справа № 2-а-451/10/1970
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
16 лютого 2010 року, Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої Дерех Н.В.
при секретарі Митко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Чортківського РВ УМВС України в Тернопільській області, сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб до громадянина Польщі ОСОБА_1 про затримання і примусове видворення за межі України, суд
в с т а н о в и в:
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшов позов з Чортківського РВ УМВС України в Тернопільській області, сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб до громадянина Польщі ОСОБА_1 про затримання та примусове видворення за межі України .
Позов мотивовано тим, що громадянин Польщі ОСОБА_1 перебуває на території України на нелегальному становищі, ухиляється від виїзду з території України.
В судовому засіданні представник позивача СГІРФО Чортківського РВ УМВС України в Тернопільській області позов підтримав та просив його задовольнити, посилаючись на те, що громадянин Польщі ОСОБА_1 перебуває на території України на нелегальному становищі, ухиляється від виїзду з території України.
Відповідач в судове засідання не прибув подавши заяву в якій позов щодо примусового видворення за межі України визнає повністю, у звязку з матеріальним становищем просить справу слухати без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, суд встановив, що позов підлягає до задоволення.
Громадянин Польщі ОСОБА_1 в 17 січня 2008 року приїхав на територію України.
21.08.2009 року працівниками СПРФО Чортківського РВ УМВСУ в Тернопільській області в с. Скородинці, Чортківського району Тернопільської області було виявлено гр. Польщі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який в’їхав в Україну 17.01.2008 року через КПП „Шегині". Термін його перебування в Україні закінчився 16.04.2008 року, однак територію України не покинув, терміну перебування не продовжив та проживав на території України без реєстрації.
За порушення законодавства про правовий статус іноземців, зокрема ст. 30 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" та п.п.3, 12, 19 Правил в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 29.12.2005 року із змінами, громадянина Польщі ОСОБА_1 21.08.2009 року було притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 1 ст. 203 КУпАП.
Постановою Чортківського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 203 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень в дохід держави.
22.08.2009 року прийнято Рішення Чортківського РВ УМВСУ в Тернопільській області про видворення гр. Польщі ОСОБА_1 за межі України і зобов’язано його покинути територію України до 22.09.2009 року із забороною в”їзду до 22.02.2010 року.
Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Строки заборони подальшого в’їзду в Україну обчислюються з дня винесення вказаного рішення. Порядок виконання рішення про заборону подальшого в’їзду в Україну визначається законодавством України.
Згідно з ч. 4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб’єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
Враховуючи те, що в громадянина Польщі ОСОБА_1 відсутні підстави для перебування на території України, таким чином позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 50, 70, 71, 79, 86, 128, 158, 162, 163, 167, 186, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», суд -
п о с т а н о в и в:
Позов Чортківського РВ УМВС України в Тернопільській області, сектору громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб до громадянина Польщі ОСОБА_1 про затримання і примусове видворення за межі України - задовольнити.
Затримати та примусово видворити (під конвоєм) з України Громадянина Польщі ОСОБА_1 із забороною подальшого в’їзду в Україну строком на 6 місяців.
Постанову суду допустити до негайного виконання.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуюча Дерех Н.В.
Копія вірна:
Суддя Дерех Н.В.