Судове рішення #7880660

справа № 2-а-66/10/1970

П О С Т А Н О В А

і м е н е м    У к р а ї н и

 26 січня 2010 року, Тернопільський окружний адміністративний  суд в складі:    

              головуючої                Дерех Н.В.

                                  при секретарі         Вальчук І.М.

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом  Товариства з обмеженою відповідальністю « Західагроінвест» до Теребовлянського Бюро Технічної Інвентаризації Теребовлянської районної ради Тернопільської області про спонукання до вчинення відповідних дій,

                          в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю « Західагроінвест» ( надалі – позивач, ТзОВ « Західагроінвест») звернулось до суду з адміністративним позовом до Теребовлянського Бюро Технічної Інвентаризації Теребовлянської районної ради Тернопільської області ( надалі відповідач, БТІ) про спонукання до вчинення відповідних дій - зобов’язання здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно ( будівлі трьох складів, будівлю прохідної, будівлю КЗС, будівлю двох навісів, огорожу), що знаходиться  в с. Ладичин Теребовлянського району Тернопільської області та виготовити інвентаризаційну справу.

В судовому засіданні представник позивача Товариства з обмеженою відповідальністю « Західагроінвест» позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити, оскільки 28 серпня 2009 року  між  приватним орендним підприємством ім.. Л. Українки в особі ліквідатора Кузика Євгена Івановича та товариством з обмеженою відповідальністю « Західагроінвест» було укладено договір купівлі - продажу нерухомого майна ( будівлі трьох складів, будівлю прохідної, будівлю КЗС, будівлю двох навісів, огорожу), що знаходиться  в с. Ладичин Теребовлянського району Тернопільської області на підставі  проведення біржових торгів. Оскільки позивач правомірно набув право власності на нежитлові будівлі та споруди, дане право власності підлягає реєстрації на підставі ст. 182 ЦК України, однак відповідач безпідставно відмовив у такій реєстрації.

Відповідач у судове засідання не прибув, подав письмові заперечення проти позовних вимог, просив розглядати справу за його відсутності. У запереченні на позов відповідач позовні вимоги не визнав, просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки ТзОВ « Західінвест» для реєстрації права власності не подало правовстановлюючого документу на майно, яке просило зареєструвати на праві власності за собою, крім того договори купівлі- продажу нерухомого майна підлягають обов’язковому нотаріальному посвідченню, а представлений для реєстрації договір купівлі-продажу нерухомого майна  (будівлі трьох складів, будівлі прохідної, будівлі КЗС, будівлі двох навісів, огорожі) не є нотаріально посвідченим.

Суд, заслухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши представлені докази по справі у їх сукупності,  приходить до висновку, що вимоги позивача не є обґрунтованими, не відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже, до задоволення не підлягають, виходячи з наступних міркувань.

Як вбачається з матеріалів справи, 28 серпня 2009 року  між  приватним орендним підприємством ім.. Л. Українки в особі ліквідатора Кузика Євгена Івановича та товариством з обмеженою відповідальністю « Західагроінвест» було укладено договір купівлі - продажу нерухомого майна ( будівлі трьох складів, будівлю прохідної, будівлю КЗС, будівлю двох навісів, огорожу), що знаходиться  в с. Ладичин Теребовлянського району Тернопільської області на підставі  проведення біржових торгів без нотаріального посвідчення.

У відповідності до  ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Договір купівлі-продажу нерухомого майна відповідно до ст. 657 ЦК України укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

У відповідності до п. 3 ст. 334 ЦК України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

Для реєстрації виникнення, існування прав власності на нерухоме майно та оформлення прав власності на нерухоме майно у відповідності до п.2.1 Тимчасосого положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, зареєстроване Міністерством юстиції України 18 лютого 2002 року за № 157/6445 ( з наступними змінами), до БТІ разом із заявою про реєстрацію прав власності подаються право встановлювальні документи.

Оскільки судом встановлено, що позивачем для державної реєстрації права власності на нерухоме майно до  Теребовлянського БТІ було подано договір купівлі - продажу нерухомого майна ( будівлі трьох складів, будівлю прохідної, будівлю КЗС, будівлю двох навісів, огорожу), що знаходиться  в с. Ладичин Теребовлянського району Тернопільської та укладений між приватним орендним підприємством ім.. Л. Українки в особі ліквідатора Кузика Євгена Івановича та товариством з обмеженою відповідальністю « Західагроінвест» без  нотаріального посвідчення, а також не представлено рішення суду, що вступило в законну силу,  про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним, суд приходить до переконання, що відмова відповідача зареєструвати право власності за таким договором є законною, а відтак позовні вимоги не підлягають до задоволення.

керуючись ЦК України, Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно,  ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, суд, -

                              П О С Т А Н О В И В:

У позові Товариства з обмеженою відповідальністю « Західагроінвест» до Теребовлянського Бюро Технічної Інвентаризації Теребовлянської районної ради Тернопільської області про зобов’язання здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно ( будівлі трьох складів, будівлю прохідної, будівлю КЗС, будівлю двох навісів, огорожу), що знаходиться  в с. Ладичин Теребовлянського району Тернопільської області та виготовити інвентаризаційну справу – відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.

Головуюча                                                                                           Дерех Н.В.

Копія вірна:

Суддя                                                                                                  Дерех Н.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація