Судове рішення #7880724

справа № 2-а-3238/09/1970

П О С Т А Н О В А

і м е н е м    У к р а ї н и

18 січня 2010 року, Тернопільський окружний адміністративний  суд в складі:      

              головуючої                Дерех Н.В.

                                  при секретарі         Вальчук І.М.

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Кременецької міжрайонної державної податкової інспекції до Міського споживчого товариства «Діброва» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

                  в с т а н о в и в:

Кременецька міжрайонна державна податкова інспекція (надалі позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом  до Міського споживчого товариства «Діброва» (надалі відповідач) про стягнення заборгованості по штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2178,60 грн.

В судовому засіданні представник позивача Кременецької міжрайонної державної податкової інспекції позов підтримав та просив його задовольнити, посилаючись на те, що під час проведення перевірки встановлено порушення п.12 ст.3, ст.6 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (надалі Закону „Про РРО..."), а саме не забезпечено ведення у порядку встановленому законодавством обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації в загальній сумі 922 грн.80 коп.;   порушено п.4 ст.3 Закону „Про РРО...", а саме не забезпечено цілісність пломби реєстратора розрахункових операцій.

         Представники відповідача Міського споживчого товариства «Діброва» у судовому засіданні позов не визнали, просили відмовити у задоволенні даного позову, оскільки  було забезпечено цілісність пломби реєстратора розрахункових операцій, і також забезпечено ведення обліку товарних запасів на складах.  

         Заслухавши у судовому засіданні представника позивача, представників відповідача, дослідивши представлені докази по справі у їх сукупності суд приходить до висновку, що вимога позивача є обґрунтована, відповідає дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтується на вимогах чинного законодавства, а отже позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступних міркувань.    

           Згідно ст. 15 Закону України ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг“ контроль за додержанням суб’єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

 Судом встановлено, що 02 жовтня 2009 року працівниками ДПА в Тернопільській області проведена перевірка бару, який належить міському споживчому товариству «Діброва», щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій. Результати перевірки засвідчені в акті №0113/19/09/23-0/31879929.  Перевіркою встановлено порушення п.12 ст.3, ст.6 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (надалі Закону „Про РРО..."), а саме не забезпечено ведення у порядку встановленому законодавством обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації в загальній сумі 922 грн.80 коп.;   порушено п.4 ст.3 Закону „Про РРО...", а саме не забезпечено цілісність пломби реєстратора розрахункових операцій.

За порушення п. 12 ст. 3, ст. 6 Закону „Про РРО..." за не забезпечення ведення у порядку встановленому законодавством обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації в загальній сумі 922 грн. 80 коп., передбачена відповідальність відповідно до ст. ст. 20, 21 Закону „Про РРО...", а саме у разі здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку - подвійна вартість не облікованих товарів за цінами реалізації ( 922,80 грн. х 2 = 1845,60 грн.),  але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

          За порушення п. 4 ст. 3 Закону „Про РРО..." за не забезпечення цілісності пломби реєстратора розрахункових операцій передбачена відповідальність відповідно до п.2 ст. 17 Закону „Про РРО...", а саме у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний   режим   роботи,   незареєстрованого,   неопломбованого   або   опломбованого  з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій – двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 340 грн.

           За результатами розгляду матеріалів перевірки 13 жовтня 2009 року Кременецькою міжрайонною державною податковою інспекцією прийнято рішення № 0001802301 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на суму 2185 грн. 60 коп.  

          Відповідно до ст.25 Закону України “Про РРО…“ суми штрафних (фінансових) санкцій, застосовані до суб’єктів підприємницької діяльності за порушення вищезазначеного Закону, підлягають перерахуванню до Державного бюджету в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

          В добровільному порядку міське споживче товариство «Діброва» не погасив заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях, однак сума боргу скоротилась на 7.00 грн. за рахунок існуючої переплати. Згідно з даними особового рахунку по платежу „Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів у сфері готівкового обігу" станом на 27.10.2009 року заборгованість міського споживчого товариства «Діброва» перед державним бюджетом становить 2178 грн.60 коп. і підтверджена карткою особового рахунку.    

        За порушення вимог Закону України “Про РРО…“ до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема:

         - п.2 ст. 17 Закону України  “Про РРО…“ передбачено у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій – двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

         Відповідно до ст. 20 Закону України  “Про РРО…“до суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Згідно ст. 21 Закону України  “Про РРО…“ до суб’єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

     Крім того, суд приймає до уваги, що податкове повідомлення –рішення № 0001802301, яке прийняте Кременецькою МДПІ 13 жовтня 2009 року про застосування штрафних ( фінансових) санкцій не оскаржувалось, а тому сума штрафу, на думку  суду, є узгодженою.

        Таким чином в суді встановлено, що за результатами проведеної перевірки позивач, як податковий орган дійшов до правильного висновку, а тому застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2178 грн.60 коп. є обґрунтованим. Отже рішення Кременецької міжрайонної державної податкової інспекції прийнято з дотриманням вимог чинного законодавства. Позивачем в суді належними доказами доведено наявність заборгованості в відповідача і те, що він підставно та законно застосував до нього штрафні санкції, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.

керуючись, Законом України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг »,   Законом України «Про державну податкову службу в Україні», ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, суд, -

                              П О С Т А Н О В И В:

          Позов Кременецької міжрайонної державної податкової інспекції до Міського споживчого товариства «Діброва» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій – задовольнити.

         Стягнути з Міського споживчого товариства «Діброва»  (вул. Шевченка, 42, м. Кременець, Тернопільської області, ід. код 31879929) 2178 (дві тисячі сто сімдесят вісім) грн. 60 коп. штрафних (фінансових) санкцій в дохід Державного бюджету, шляхом перерахування на р/р 31118104700316 код платежу 3021080900 ВДК у Кременецькому районі, МФО 838012.  

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.

Головуюча                                                                                           Дерех Н.В.

Копія вірна:

Суддя                                       Дерех Н.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація