- позивач: Шевченко Сергій Геннадійович
- відповідач: Шевченко Алла Миколаївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Провадження № 2/229/456/2019
ЄУН 229/1306/19
РІШЕННЯ
іменем України
03 травня 2019 року м. Дружківка
Дружківський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Петрова Є.В.
за участю секретаря
судового засідання Цукаревої К.А.
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду м.Дружківка цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить розірвати шлюб, укладений між ним та відповідачем, зареєстрований 11.01.2002 року, актовий запис № 3.
Обґрунтовує свої вимоги тим, що життя з відповідачем не склалось. Шлюбні відносини між ними припинені. Останні роки між ними постійно виникають сварки, внаслідок того, що сторони мають різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства. Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Ухвалою суду від 04 квітня 2019 року відкрито провадження у данній справі та визначено розгляд справи проводити в загальному порядку позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 26 квітня 2019 року о 08:30 год.
В підготовче засідання позивач не з'явився. Надав суду заяву про розгляд справи у його відсутнісь. На позові наполягає, не заперчує щодо прийняття рішення у підготовчому засіданні.
Відповідач в підготовче засідання не з'явилась. Надала суду заяву про визнання позову в повнмоу обсязі. Просить справу розглядати у її відсутність, не заперечує щодо прийняття рішення у підготовчому засіданні.
Згідно ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Визнання відповідачем ОСОБА_3 позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб і оскільки відповідач визнає позов в повному обсязі, суд вважає можливим ухвалити рішення у підготовчому засіданні.
Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
В силу ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Шлюб може укладатися тільки при вільній і повній згоді сторін, що одружуються. Сім'я є природним і основним осередком суспільства і має право на захист з боку суспільства та держави.
Як регламентує ст. 1 ч.2 СК України, регулювання сімейних відносин здійснюється цим Кодексом з метою: зміцнення сім'ї як соціального інституту і як союзу конкретних осіб; утвердження почуття обов'язку перед батьками, дітьми та іншими членами сім'ї; побудови сімейних відносин на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки; забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю духовного та фізичного розвитку.
Згідно ст. 24 ч.1 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Відповідно до ст. 110 ч.1 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Згідно же ст. 112 СК України, суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 11 січня 2002 року. ІНФОРМАЦІЯ_1 в них народилася донька ОСОБА_4 та ІНФОРМАЦІЯ_2 донька ОСОБА_5. (а.с. 3-5).
Судом встановлено, що сім'я сторін розпалася. Позивач в позові зазанчає, що основна причина розірвання шлюбу полягає в тому, що між ними виникають сварки, внаслідок того, що подружжя має різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства, через що збереження шлюбу неможливе і суперечить їхнім інтересам. Такі ствердження відповідачем не спростовані. Відповідач визнала позов в повному обсязі.
Суд, приходить до висновку, що шлюб між подружжям ОСОБА_3 підлягає розірванню, так як вважає, що подальше їх спільне життя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін та їх дітей. Сторони не проживають однією сім'єю, обидва вважають, що шлюб необхідно розірвати. Суд вважає не можливим примусити їх зберегти шлюб.
Згідно ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як розподілити між сторонами судові витрати.
Статтею 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір в сумі 768,40грн. (а.с. 1). Позивач надала суду заяву в якій не наполягає на стягненні судового збору з відповідача.
Проте ст.142 ЦПК України визначено, що у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Відповідачем визнаний позов до початку розгляду справи по суті, а тому є підстави для повернення позивачу з державного бюджету 50% судового збору в розмірі 384,20грн, сплаченого при поданні позову.
Керуючись ст.ст. 4,5, 10-13, 76-82, 141, 142, 198, 200, 206, 258-259,263-265,268,273 ЦПК України, ст.ст. 110- 112 Сімейного кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 11 січня 2002 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Дружківського міського управління юстиції у Донецькій області, актовий запис № 3, між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, розірвати.
Після розірвання шлюбу відповідачу залишити прізвище ОСОБА_3.
Повернути ОСОБА_2, РНОКПП НОМЕР_1 із державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого 14 березня 2019 року за квитанцією № 19713026 через АТ «Перший Український Міжнародний Банк» в сумі 768,40 грн., тобто в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Копію рішення направити до Дружківського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому запису про шлюб.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду шляхом подання в 30 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: Є. В. Петров
- Номер: 2/229/456/2019
- Опис: розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 229/1306/19
- Суд: Дружківський міський суд Донецької області
- Суддя: Петров Є. В.
- Результати справи:
- Етап діла: Закрито проваджененя: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.03.2019
- Дата етапу: 03.05.2019