір, відповідно до якого відповідач отримав кредит у розмірі 300,00 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою процентів за користування кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки. Відповідач свої зобов'язання за вказаним договором не виконав. Станом на 31.05.2018 має заборгованість у сумі 28922,87 грн., яка складається з: 293,85 грн. - тіло кредиту; 22675,55 грн. - відсотки за користування кредитом; 4100,00 грн. - пеня; 500,00 грн. - штраф (фіксована частина); 1553,47 грн. - штраф (процентна складова). Просить стягнути з відповідача на свою користь суму боргу в розмірі 28922,87 грн., а також судовий збір у сумі 1762,00 грн.

Ухвалою судді від 16.08.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, в позовній заяві просив розглядати справу без його участі, щодо заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, заяв, відзиву, заперечень проти розгляду позову в порядку спрощеного позовного провадження суду не надав, у зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу у його відсутність по наявним в справі доказам та постановити заочне рішення відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

29.10.2013 між відповідачем та позивачем був укладений договір, відповідно до умов якого відповідач отримав кредит у розмірі 300,00 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою процентів за користування кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки (а.с. 7-8).

Згідно з п. 2.1.1.5.5 Умов та правил надання банківських послуг позичальник зобов'язаний погашати заборгованість по кредиту, проценти за користування, по перевищенню кредитного ліміту, а також сплачувати комісію на умовах, передбачених договором.

Відповідно до п. 2.1.1.7.6 Умов та правил надання банківських послуг при порушенні позичальником строків платежів по якомусь з грошових зобов'язань, передбачених цим більш ніж на 30 днів, позичальник зобов'язання сплатити банку штраф в розмірі 500 грн. +5% від суми позову.

В анкеті-заяві від 29.10.2013 відповідач погодився з тим, що ця заява разом із Пам'яткою клієнта, Умовами та Правилами надання банківських послуг, а також Тарифами становить укладений між ним та позивачем договір про надання банківських послуг.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України.

Згідно ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як вбачається зі ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач отримав на кредитну картку кошти у вигляді встановленого кредитного ліміту у сумі 300,00 грн. Протягом дії кредитної картки відповідач допустив порушення строків повернення кредитних коштів, в результаті чого виникла заборгованість.

Станом на 31.05.2018 заборгованість за кредитним договором становить 28922,87 грн., яка складається з: 293,85 грн. - тіло кредиту; 22675,55 грн. - відсотки за користування кредитом; 4100,00 грн. - пеня; 500,00 грн. - штраф (фіксована частина); 1353,47 грн. - штраф (процентна складова (а.с. 6).

Оцінюючи зібрані докази суд приходить до висновку, що позовні вимоги в суді знайшли своє підтвердження і підлягають задоволенню, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість у розмірі 28922,87 грн.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 1762,00 грн. судового збору (а.с. 2).

З викладеного, керуючись ст.ст. 1-19, 23,76-113, 128-132, 223, 259, 263, 264, 265, 268, 280-283 ЦПК України, -


ВИРІШИВ:


Позов - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (місцезнаходження: м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1-д, код ЄДРПОУ 14360570) борг у розмірі 28922,87 грн., а також судовий збір у розмірі 1762,00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Позивач має право оскаржити заочне рішення до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.




Суддя: М.Ю. Тітов















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація