Справа №22ц-3407/09 Головуючий в 1 інстанції:
Радченко Г.А.
Доповідач: Приходько Л.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2010 року січня місяця 11 дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
головуючого Приходько Л.А.
суддів Кузнєцовій О.А.
Бездрабко В.О.
при секретарі Ляшенко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Комсомольського районного суду м. Херсона від 06 листопада 2009 року в справі
за позовом
ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,
встановила:
Ухвалою Комсомольського районного суду м. Херсона від 06 листопада 2009 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3, посилаючись на недотримання судом правил підсудності, просить ухвалу суду скасувати та передати справу до суду першої інстанції за підсудністю.
Письмові заперечення на апеляційну скаргу до апеляційного суду не надходили.
Заслухавши доповідача, перевіривши додержання судом вимог закону, в межах визначених ст. 303 ЦПК України, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Статтею 109 ЦПК України передбачено, що позови до фізичних осіб пред’являються в суд за її місцем проживання.
Місцем проживання фізичної особи згідно зі ст. 29 ЦК України є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому, у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
Відносини, пов’язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в України регулюються Законом України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні», який також визначає порядок реалізації порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки обмеження. Статтею 3 цього Закону визначено, що місцем проживання є адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає понад 6 місяців на рік. Громадяни України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов’язані, відповідно до ст. 6 Закону, протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
Проте місце проживання може бути встановлено судом на основі різних юридичних фактів, не обов’язково пов’язаних з реєстрацією його компетентними органами.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_4 звернулася в Комсомольський районний суд м. Херсона з позовом до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, зазначивши в позовній заяві місце проживання відповідача: АДРЕСА_1, що за дислокацією відноситься до Комсомольського району м. Херсона.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 зазначав, що він за зазначеною позивачкою адресою не проживає, а перебуває на реєстраційному обліку та постійно проживає за адресою АДРЕСА_1, що за дислокацією відноситься до Дніпровського району м. Херсона.
Відповідно до відомостей, зазначених у паспорті ОСОБА_3 щодо його місця проживання , відповідач з 27.10.1998 року зареєстрований за адресою АДРЕСА_1.
Однак за даними довідок Укрпошти від 09.12.2009 року та 05.01.2010 року, щодо вручення поштового відправлення, ОСОБА_3 за зазначеною вище адресою не проживає та не проживав.
Враховуючи, що відповідач постійно не проживає за місцем своєї реєстрації, та будь-яких відомостей щодо свого місця проживання суду не надав, колегія суддів вважає, що підстави для скасування ухвали суду відсутні, а тому апеляційну скаргу слід відхилити.
Керуючись ст.ст. 303,307,312 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Ухвалу Комсомольського районного суду м. Херсона від 06 листопада 2009 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді: